To, čo nás spája v Petržalke, je aj kultúra

Petržalčanom aj v mesiaci november ponúkajú Kultúrne zariadenia Petržalky množstvo podujatí rôznych žánrov a pre všetky vekové kategórie. Počas celého mesiaca je v CC Centre k dispozícii výstava projektu TO, ČO NÁS SPÁJA. Zámerom 5. ročnka je vytváranie sociálnych a tvorivých kontaktov medzi zdravotne znevýhodnenou mládežou s mentálnym postihnutím a deťmi zo základných škôl v Petržalke. Projekt je realizovaný s finančným príspevkom Ministerstva kultúry SR. Divadlo, folklór, show, koncerty, rozprávky, japonsko-kórejský festival… to je len časť ponuky DK Zrkadlový háj. Špeciálnou ponukou tohto mesiaca je spomienkový koncert na Mariána Kochanského.

„Bol raz ľud Ľudový, ktorý sa vedel krásne smiať, a úsmev na tvári mu vždy vedel vyčariť Marián Kochanský a jeho skupina Lojzo. Maroš Kochanský bol skvelým zabávačom, po ktorom zostali veselé hity, pekné zážitky a kopec humorných príhod. Zaspievať a porozprávať svoje zážitky prídu syn Marek, ktorý dodnes šíri otcove piesne v skupine kochanski, skupina LOJZO, JOŽO RÁŽ, MIRO ŽBIRKA, JANKO LEHOTSKÝ, IVAN TULI VOJTEK a další. Použité budú video nahrávky z rodinného archívu a obrazové dokumenty zapožičané z televízií.“

V Dome kultúry Lúky okrem pravidelných a veľmi obľúbených Music clubov, ktoré prinášajú na petržalskú hudobnú scénu aj také žánre ako indie folk, dream pop či blue folk, bude tento mesiac aj Noc divadiel, kombinované podujatie zložené z improvizovanej šou, komédie Divadla Atrapa a koncertu. Milovníci blues sa už koncom mesiaca dočkajú XVI. ročníka medzinárodného festivalu s názvom FOLK BLUES SESSION 2016.

Artkino Za zrkadlom aj tento mesiac dáva ľuďom príležitosť hlasovať za jeden z filmov z ponuky a premietať bude nielen klasiku, ale aj nové diela v digitálnom formáte.

web od 2day