DNI PETRŽALKY 2023 | 23. – 25. jún Dostihová dráha Petržalka

Starosta Ján Hrčka a zastupiteľstvo mestskej časti Bratislava-Petržalka vás pozývajú už na 26. ročník podujatia DNI PETRŽALKY, ktoré sa uskutočnia od piatka 23. do nedele 25. júna v areáli Závodiska Dostihovej dráhy Petržalka na Starohájskej ulici 29.

VSTUP na DNI PETRŽALKY 2023 je vďaka podpore našej samosprávy VOĽNÝ. Interpretov, sprievodný program a všetko podstatné vám postupne predstavíme do polovice júna. Vidíme sa!

ÚČINKUJÚCI

Počas troch festivalových dní všetkých obyvateľov i návštevníkov čaká poriadna hudobná nádielka TOP slovenských interpretov s rôznymi žánrami. Nemusíte ani čakať na zázrak, pretože teraz zostavu najväčšieho petržalského festivalu predstavíme o čosi skôr než obvykle.

Začíname skvelou kapelou z metropoly východu NO NAME. Svoju 27-ročnú kariéru odštartovali víťazstvom na domácej pôde v známej súťaži Košický zlatý poklad.

Odvtedy bratia Timkovci s ďalšími skvelými hudobníkmi zásobili slovenskú a možno ešte väčšmi českú scénu nezabudnuteľnými hitmi ako Žily, Ty a tvoja sestra, Večnosť, Čím to je či Starosta. Sme presvedčení, že ich účasť ocení aj ten náš, petržalský.

Po kapele NO NAME vám predstavujeme ďalšiu stálicu slovenskej hudobnej scény, ktorej jedinečné texty vieme (takmer) všetci naspamäť.

Dámy a páni, prichádzajú skvelí HORKÝŽE SLÍŽE. Svoju kariéru odštartovali v roku 1992 v Nitre a predstavovať členov kapely vám nijako extra určite netreba, veď ich nezabudnuteľné hity sú známe nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Šetrite si preto hlasivky na jún, nech chalanom ukážete, ako dobre si pamätáte ich texty. A nemusíte mať ani osemnásť, vítaní sú naozaj všetci. Líza a Wendy, Vojtech, bylinožravec Milino, najmladší vnúčik Emilko či Emanuel Bacigala z Popradu, ktorý sa k nám vraj chystá vlakom.

Veríme teda, že nezameniteľný humor a parádna energia, ktorá roztancuje (alebo rozoskáče) aj toho najväčšieho leňochoda, vás presvedčia, že zavítať na petržalskú Dostižku a zanôtiť si nejeden silný refrén naozaj stojí za to.

Treťou kapelou nášho obľúbeného festivalu je kapela GLADIATOR, ktorá si svojou tvorbou naprieč rokmi získala ako metalovú, tak popovú fanúšikovskú základňu a ako prvá slovenská skupina to dotiahla aj na obrazovky MTV. A sme si istí, že svojimi hitmi na Dostižke rozospieva jednoducho každého.

Je jedno, či ste mamička, dievčatko alebo obyčajný chalan. Sám, či s tou, čo v srdci je i v hlave. Tešíme sa na všetkých, ktorí si s nami z plných pľúc zaspievajú niektorú z obľúbených hitovíc, a poriadne si užijú pekný deň na náš účet.

New age popová kapela KING SHAOLIN, má za svoju 12 ročnú kariéru na konte 3 albumy, ocenenie, druhé miesto na medzinárodnom festivale piesne v poľskom Rzeszowe a ocenenie za najlepšiu kompozíciu za skladbu „Friend“.

Jej fanúšikovia si piesne pravidelne môžu užiť v prostredí hudobných klubov naprieč Slovenskom. No my sa tešíme, že svoj talent predvedú aj na našom pódiu pred tisíckami návštevníkov a ukážu im, že aj slovenská hudba môže znieť svetovo.

