Novinky z Petržalky vo vašej sms

Chceme mať informácie rýchlo, nechceme sa zdržiavať ich zdĺhavým hľadaním. A – najmä chceme dostať najmä tie informácie, ktoré naozaj potrebujeme. Preto sa petržalská samospráva rozhodla pre zaujímavú novinku – SMS notifikáciu. Služba je skvelou pomôckou pre tých, ktorí majú záujem dostávať aktuálne informácie z našej mestskej časti formou SMS správy. Aké informácie to budú, o tom rozhodne každý sám, podľa svojho záujmu. Občan si môže zvoliť, že bude dostávať správy zo svojho blízkeho okolia, alebo si vyberie aktuality z kultúry, športu či zo života v samospráve alebo informácie o verejných vyhláškach, prípadne verejnom obstarávaní a iné. Na výber je až desať kategórií.

Ako používať SMS notifikáciu?
SMS notifikácia sa nachádza v pravom hornom rohu webovej stránky MČ Petržalka, nad kalendárom udalostí. Ak ešte nie ste v službe zaregistrovaní, kliknite na „Zaregistrujte sa“. Potom vyplníte potrebné kolónky (e-mailová adresa, heslo a overenie hesla). Nakoniec kliknite na „Registrovať“. Po úspešnej registrácii sa môžete prihlásiť do SMS notifikácie na našej webovej stránke zadaním e-mailu a hesla a kliknutím na „Prihlásiť“.

Som prihlásený. Čo ďalej?
Po prihlásení si v časti nastavenia zadáte telefónne číslo, na ktoré vám SMS správy budú chodiť. V časti „Ulice“ si vyberiete tú, ktorá je pre vás zaujímavá, prípadne zvolíte všetky ulice. V zložke „Kategórie“ máte tiež na výber z rôznych možností. Vybrali ste si? Tak už stačí iba kliknúť na „Uložiť nastavenia“. Odteraz vám budú chodiť informácie automaticky na mobilný telefón podľa zvolených kategórií vo forme textu s odkazom. Po otvorení linku vás internetový prehliadač presmeruje na webovú stránku Petržalky, kde si článok či oznam budete môcť prečítať celý.

Služba SMS notifikácia je skvelou možnosťou, ako sa rýchlo a pohodlne dostať k informáciám bez toho, aby ste ich museli prácne vyhľadávať na stránke, či denne sledovať, čo sa v mestskej časti deje. Navyše, tieto informácie sú pre obyvateľa doslova „šité na mieru“.
Samozrejme, táto novinka nie je jedinou, ktorú Petržalka pre návštevníkov svojej webovej stránky pripravili. Z Kalendára podujatí sa dozviete, aké podujatia sa budú v Petržalke konať, pribudla informácia o tom, kto má dnes meniny, aby nikto nezabudol svojich blízkych. Často diskutovanou témou sú aj vraky áut. Preto je na stránke aktualizovaná sekcia „Vraky, staré vozidlá“, kde sa dozviete najnovšie informácie o nepojazdných autách vo svojom okolí.
Mestská časť aj do budúcna chystá ďalšie vylepšenia, ktoré jej obyvateľom zjednodušia a skvalitnia kontakt so samosprávou.

web od 2day