V Petržalke revitalizujeme ďalšie detské ihriská

Obnovy sa tentokrát dočkajú ihriská na Gessayovej a Fedinovej ulici.

Aj vďaka zvýšeným príjmom v našom spoločnom rozpočte sa už tento rok ešte viac venujeme opravám chodníkov, údržbe verejných priestranstiev či revitalizácii detských ihrísk v našej správe, z ktorých aktuálne opravujeme dve na Fedinovej a Gessayovej ulici. Tie sú z dôvodu prebiehajúcich prác a bezpečnosti pre verejnosť dočasne uzavreté.

Na ihrisku Fedinova už od minulého týždňa pribudli úplne nové herné prvky ako pružinové hojdačky, trojvežová zostava s dvomi šmykľavkami, balančná dráha či dvojhrazda. A hoci to na prvý pohľad môže vyzerať tak, že sú pripravené na používanie, ihrisko je ešte zatvorené. Betónové základy herných prvkov musia totiž predtým riadne vytvrdnúť. Zároveň chýba najväčší prvok – lanová pyramída – ktorú namontujeme počas budúceho týždňa.

Opravy sú v plnom prúde aj na ihrisku Gessayova, ktoré prebehlo čiastočnou revitalizáciou zhruba pred piatimi rokmi, kedy sme na ňom osadili hasičské autíčko, opravenú šmykľavku a bezpečnostný sedák na hojdačku. Aktuálne s dodávateľmi okrem osádzania moderných herných prvkov ihrisko rozširujeme pre inštaláciu nového pieskoviska a ďalšieho mobiliáru.

 

Keďže dbáme o vašu bezpečnosť, v oboch prípadoch vás prosíme, aby ste nevstupovali do vyznačeného priestoru, kde prebiehajú stavebné práce a nedovolili deťom používať opáskované herné prvky. Zároveň veríme, že vás po sprístupnení ihrísk nové prírastky potešia a vaše ratolesti sa na nich budú môcť do sýtosti vyblázniť.

VIAC INFO o aktuálnych, ale aj pripravovaných opravách našich verejných detských ihrísk nájdete na PETRZALKA.SK/ihriska. ĎAKUJEME za pochopenie i strpenie dočasných obmedzení.

#petrzalkamaka

web od 2day