Pomôžte ľuďom bez domova jedným telefonátom

Žijeme v dobe, kedy sa z našich životov vytráca všímavosť.

Mizne pozornosť voči druhým, ale aj voči sebe. Niektorí z nás to na sebe spozorovali a snažia sa ju navrátiť do svojich životov rôznymi spôsobmi – od meditácií cez vedomý pohyb. Občas však úplne stačí, keď sa rozhliadneme okolo seba a venujeme pár minút svojmu okoliu. Čo a najmä KTO sa okolo mňa nachádza?

Možno zistíme, že je pri nás človek, ktorý potrebuje našu pomoc a jediné čo stačí urobiť, je zavolať tým, ktorí presne vedia ako postupovať.

V súvislosti s nadchádzajúcimi zimnými mesiacmi sa môže stať, že stretneme niekoho, kto nemá to šťastie aby trávil chladné dni doma, v teple, s čajom v ruke a zababušený v mäkkej dečke. Namiesto toho sa so svojím susedom háda o kus kartóna, na ktorom by mohol prespať.

Kedy zbystriť pozornosť a komu to nahlásiť?

V prípade, že stretnete ľudí bez prístrešia, ktorí majú príznaky podchladenia a vykazujú znaky ako zmätenosť, poruchy reči, spomalené plytké dýchanie, prípadne poruchy vedomia, neodkladne volajte zdravotnú službu na čísle 155.

Vidíte ľudí, ktorí nemajú dostatočne teplé oblečenie a je evidentné, že trávia mrazivé noci vonku? Kontaktujte Mestskú políciu Bratislava na čísle 159.

S cieľom eliminovať negatívne dopady života na ulici v zimných mesiacoch sa rozhodli pomôcť aj naši kolegovia zo sociálneho oddelenia. Preto sa môžete po novom obrátiť aj na krízovú linku mestskej časti Petržalka, ktorá je OD STREDY 15. NOVEMBRA dostupná DENNE OD 8:00 DO 18:00 na telefónnom čísle: 0947 487 061.

Terénni pracovníci poskytnú ľuďom v núdzi a bez domova spacáky, teplé oblečenie, termosku s teplým nápojom a v prípade potreby zabezpečia transport do nocľahárne.

ĎAKUJEME, že vám spolu s nami záleží na ľudských životoch. Len tak môžeme z Petržalky urobiť ešte krajšie miesto pre život nás všetkých.

#petrzalkapomaha

web od 2day