Petržalka zaplnila Hlavné námestie

Bratislavské Kultúrne leto odštartovala najväčšia mestská časť. Hlavné námestie patrilo už druhý rok Petržalke. „Krstnými rodičmi“ projektu prezentácie mestskej časti v centre mesta sú Bratislavské kultúrne a informačné stredisko a oddelenie kultúry MÚ Petržalka s jeho vedúcou Alenou Greksa.

Petržalka na Hlavné námestie prilákala do 10-tisíc návštevníkov. V stane Kultúrnych zariadení Petržalky si prišli na svoje najmä deti, ktoré si tu mohli kresliť a vôbec uplatniť tvorivo svoju fantáziu, hneď vedľa Miestna knižnica Petržalka prispela ukážkou knižného fondu, o ktorý bol, mimochodom, veľký záujem, a informáciami o tom, že aktivity knižnice sa nekončia len požičiavaním kníh.

Veľkú pozornosť okoloidúcich pútali informačné banery o histórii Petržalky. Ľudia sa pri nich počas celého popoludnia zastavovali, dokonca si robili z nich poznámky a fotili si ich. A návštevníkov zaujala aj miniatúra predzáhradky, akých je v Petržalke neúrekom a ktorú vytvorili pracovníci oddelenia životného prostredia MÚ a maketa gotickej veže Františkánskeho kostola, ktorá stojí v Sade Janka Kráľa. Tá je dielom kolektívu ZŠ Dudova.

No a na pódiu Petržalka predviedla, aké má šikovné deti aj seniorov, či už ide o spev a tanec (folklórny aj moderný) alebo šport. Vystriedali sa tu desiatky účinkujúcich a všetkých diváci ocenili zaslúženým potleskom. Moderátor Mirec Babjak prispel tiež mnohými informáciami o Petržalke, ktoré vzbudili pozornosť okoloidúcich a primäli ich pristaviť sa.

Keďže Petržalka bývala známa svojimi marhuľovými sadmi, návštevníci si mohli pochutnať na marhuľových koláčikoch a nechýbalo ani občerstvenie v podobe kávy a osviežujúcej limonády, aby v ústach po koláčikoch nezostalo sucho. A to všetko, samozrejme, zdarma.

Podujatie na pódiu svojím vystúpením podporili aj vynikajúci muzikanti Peter Luha a Marián Jaslovský. Celé vydarené popoludnie a večer ukončil koncert Petržalčana, Denisa Lacha a jeho kapely.
Fotogalériu z podujatia nájdete TU.

web od 2day