Bratislava je na tom s nájomnými bytmi z pohľadu metropol regiónu V4 najhoršie. Prečo a čo (konečne) s tým?

Z petržalskej obývačky

Vypočujte a pozrite si najnovší diel nášho samosprávneho podcastu Z petržalskej obývačky o (ne)dostupnom nájomnom bývaní v našom meste.

Horúcou témou v čase rekordnej inflácie a zdražovania nehnuteľností sú aj nájomné byty. V novom diele nášho podcastu Z Petržalskej obývačky sme sa preto o tejto problematike rozprávali s Lenkou Antalovou Plavuchovou, námestníčkou primátora a s Drahanom Petrovičom, petržalským poslancom, ktorý okrem iného pôsobí v mestskej firme Metro Bratislava, kde má na starosti práve prípravu výstavby nájomných bytov.

Diskutovali sme o tom, či sa aj Petržalka v dohľadnej dobe dočká dostupnejšieho nájomného bývania, prečo je sociálnych nájomných bytov v hlavnom meste tak málo, pre koho sú určené a na ako dlho. Prvou novou lastovičkou v nájomnom bývaní z dielne magistrátu v Petržalke je pripravovaný polyfunkčný komplex na Muchovom námestí, ktorý počíta so 103 bytmi. Noví nájomníci by sa do nich podľa kolegov z Magistrátu hlavné mesto SR Bratislavy mohli sťahovať už o dva roky. Podarí sa to?

Celý video rozhovor si môžete pozrieť na našom oficiálnom YouTube kanáli Petržalka. Vopred ďakujeme za odber.

Audio verziu podcastu Z petržalskej obývačky zase nájdete na všetkých dostupných podcastových platformách.

Ďakujeme, že sa zaujímate o veci verejné spolu s nami. Vaša Petržalka.

#zpetrzalskejobyvacky

web od 2day