Deň detí v Petržalke privíta nádherné ihrisko na Rovniankovej ulici i samosprávne kino

Bude plný hier, zábavy a prekvapení.

Mestská časť po úspechu počas parkúrového podujatia na Tyršovom nábreží plánuje deťom opäť rozdávať aj cukrovú vatu a pukance.

Prvý júnový deň bude patriť tým najmenším aj v najľudnatejšej mestskej časti Bratislavy. Jej samosprávna organizácia – Kultúrne zariadenia Petržalky – si aj tento rok pripravila nabitý program s množstvom zaujímavých a zábavných aktivít pre deti a rodičov.

Medzinárodný deň detí v Petržalke sa uskutoční v stredu 1. júna od 13:00 na vynovenom verejnom ihrisku Rovniankovej ulice 22, ktoré sa vďaka spolupráci mestskej časti Bratislava-Petržalka a iniciatívy Projekt.Ihrisko outfluencera Maria Biharyho vlani na jeseň premenilo na nepoznanie.

Dizajnovo atraktívny priestor pre deti a mládež im ponúkne rovnako atraktívny program a sprievodné podujatia počas celého popoludnia. Následne ich samospráva pozýva i do jej kina.

 

Vyskúšajú si tanec aj kreatívnu tvorbu

 

Hneď po úvodnom otvorení starostom Petržalky Jánom Hrčkom si môžu otestovať vedomosti z triedenia odpadu, započúvať sa do bubnovačky s Rytmikou či nazrieť do folklórneho okienka.

Energiu budú môcť vybiť pri skákaní cez švihadlo, hip-hope, breaku alebo karate a následne si ju opäť dobiť cukrovou vatou alebo pukancami, ktoré budú pre prvé deti úplne zdarma.

“Verím, že sa potešia aktivitám aj maškrtám, ktoré sme si pre ne pripravili a že si užijú svoj veľký deň naplno,” hovorí starosta Petržalky, ktorého organizátori požiadali o záštitu nad podujatím.

Medzi aktivitami nebude chýbať ani maľovanie na tvár, ukážky práce záchranárov či odborného výcviku psov a kreativitu si môžu deti vyskúšať aj pri maľovaní na chodník a v tvorivých dielňach.

V samosprávnom Artkine za zrkadlom v Dome kultúry Zrkadlový háj si tí menší môžu o 15:00 pozrieť americkú komédiu Ježko Sonic 2 a tí starší o 19:00 novinku natočenú na motívy komiksov z dielne Marvel Comics pod názvom Doctor Strange v Mnohovesmíre Šialenstva.

Podujatie moderuje herec divadla LA KOMIKA Marcel Nemec a vstup naň je tradične bezplatný.

 

web od 2day