PETRŽALKAFEST 2022 | 9. september Tyršovo nábrežie

Starosta Ján Hrčka a poslanci mestskej časti Bratislava-Petržalka vás pozývajú na prvé podujatie svojho druhu s názvom PETRŽALKAFEST 2022. Príďte sa rozlúčiť s letom v piatok 9. septembra od 15:30 na Tyršovo nábrežie, kde zažijete jedinečnú hudobnú párty v podaní hviezd slovenskej hudobnej scény.

VSTUP na PETRŽALKAFEST 2022 je aj vďaka podpore našej samosprávy BEZPLATNÝ.

Pozrite si jedinečné momenty z nultého ročníka Petržalkafestu v krátkom zostrihu.

PROGRAM | PETRŽALKAFEST 2022

Na všetkých návštevníkov nultého ročníka jedinečného hudobného podujatia z dielne najľudnatejšej mestskej časti čaká naozaj nabitý lineup.

PIATOK 9. SEPTEMBER
(areál prístupný od 15:00 do 23:00)
15:30 – 16:15 Matúš Kolárovský alias Yael
16:30 – 17:15 The Curly Simon
17:30 – 18:15 Moja Reč
18:30 – 19:30 Iné Kafe
19:45 – 20:45 Jana Kirschner
21:00 – 22:00 Billy Barman

Počas podujatia budú mať návštevníci k dispozícii bohaté stánkové občerstvenie aj bezplatné mobilné toalety. V prípade nepriaznivého počasia je zmena programu vyhradená.

Chalani a baba z kapely Billy Barman od vzniku v roku 2008 vydali 4 štúdiové albumy a vydobyli si 7 ocenení Radio Head Awards od Rádia FM. V ich piesňach sa opakujú motívy slobody, neviazanosti, ale aj neschopnosti s ňou naložiť. Ich indie-rockové melódie a nielen hĺbavé texty vás určite nenechajú nečinne stáť. O nič menej kvalitná show Jany Kirschner, ktorej hity Modrá či V cudzom meste pozná každý. Prvá dáma slovenského popu vydala už viac ako 10 albumov a na svojich piesňach spolupracovala s menami ako Meky Žbirka či Petr Hapka. Po jej koncerte vám isto dôjde, prečo jej nestačil len jeden Zlatý slávik.

Okrem známych popových a indie-rockových melódií sa od 18:30 môžete tešiť aj na klasiku v podaní azda najznámejšej slovenskej pop punkovej kapely INEKAFE. Fungovanie skupiny od jej začiatkov v roku 1995 nebolo vždy práve prechádzkou ružovou záhradou, no vďaka svojim skvelým vypaľovačkám si získala tisícky fanúšikov nielen na Slovensku či v Čechách. Partia v aktuálnom zložení Vratko Rohoň, Jozef Praženec a Vlado Bis vám tak opäť sprostredkuje svoje spomienky na budúcnosť cez najznámejšie hity plné originálnych textov, ktoré rozhýbu nejednu figúrku.

 

Delik, Supa a producent Jozef Engerer, ktorí tvoria zoskupenie MOJA REČ, sa rozhodli spojiť svoje sily a pretaviť ich do hudby už v roku 2004. Svoje prvé demo nahrali v spolupráci s Komplotom, Ramonom a Vecom. Chalani do roku 2017 vydali 4 štúdiové albumy, no pre nezhody v kapele svoje pôsobenie prehodnotili. V roku 2020 však ohlásili comeback v plnej sile a aj vďaka tomu ich tento piatok uvidíte na najlepšom petržalskom hudobnom festivale v pôvodnom znení.

Predskokanom jednej z legiend slovenského rapu bude talentovaný The Curly Simon, ktorý vo svojej tvorbe spája prvky indie popu, trapu a elektroniky. Jeho talent si všimla aj kapela Fallgrap, s ktorou spolupracoval na úspešnom singli Keď padal sneh.

Len 21-ročný spevák, textár a hudobný producent začal svoje hudobné pôsobenie v roku 2016 ako spevák kapely Don’t Trust Butterflies. Svoje prvé sólové EP Moon Boy vydal o tri roky neskôr a okamžite si vyslúžil aj ocenenie Radio Head awards v kategórii Objav roka. Jeho debutový album Things We Don’t Say je žánrovo rozmanitý a songy z neho vám Simon predstaví aj vo svojej fresh indie pop show na stejdži PETRŽALKAFESTu.

Festival vo veľkom štýle odštartuje mladý, excentrický herec a spevák Matúš Kolárovský alias Yeal. Mnohí z vás ho poznajú aj ako gymnazistu Hassana zo seriálu Pán Profesor, no 9. septembra vám tento talentovaný Petržalčan s juhoafrickými koreňmi ukáže svoju druhú tvár. Na pódiu to roztočí so svojimi chytľavými piesňami a beatmi vás rozhýbe, nech sa tomu akokoľvek bránite.

NA KOLESÁCH PROTI RAKOVINE
V rámci hudobnej akcie budú mať diváci možnosť podporiť dobrú vec. Práve v piatok sa totiž koná i pravidelná finančná zbierka Na kolesách proti rakovine pod záštitou župana Bratislavského kraja Juraja Drobu, ktorej trasa povedie aj cez obľúbený breh Dunaja. Výťažok zo zbierky poputuje na podporu Nadácie Výskumu Rakoviny.