Piesne inšpirované slovenským folklórom no s rockovým nádychom prinesie na dostižku kapela HRDZA, ktorej albumy sa už dvakrát umiestnili v rebríčku World Music Charts Europe.

Ten pravidelne zostavujú odborníci na world music z radov redaktorov 42 rozhlasových staníc z 24 krajín Európy a hodnotia aktuálne albumy z celého sveta. Hudba hraná s radosťou a zo srdca nenechá na pokoji ani tých najlenivejších, vieme o čom hovoríme. Príďte sa presvedčiť aj vy!

A to zďaleka nie je všetko. V júni to poriadne rozbalíme i s poriadnou košickou hudobnou nádielkou v podaní PETER BIČ PROJECT a Tomáš BuranoWski. Prvé menované zoskupenie teší domácu hudobnú scénu svojimi pop rockovými hitmi od roku 2010. Okrem Slávika či diváckeho ocenenia OTO 2019 sa kapela môže pochváliť i Krištáľovým krídlom. Na konte majú aktuálne päť albumov a každý ich fanúšik istotne dobre vie, že „Hey now“ nie je len obyčajné zvolanie.

Nejeden žiarivý lúč do najväčšieho petržalského festivalu vnesie i účastník tretej série SuperStar, víťaz súťaže Košický zlatý poklad 2010 a finalista show Česko Slovensko má talent Tomáš BURANOWSKI. Vždy sám sebou východniar s príznačným hlasom vo svojich piesňach prezradí, čo je život a ktovie, možno nás prekvapí i spojením so svojimi kolegami v titulnej sklabe k seriálu Hniezdo. Veríme, že to v Petržalke určite nebude posledný krát.

Ďalšie meno je dôkazom, že tešiť sa môžete aj na klasiku v podaní azda najznámejšej slovenskej pop punkovej kapely INEKAFE. Svoj príbeh chalani začali písať v roku 1995 v jednej z bratislavských betónových garáží. Hoci sa im vtedy mohla zdať ich budúcnosť trochu čiernobiela, nečakali ani minútu a svojou snahou jasne dokázali, že právo na šťastie má naozaj každý. Úspešne zapojení zostali až dodnes, kedy koncertujú pred desaťtisícmi fanúšikov nielen po celom Slovensku, ale i v zahraničí. O svoje spomienky na budúcnosť sa s radosťou podelia i s vami na našej Dostižke a určite toho, čo predvedú zo svojho repertoáru, nebude málo.

 

Ale keďže sľubujeme zábavu naozaj všetkým, chýbať nemôže ani Michael Švehla a.k.a MAJSELF, ktorý prinesie poriadnu dávku energie za zvuku hip-hopových beatov. Za 11 rokov svojej hudobnej kariéry vydal sedem albumov a ďalšie na seba nenechá dlho čakať. Na viacerých piesňach spolupracoval s menami ako Ben Cristovao, Kali či ADiss, ale nebránilo mu to ani experimentovať s umelcami mimo svojho hudobného žánru a spolupracovať s Dominikou Mirgovou, Martinom Cisárom či Veronikou Strapkovou.

Príďte si spoločne užiť návykové tracky ako Trofej, Stopy, Tanec v daždi či Talizman, ktorý v čase svojho vydania vyhral hudobnú hitparádu TOP 22 rádia Europa2 celkom 5-krát po sebe a začnite leto s predstihom.

 

Štýl, ktorý nám chýba do dotvorenia dokonalej atmosféry nášho festivalu, nebude také komplikované uhádnuť. Neuveriteľnú dávku energie nám prinesú mládenci z kapely obľúbenej naprieč generáciami – POLEMIC. Legendárne ska-reggae zoskupenie s ôsmimi členmi nám spestruje všedné dni už od roku 1988. Okrem bohatej diskografie a množstva hitov sa pýšia i platinovou platňou za predaj DVD albumu Live. Každá dáma i nejden štramák tak skrátka vedia, že zvŕtať sa v ich kolísavých rytmoch nie je žiaden škandál. Kladiete si otázku, ako to prežijem? Jednoducho, riaďte sa radami odborníkov z Polemicu, „hanbu preč, rob, čo vieš, nič nerieš, len tancuj“. 
 

