Do petržalského parkovacieho systému sa zaregistrovalo už viac ako 15 tisíc ľudí

V petržalskom parkovacom systéme je zaregistrovaných už viac ako 15 tisíc ľudí. „Podľa našich sčítaní sú to už približne dve tretiny všetkých Petržalčanov, ktorí vlastnia auto,“ skonštatoval starosta Petržalky Ján Hrčka.
Zo všetkých zaregistrovaných ľudí sa viac ako 85% ľudí zaregistrovaných elektronicky. Drvivá väčšina z tých, ktorí museli prísť osobne na miestny úrad, sú ľudia, ktorí využívajú služobné vozidlo na súkromné účely, pričom mestská časť si musela overiť pravosť dokumentov, ktoré to potvrdzujú.

„Chcem poprosiť všetkých Petržalčanov o trpezlivosť. Na jednej strane máme v Petržalke problém s parkovaním a chceme ho okamžite vyriešiť, na druhej strane sú tu zase isté nepríjemnosti, ktoré sú so zmenami spojené. Pevne však verím, že Petržalčania napokon tento nový parkovací systém pocítia v lepšom parkovaní a ocenia ho,“ uviedol Hrčka.

So zmenami v parkovaní je spojený aj výrazný nárast počtu prihlásení sa na trvalý pobyt v Petržalke. V súčasnosti pribúda každý týždeň viac ako 300 ľudí, ktorí si prihlasujú trvalý pobyt do Petržalky. Okrem toho umožnila mestská časť prihlásiť sa aj na tzv. administratívny trvalý pobyt, čo doposiaľ využilo približne 100 ľudí.

V priestoroch miestneho úradu sú ľuďom k dispozícii pracovníci každý pracovný deň od 8:00 – 17:00 a rovnako tak aj v Auparku každý deň od 14:00 – 20:00. Oddelenie matriky má rovnako predĺžené pracovné hodiny každý deň od 8:00-17:00.

Petržalský parkovací systém bude spustený od 1. novembra, pričom v prvej fáze budú ľuďom dávané za stierače iba upozornenia. Až po opakovaných porušeniach pravidiel parkovacieho systému pristúpi mestská polícia k nasadzovaniu papúč a pokutám. Mestská časť v spolupráci s primátorom a šéfom mestskej polície navýšia personálne a materiálne kapacity mestskej polície, aby bolo vymáhanie pravidiel tohto systému efektívnejšie.

web od 2day