Od soboty 5. augusta čaká úsek od Jantárovej cesty po Betliarsku kompletná uzávera

Motoristov prosíme o trpezlivosť.

Výstavba predĺženia električkovej trate v gescii kolegov z bratislavského magistrátu so sebou prináša ďalšie dopravné obmedzenia.

Tentokrát na trase Jantárová cesta – Lietavská – Betliarska, po ktorej od soboty 5. AUGUSTA NEPREJDETE.

ČO ČAKÁ MOTORISTOV?

  • Úsek Jantárovej cesty od Lietavskej po Betliarsku bude uzatvorený úplne. Obchádzka povedie cez takzvaný bypass z Betliarskej, cez Jantárovú cestu, Vyšehradskú a Lietavskú.
  • Doprava z uzatvoreného úseku časti Jantárovej cesty po Lietavskú nahradí nová obchádzková trasa vedúca pozdĺž pôvodnej cestnej komunikácie. Prístup k obchodnému domu Billa bude možný taktiež po náhradnej komunikácii.

POZOR NA ZMENY V MHD:

  • Ak sa v problematických úsekoch presúvate prevažne pomocou MHD, aj kolegovia z Dopravného podniku Bratislava hlásia zmeny. Tie sa budú týkať predovšetkým liniek 59, 92, 95, 98, 99, 192, N95 a N99 a čiatočne tiež 68, 83 a 94 z Depa Petržalka.
  • Spoje 59, 98, 99 a N99 budú medzi zastávkami ZŠ Budatínska a Ľubovnianska premávať obojsmerne po trase ZŠ Budatínska – Budatínska (nástupištia C a D linky 93) – Lúky V – Vyšehradská – Lúčanka (zastávka na dočasnej komunikácii) – Ľubovnianska. Zastávka Znievska teda nebude uvedenými linkami obsluhovaná vôbec.
  • Zastávky Znievska, Budatínska, Lúky V a Vyšehradská obslúžia spoje 95, 192, N95 a výjazdové i dojazdové spoje liniek 68, 83 a 94, ktoré budú medzi zastávkami Strečnianska a Ľubovnianska premávať obojsmerne po Lietavskej, Vyšehradskej a Jantárovej ceste.
  • Linka 95 bude medzi zastávkami Strečnianska a Vyšehradská premávať po Lietavskej a Vyšehradskej ulici.
  • Zastávky Lúčanka a Strečnianska zmenia stanovisko. Po novom ich nájdete na dočasnej komunikácii. Rovnako to bude aj prípade nástupišťa Vyšehradská smerom na Muchovo námestie, ktoré sa presunie na nástupište linky 93 smer Hlavná stanica. VIAC INFO nájdete TU  alebo u kolegov z magistrátu TU a na PETRZALSKAELEKTRICKA.sk.

Dočasné dopravné obmedzenia potrvajú DO 30. NOVEMBRA 2023. Dovtedy vás aj v mene našich priateľov z magistrátu a dopravného podniku prosíme o zvýšenú dávku trpezlivosti a najmä opatrnosti. Veď výsledok bude určite stáť za to.

#petrzalskaelektricka

FOTO: Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

web od 2day