 

PRENÁJOM STÁNKOV PRE GASTRO A NEPOTRAVINÁRSKY TOVAR

Mgr. Zuzana Horniaková
vedúca referátu predbežnej právnej ochrany a podnikateľských činností
Telefón: + 421-2-68 288 825
Mobil: +421 947 487 135
zuzana.horniakova@petrzalka.sk
kancelária č. 813, 8. poschodie

 


 

PETRŽALKAFEST 2022 | 9. september Tyršovo nábrežie

Starosta Ján Hrčka a poslanci mestskej časti Bratislava-Petržalka vás pozývajú na prvé podujatie svojho druhu s názvom PETRŽALKAFEST 2022. Príďte sa rozlúčiť s letom v piatok 9. septembra od 15:30 na Tyršovo nábrežie, kde zažijete jedinečnú hudobnú párty v podaní hviezd slovenskej hudobnej scény.

VSTUP na PETRŽALKAFEST 2022 je aj vďaka podpore našej samosprávy BEZPLATNÝ.

Pozrite si jedinečné momenty z nultého ročníka Petržalkafestu v krátkom zostrihu.

PROGRAM | PETRŽALKAFEST 2022

Na všetkých návštevníkov nultého ročníka jedinečného hudobného podujatia z dielne najľudnatejšej mestskej časti čaká naozaj nabitý lineup.

PIATOK 9. SEPTEMBER
(areál prístupný od 15:00 do 23:00)
15:30 – 16:15 Matúš Kolárovský alias Yael
16:30 – 17:15 The Curly Simon
17:30 – 18:15 Moja Reč
18:30 – 19:30 Iné Kafe
19:45 – 20:45 Jana Kirschner
21:00 – 22:00 Billy Barman

Počas podujatia budú mať návštevníci k dispozícii bohaté stánkové občerstvenie aj bezplatné mobilné toalety. V prípade nepriaznivého počasia je zmena programu vyhradená.

Chalani a baba z kapely Billy Barman od vzniku v roku 2008 vydali 4 štúdiové albumy a vydobyli si 7 ocenení Radio Head Awards od Rádia FM. V ich piesňach sa opakujú motívy slobody, neviazanosti, ale aj neschopnosti s ňou naložiť. Ich indie-rockové melódie a nielen hĺbavé texty vás určite nenechajú nečinne stáť. O nič menej kvalitná show Jany Kirschner, ktorej hity Modrá či V cudzom meste pozná každý. Prvá dáma slovenského popu vydala už viac ako 10 albumov a na svojich piesňach spolupracovala s menami ako Meky Žbirka či Petr Hapka. Po jej koncerte vám isto dôjde, prečo jej nestačil len jeden Zlatý slávik.

Okrem známych popových a indie-rockových melódií sa od 18:30 môžete tešiť aj na klasiku v podaní azda najznámejšej slovenskej pop punkovej kapely INEKAFE. Fungovanie skupiny od jej začiatkov v roku 1995 nebolo vždy práve prechádzkou ružovou záhradou, no vďaka svojim skvelým vypaľovačkám si získala tisícky fanúšikov nielen na Slovensku či v Čechách. Partia v aktuálnom zložení Vratko Rohoň, Jozef Praženec a Vlado Bis vám tak opäť sprostredkuje svoje spomienky na budúcnosť cez najznámejšie hity plné originálnych textov, ktoré rozhýbu nejednu figúrku.

