Kuchynský bioodpad. Vypočujte si 12. diel podcastu Z petržalskej obývačky

Nedávno sme vás informovali o povinnom zbere kuchynského bioodpadu v Bratislave, do ktorého sa od 30. mája zapojí aj Petržalka.

Pri tej príležitosti sme si do našej Z petržalskej obývačky pozvali zástupkyne z organizácií, ktoré projekt zastrešujú – Ivanu Maleš z oddelenia životného prostredia Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy a Annu Vargovú, riaditeľku zavedenia zberu K-BRKO zo spoločnosti OLO – Odvoz a likvidácia odpadu.

Tie nám prezradili, kde nájde svoje využitie vyzbieraný kuchynský biodpad, čo do novo zavádzaných hnedých zberných nádob patrí a čo naopak nie, ale aj to, či Bratislavčania poctivo triedia odpad.

Na to sme sa pýtali aj obyvateľov v uliciach Petržalky, ktorí, ako sami uvidíte, neskrývali nadšenie z toho, že po novom môžu okrem plastov, papiera či skla triediť aj zvyšky z kuchyne. Moderuje hovorkyňa mestskej časti Bratislava-Petržalka Mária Halašková.

Celý video rozhovor si môžete pozrieť na našom oficiálnom YouTube kanáli a vopred ĎAKUJEME aj za jeho odber. Jeho audio verziu zase nájdete na všetkých dostupných podcastových platformách.

Spotify
Apple Podcasts 
Google Podcasts 
Anchor 

#zpetrzalskejobyvacky

web od 2day