Stredisko sociálnych služieb Petržalka je opäť krajšie

V Zariadení opatrovateľskej služby na Mlynarovičovej, ktoré je jedným z pracovísk Strediska sociálnych služieb Petržalka sa v sobotu dňa 8.9.2018 stretlo 40 dobrovoľníkov z Nadácie Wallace Toronta a to z celej Slovenskej a Českej republiky, z USA i ďalších krajín. Dôvodom tohto stretnutia bolo skrášliť a vynoviť priestory zariadenia. Umývali sa okná, dvere z vnútra i z vonku, maľovali sa 2 miestnosti, sťahovali nábytky a to všetko pre vytvorenie lepších podmienok poskytovania sociálnych služieb v našom zariadení.

„Samozrejme, nezabudli sme ani na záhradu. Pokosil sa trávnik, vytrhala burina z okrasných záhonov a kvetináčov, postrihali sa kríky aj stromčeky, upravil sa nerovný terén. Práce bolo dosť, až veľa. Vek ani jazyk nehral žiadnu rolu. Pomáhali mladí, starí i malé deti, jednotlivci i rodiny, slovenský hovoriaci či anglickým jazykom, každý chcel priložiť ruku k dielu. Po 5 hodinách usilovnej práce sme sa pri dobrom obede kochali nad dobre vykonanou prácou a opäť sme si uvedomili, že zariadenie opatrovateľskej služby je naozaj krásne, priestranné, útulné a panuje tu dobrá nálada,“ vyjadrila nadšenie riaditeľka Strediska sociálnych služieb Petržalka Soňa Chanečková.

Jedná účastníčka z organizátorov projektu zasa hovorí „Vďaka takýmto príležitostiam slúžiť druhým a to nie len fyzicky, si tiež intenzívne uvedomujem, že i úsmev či dobré slovo je vzácny dar.“ „Nadácie Wallace Toronta oslovila Stredisko s ponukou zapojiť sa do projektu a pomôcť našej organizácií a my sme ju prijali a neoľutovali. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a priložili ruku k dielu, aby naši klienti boli spokojní, s úsmevom na tvári,“ dodala Soňa Chanečková.

Poslaním Nadácie Wallace Toronta je sponzorovať vzdelávacie, dobročinné a humanitárne projekty na Slovensku a v Českej republike. Nadácia bola založená ako nezisková organizácia v USA bývalými misionármi Cirkvi Ježiša Krista Svätých neskorších dní, ktorí slúžili na misii na Slovensku a v Českej republike. Logo nadácie tvorí čerešňový strom – symbol osvety, jednoty a zdieľaných hodnôt. Tak ako čerešňový strom poskytuje množstvo malých, ale podstatných plodov, tak pôsobí i Nadácia Wallace Toronta – malými, ale zmysluplnými skutkami.

web od 2day