 

Delik, Supa a producent Jozef Engerer, ktorí tvoria zoskupenie MOJA REČ, sa rozhodli spojiť svoje sily a pretaviť ich do hudby už v roku 2004. Svoje prvé demo nahrali v spolupráci s Komplotom, Ramonom a Vecom. Chalani do roku 2017 vydali 4 štúdiové albumy, no pre nezhody v kapele svoje pôsobenie prehodnotili. V roku 2020 však ohlásili comeback v plnej sile a aj vďaka tomu ich tento piatok uvidíte na najlepšom petržalskom hudobnom festivale v pôvodnom znení.

Predskokanom jednej z legiend slovenského rapu bude talentovaný The Curly Simon, ktorý vo svojej tvorbe spája prvky indie popu, trapu a elektroniky. Jeho talent si všimla aj kapela Fallgrap, s ktorou spolupracoval na úspešnom singli Keď padal sneh.

Len 21-ročný spevák, textár a hudobný producent začal svoje hudobné pôsobenie v roku 2016 ako spevák kapely Don’t Trust Butterflies. Svoje prvé sólové EP Moon Boy vydal o tri roky neskôr a okamžite si vyslúžil aj ocenenie Radio Head awards v kategórii Objav roka. Jeho debutový album Things We Don’t Say je žánrovo rozmanitý a songy z neho vám Simon predstaví aj vo svojej fresh indie pop show na stejdži PETRŽALKAFESTu.

Festival vo veľkom štýle odštartuje mladý, excentrický herec a spevák Matúš Kolárovský alias Yeal. Mnohí z vás ho poznajú aj ako gymnazistu Hassana zo seriálu Pán Profesor, no 9. septembra vám tento talentovaný Petržalčan s juhoafrickými koreňmi ukáže svoju druhú tvár. Na pódiu to roztočí so svojimi chytľavými piesňami a beatmi vás rozhýbe, nech sa tomu akokoľvek bránite.

NA KOLESÁCH PROTI RAKOVINE
V rámci hudobnej akcie budú mať diváci možnosť podporiť dobrú vec. Práve v piatok sa totiž koná i pravidelná finančná zbierka Na kolesách proti rakovine pod záštitou župana Bratislavského kraja Juraja Drobu, ktorej trasa povedie aj cez obľúbený breh Dunaja. Výťažok zo zbierky poputuje na podporu Nadácie Výskumu Rakoviny.

 


DNI PETRŽALKY 2022 | 24. a 25. jún Dostihová dráha Petržalka

Starosta Ján Hrčka a poslanci mestskej časti Bratislava-Petržalka vás pozývajú na 25. ročník podujatia DNI PETRŽALKY, ktoré sa uskutočnia v piatok 24. a v sobotu 25. júna v areáli Závodiska Dostihovej dráhy Petržalka na Starohájskej ulici 29.

VSTUP na DNI PETRŽALKY 2022 je vďaka podpore našej samosprávy VOĽNÝ.

PROGRAM PETRŽALKA STAGE | DNI PETRŽALKY 2022

Na tisíce návštevníkov jedného z najobľúbenejších a najväčších spoločenských podujatí v petržalskom katastri čaká naozaj nabitý hudobný aj sprievodný program a omnoho viac.

PIATOK 24. JÚNA
(areál prístupný od 16:00 do 23:00)
16:00 DJ Shimo
16:45 For You Acapella
18:00 Veronika Strapková
19:20 Kmeťoband (Igor Kmeťo starší a Igor Kmeťo junior)
21:00 Kandráčovci

SOBOTA 25. JÚNA
(areál prístupný od 09:30 do 23:00)
10:00 Mici a Mňau
11:00 Fifo a Vierka
13:00 Hájenka a Poleno
14:00 SĽUK
15:30 Majk Spirit & DJ Grimaso
16:45 Medial Banana
18:00 Osťo & Peter Pann
18:30 Kali a Peter Pann
19:15 Laura Weng Trio
21:00 Richard Müller

PROGRAM KZP STAGE | SOBOTA OD 12:00 DO 21:00

Počas celého festivalu v piatok aj sobotu sa bude o dobrú náladu starať DJ SHIMO a moderátor OSŤO. Okrem hlavného programu na PETRŽALKA STAGE sa môžete tešiť aj na KZP STAGE.

