Záver roka s basketbalom

V polovici decembra 2018 pripravili organizátori z mládežníckeho basketbalového centra B.S.C. Bratislava so sídlom na ZŠ Holíčska ul. 50 v Petržalke veľké medzinárodné podujatie pre najmladších basketbalistov – BSC CUP 2018, ktoré sa konalo v dňoch 14-16. decembra 2018. Tretieho ročníka tohto turnaja sa zúčastnili chlapci v kategóriách do 12 rokov (U12), do 13 rokov (U13) a do 14 rokov (U14) z Chorvátska, Srbska, Slovenska a samozrejme domáce družstvá z BSC Bratislava. Počas troch hracích dní nakoniec videli diváci 20 zápasov v troch vekových kategóriách v známej basketbalovej športovej hale na Domkárskej ulici v Bratislave – Prievoze.

Na slávnostnom odovzdaní ocenení prezident BSC Bratislava Mgr. Tomáš Erneker poďakoval basketbalovým klubom za účasť a pekné súboje a odovzdal ocenenia družstvám a jednotlivcom. V kategórii U12 zvíťazilo družstvo 1. ŠK Zadar, 2. BSC Bratislava, 3. Spartak Subotica, 4. KK. Petrovgrad. V kategórii U13 zvíťazilo družstvo 1. ŠK Zadar, 2. KK Petrovgrad, 3. BSC Bratislava, 4. Lokomotiva Sereď. V kategórii U14 zvíťazilo družstvo ŠK Zadar, 2. BSC Bratislava, 3. KK Petrovgrad, 4. Spartak Subotica.

Tretí ročník turnaja BSC CUP 2018 sa po športovej i spoločenskej stránke naozaj vydaril, najlepším klubom z účastníkov boli chlapci z ŠK Zadar a chlapci BSC Bratislava sa už teraz tešia na účasť na turnaji v Chorvátsku v máji 2019. Výsledky konfrontácie s úspešnými zahraničnými tímami ukázali, že sa chlapci z Petržalky nemajú čoho obávať a smelo im môžu výkonnostne konkurovať.

V priebehu pobytu zahraničných hostí v Bratislave pripravili organizátori z BSC Bratislava zaujímavý program, v ktorom nechýbala návšteva predvianočnej Bratislavy, účasť na Vianočných trhoch, jazda na Vláčiku Blaváčiku a mnoho ďalších atraktívnych a zaujímavých podujatí. Tréneri a členovia vedenia účastníckych družstiev sa okrem zápasov stretli so zástupcami domáceho klubu na spoločnej večeri 15. decembra, spojenej s výmenou skúseností medzi účastníkmi. Do haly na Domkárskej zavítal aj veľvyslanec Srbskej republiky na Slovensku, ale aj viacerí predstavitelia Slovenskej basketbalovej asociácie a reprezentační tréneri mládeže v basketbale.

Autor fotografií: Miroslav Krajčovič

web od 2day