Najkrajšia predzáhradka Petržalky 2022 | NOMINÁCIE & SÚŤAŽ

Petržalka hľadá najkrajšie predzáhradky aj v roku 2022! Ukážte tú svoju, alebo dajte vedieť o tej susedovej. Zapojiť sa môžu aj komunitné záhrady.

K životu na najväčšom slovenskom sídlisku okrem panelákov neodmysliteľne patria aj ich predzáhradky. Každá je iná. Niekedy až nádherne bizarná, inokedy zase jednoducho krásna. Tak či onak, každá bola vytvorená našou komunitou s tým istým cieľom – opäť o čosi viac skrášliť a spríjemniť okolie, v ktorom spolu žijeme. O to viac si zaslúžia našu pozornosť a vďaku.

Nezabudnite tiež, že mestská časť Bratislava-Petržalka v rámci svojich aktivít v súvislosti so skrášľovaním životného prostredia poskytuje obyvateľom možnosť zrevitalizovať si predzáhradky pri obytných domoch novou výsadbou trvaliek, drevín, alebo rekonštrukciou trávnikových plôch. VIAC INFO nájdete TU.

Zapojiť sa do našej veľkej predzáhradkovej súťaže môžete aj vy, a to vyplnením krátkeho ONLINE formulára (nižšie), do ktorého priložíte aj vaše fotografie v čo najlepšej kvalite. Čas na nomináciu predzáhradiek a komunitných záhrad máte do 31. mája 2022.

Následne odborní porotcovia z radov našich kolegov, poslancov i občianskeho sektora nominácie vyhodnotia a tie, ktoré splnia súťažné podmienky, zaradia do verejného hlasovania o Najkrajšiu predzáhradku Petržalky 2022. Hlasovanie prebehne na oficiálnej facebookovej stránke našej mestskej časti, pričom o konečnom poradí súťažiacich rozhodnú „lajky“ od vás , hlasujúcich.

Tri najkrajšie predzáhradky z roku 2021

 

NAJKRAJHŠIA PREDZÁHRADKA PETRŽALKY 2022

máj 2022 – nominácie do súťaže
jún 2022 – hodnotenie odbornej komisie *
júl 2022 – spustenie hlasovania a uzavretie súťaže odbornou komisiou *
august 2022 – vyhlásenie výsledkov súťaže

* Výberová komisia pozostáva z piatich členov, z čoho dvaja členovia zastupujú odbornú zložku miestneho úradu za oddelenie životného prostredia, územného rozvoja a dopravy. Ostatní členovia komisie sú doplnení z radov poslancov a členov komisie životného prostredia a verejného poriadku.

Najkrajšia predzáhradka Petržalky 2022

Chceme, aby bolo o Vašich predzáhradiek viac počuť. Preto sa zapojte, nominujte a možno práve Vaša predzáhradka bude tou, ktorú budú Petržalčania považovať za tú najkrajšiu.
  • Drop files here or
    Max. file size: 64 MB.
    • V prípade, že nominujúci nie je realizátor, správca resp. subjekt starajúci sa o predzáhradku, prosíme, uveďte kontakt na danú osobu, prípadne skupinu osôb.

    ĎAKUJEME, že spolu s nami robíte z Petržalky krajšie miesto pre život nás všetkých.  Ste skvelí, a preto sa už teraz tešíme sa na všetky vaše predzáhradkové nominácie. Štatút súťaže nájdete TU.

    web od 2day