12:00 PETRŽALČANKA & PETRŽALSKÁ MELÓDIA
14:50 LAURA WENG
16:15 DANSOVIA – tanečná škola Petra Modrovského a Jána Ďurovčíka
18:20 DANUBIA – klub modernej gymnastiky & Show dance group HALO HALO

SPRIEVODNÝ PROGRAM | SOBOTA OD 10:00 DO 17:00

V sobotu sa počas dňa môžete uprostred dostihovej dráhy tešiť aj na našich priateľov a partnerov z rôznych občianskych združení, športových klubov, neziskových organizácií či verejnej správy.

#PETRZALKAMAKA
Petržalka pre všetkých | INFOSTÁNOK SAMOSPRÁVY
Miestna knižnica Petržalka | BURZA KNÍH A PODUJATIA
Kultúrne zariadenia Petržalky | #ZELENAPETRZALKA
Makači z petržalskej údržby | TRAKTORY A KOSAČKY
Odvoz a likvidácia odpadu | ZBER ZVYŠKOV Z KUCHYNE
Bratislavská vodárenská spoločnosť | MODRÁ ŠKOLA

#PETRZALKAPOMAHA
Dobrovoľný hasičský zbor Petržalka | UKÁŽKY TECHNIKY
Dobrovoľná civilná ochrana | UKÁŽKY PRVEJ POMOCI
DOG Academy | UKÁŽKY ZÁCHRANÁROV A PSOVODOV
Materské centrum Budatko | AKTIVITY PRE RODINY
Impulz | POMÔŽME ĽUĎOM S MENTÁLNYMI PROBLÉMAMI
Platforma rodín detí so zdravotným znevýhodnením | INFO

#PETRZALKASPORTUJE
Športová škola karate | KARATE AGILITY DRÁHA
Hockey club Petržalka 2010 | TRÉNINGY PRE DETI
FC Petržalka | AKO SA STAŤ FUTBALISTOM
ŠK Medvedica | BIKE SHOW A SKÁKANIE VO VRECI

#PETRZALKAZIJE
Play For Fun | MOBILNÁ NERF ARÉNA PRE DETI
5K Inflatable Fun | OBRIE NAFUKOVACIE PREKÁŽKY
OZ Naše Sovičkovo | ODFOŤTE SA S DRAVCAMI A POMÔŽTE
OZ Bunkre | MÚZEUM PETRŽALSKÉHO OPEVNENIA
Maľovanie na tvár | KVIETOK, SPIDERMAN ČI PSÍK?
ZÓNA Zázračné deti | ANIMÁCIE PRE NAJMENŠÍCH
ZÓNA Aktívni seniori | KREATÍVNE DIELNE
Skákacie hrady & Modelár balónov | A OMNOHO VIAC

Vidíme sa na našej Dostižke. Vaša Petržalka

P.S.: Nezabudnite tiež potvrdiť účasť na podujatí DNI PETRŽALKY 2022 na našej oficiálnej Facebook stránke Petržalka, ktorú môžete využiť aj ako pripomienku vo vašom kalendári. Tešíme sa!

****************************************************

PETRŽALKA PRE VŠETKÝCH | OTVORENÁ SAMOSPRÁVA

Počas dňa na vaše otázky v našom infostánku radi odpovedia aj starosta Ján Hrčka s jeho zástupkyňami Janou Hrehorovou a Ivetou Jančokovou. V spolupráci s kolegami z referátu komunikácie na vás tiež čakajú viaceré interaktívne úlohy a súťaže o reklamné predmety našej samosprávy a ďalšie darčeky. Ďakujeme, že sa zaujímate o veci verejné spolu s nami. Vaša Petržalka

VIAC INFO k prenájmu stánkov pre gastro aj nepotravinársky tovar nájdete TU.

web od 2day