Detské ihriská. Vypočujte si 13. diel podcastu Z petržalskej obývačky

Stav petržalských ihrísk sa zlepšuje. Aj vďaka rodičovským komunitám.

Mestská časť Bratislava-Petržalka má vo svojej správe 55 verejných detských ihrísk. Niektoré z nich sú v lepšom stave, iné naopak nateraz kvalitou zaostávajú.

Zmeniť to chce mestská časť prostredníctvom revitalizácie, pričom v roku 2022 by sa jej mohlo dočkať až 10 petržalských detských ihrísk.

Veľkú zásluhu na rozvoji „vonkajších detských izieb“ našich najmenších majú aj aktívne rodičovské komunity. Cez brigády a ďalšie činnosti zveľaďujú okolie ihrísk, aktívne sú však aj v rámci získavania rozličných finančných grantov.

 

Hosťkami 13. dielu podcastu Z petržalskej obývačky boli Anna Všetečková z referátu investičných činností Miestneho úradu Bratislava-Petržalka a Soňa Belková z komunity rodičov na ihrisku na Belinského ulici. Do diskusie prostredníctvom zaslaných odpovedí zasiahla aj zástupkyňa komunity z VDI Holíčska, Kateřina Kuterková.

Celý videorozhovor si môžete pozrieť aj na našom oficiálnom YouTube. Vopred ďakujeme aj za odber a jeho audio verziu zase nájdete na všetkých dostupných podcastových platformách.

Spotify –  TU
Apple PodcastsTU
Google PodcastsTU
AnchorTU

#zpetrzalskejobyvacky

web od 2day