 


DNI PETRŽALKY 2022 | 24. a 25. jún Dostihová dráha Petržalka

Starosta Ján Hrčka a poslanci mestskej časti Bratislava-Petržalka vás pozývajú na 25. ročník podujatia DNI PETRŽALKY, ktoré sa uskutočnia v piatok 24. a v sobotu 25. júna v areáli Závodiska Dostihovej dráhy Petržalka na Starohájskej ulici 29.

VSTUP na DNI PETRŽALKY 2022 je vďaka podpore našej samosprávy VOĽNÝ.

PROGRAM PETRŽALKA STAGE | DNI PETRŽALKY 2022

Na tisíce návštevníkov jedného z najobľúbenejších a najväčších spoločenských podujatí v petržalskom katastri čaká naozaj nabitý hudobný aj sprievodný program a omnoho viac.

PIATOK 24. JÚNA
(areál prístupný od 16:00 do 23:00)
16:00 DJ Shimo
16:45 For You Acapella
18:00 Veronika Strapková
19:20 Kmeťoband (Igor Kmeťo starší a Igor Kmeťo junior)
21:00 Kandráčovci

SOBOTA 25. JÚNA
(areál prístupný od 09:30 do 23:00)
10:00 Mici a Mňau
11:00 Fifo a Vierka
13:00 Hájenka a Poleno
14:00 SĽUK
15:30 Majk Spirit & DJ Grimaso
16:45 Medial Banana
18:00 Osťo & Peter Pann
18:30 Kali a Peter Pann
19:15 Laura Weng Trio
21:00 Richard Müller

PROGRAM KZP STAGE | SOBOTA OD 12:00 DO 21:00

Počas celého festivalu v piatok aj sobotu sa bude o dobrú náladu starať DJ SHIMO a moderátor OSŤO. Okrem hlavného programu na PETRŽALKA STAGE sa môžete tešiť aj na KZP STAGE.

12:00 PETRŽALČANKA & PETRŽALSKÁ MELÓDIA
14:50 LAURA WENG
16:15 DANSOVIA – tanečná škola Petra Modrovského a Jána Ďurovčíka
18:20 DANUBIA – klub modernej gymnastiky & Show dance group HALO HALO

SPRIEVODNÝ PROGRAM | SOBOTA OD 10:00 DO 17:00

V sobotu sa počas dňa môžete uprostred dostihovej dráhy tešiť aj na našich priateľov a partnerov z rôznych občianskych združení, športových klubov, neziskových organizácií či verejnej správy.

#PETRZALKAMAKA
Petržalka pre všetkých | INFOSTÁNOK SAMOSPRÁVY
Miestna knižnica Petržalka | BURZA KNÍH A PODUJATIA
Kultúrne zariadenia Petržalky | #ZELENAPETRZALKA
Makači z petržalskej údržby | TRAKTORY A KOSAČKY
Odvoz a likvidácia odpadu | ZBER ZVYŠKOV Z KUCHYNE
Bratislavská vodárenská spoločnosť | MODRÁ ŠKOLA

#PETRZALKAPOMAHA
Dobrovoľný hasičský zbor Petržalka | UKÁŽKY TECHNIKY
Dobrovoľná civilná ochrana | UKÁŽKY PRVEJ POMOCI
DOG Academy | UKÁŽKY ZÁCHRANÁROV A PSOVODOV
Materské centrum Budatko | AKTIVITY PRE RODINY
Impulz | POMÔŽME ĽUĎOM S MENTÁLNYMI PROBLÉMAMI
Platforma rodín detí so zdravotným znevýhodnením | INFO

#PETRZALKASPORTUJE
Športová škola karate | KARATE AGILITY DRÁHA
Hockey club Petržalka 2010 | TRÉNINGY PRE DETI
FC Petržalka | AKO SA STAŤ FUTBALISTOM
ŠK Medvedica | BIKE SHOW A SKÁKANIE VO VRECI

#PETRZALKAZIJE
Play For Fun | MOBILNÁ NERF ARÉNA PRE DETI
5K Inflatable Fun | OBRIE NAFUKOVACIE PREKÁŽKY
OZ Naše Sovičkovo | ODFOŤTE SA S DRAVCAMI A POMÔŽTE
OZ Bunkre | MÚZEUM PETRŽALSKÉHO OPEVNENIA
Maľovanie na tvár | KVIETOK, SPIDERMAN ČI PSÍK?
ZÓNA Zázračné deti | ANIMÁCIE PRE NAJMENŠÍCH
ZÓNA Aktívni seniori | KREATÍVNE DIELNE
Skákacie hrady & Modelár balónov | A OMNOHO VIAC

Vidíme sa na našej Dostižke. Vaša Petržalka

P.S.: Nezabudnite tiež potvrdiť účasť na podujatí DNI PETRŽALKY 2022 na našej oficiálnej Facebook stránke Petržalka, ktorú môžete využiť aj ako pripomienku vo vašom kalendári. Tešíme sa!

****************************************************

PETRŽALKA PRE VŠETKÝCH | OTVORENÁ SAMOSPRÁVA

Počas dňa na vaše otázky v našom infostánku radi odpovedia aj starosta Ján Hrčka s jeho zástupkyňami Janou Hrehorovou a Ivetou Jančokovou. V spolupráci s kolegami z referátu komunikácie na vás tiež čakajú viaceré interaktívne úlohy a súťaže o reklamné predmety našej samosprávy a ďalšie darčeky. Ďakujeme, že sa zaujímate o veci verejné spolu s nami. Vaša Petržalka

VIAC INFO k prenájmu stánkov pre gastro aj nepotravinársky tovar nájdete TU.

web od 2day