Čistenie Chorvátskeho kanála ZRUŠENÉ

Milí obyvatelia, dobrovoľníci a všetci, ktorým záleží na krajšej Petržalke. S ohľadom na nepriaznivé počasie sa akcia Čistenie Chorvátskeho kanála bohužiaľ ruší. Náhradný termín brigády oznámime v čo najkratšom čase a veríme, že počasie bude tejto aktivite viac naklonené.

Ďakujeme potápačom z klubu OCTOPUS, ktorí aj napriek zlým podmienkam nad hladinou, budú čistiť úsek pri pontónovom moste pod hladinou. V sobotu vyčistia aj ďalší úsek Veľkého Draždiaka, aby kúpanie v ňom bolo zas o trochu bezpečnejšie.

Dvadsaťjeden rokov pripravuje mestská časť pravidelné Čistenia Chorvátskeho kanála, ktorého sa zúčastňujú žiaci našich škôl, seniori, zamestnanci úradu a, samozrejme, obyvatelia a ďalší dobrovoľníci, ktorí v Petržalke žijú alebo pracujú. Tento rok budeme po dvadsiaty prvý raz čistiť kanál symbolicky práve 21. apríla.

V minulom roku k štyrom tradičným stanovištiam pribudlo piate a keďže sa tento nápad osvedčil, budú opäť dobrovoľníci štartovať z piatich rôznych stanovíšť. Tam už od pol deviatej budú pripravení zamestnanci úradu, aby poskytli vrecia, rukavice, minerálku a usmernili dobrovoľníkov, ktorým smerom majú začať zbierať odpadky, ktoré na brehy dofúkol vietor alebo ich tam „zabudli“ nezodpovední obyvatelia. „Tohtoročné čistenie sme po dohode s potápačmi z klubu OCTOPUS a Povodím Dunaja, odštepný závod Šamorín stanovili na piatok 21. apríla a budeme radi, ak sa k nám, tak ako po minulé roky, pridajú ďalší,“ pozýva starosta Vladimír Bajan. Petržalskí seniori, žiaci a študenti sú už totiž pri čistení kanála stálicami.

Potápači budú čistiť úsek pri pontónovom mostíku a cez víkend vyčistia ďalší úsek jazera Veľký Draždiak. Pracovníci Povodia Dunaja budú zas s člnom čistiť vodnú hladinu a dno na úseku od nemocnice Medissimo smerom k Technopolu.

Zraz na jednotlivých stanovištiach je 9,00 hod. Kontaktná osoba je Lenka Špodová, lenka.spodova@petrzalka.sk, tel. 02/68 288 851.

1. STANOVISKO – úsek od Dolnozemskej ul. po Medissimo

2. STANOVISKO – úsek od premostenia Medissimo po Technopol

3. STANOVISKO – úsek od Technopolu po premostenie Romanova (za Kauflandom)

4. STANOVISKO – úsek od Jungmannovej po premostenie Romanova (za Kauflandom)

5. STANOVISKO – úsek od Bosákovej ul. po premostenie Jungmannova

<

web od 2day