Prvý kompas roka 2024 je tu. Nevyhol sa bilancovaniu ani plánom do budúcnosti

Vonku to síce vyzerá na pokročilú jar, no nenechajte sa okabátiť. Je ešte len začiatok februára a s ním prichádza aj prvý Petržalský kompas roka 2024, ktorý vám prináša to najdôležitejšie zo života na zelenom sídlisku.

A žiaden dobrý začiatok sa nezaobíde bez poriadneho bilancovania. Prehľad uplynulých dvanástich mesiacov nám prostredníctvom svojej zaujímavej štatistiky poskytli naše kolegyne z matriky.

Rezidentskou zónou v rámci Petržalského parkovacieho systému je po novom i celá zóna Háje 1. O tom, ktoré ulice sa pridali do rodiny PPS, vrátane ďalších užitočných informácií a kontaktov, nám v tomto diele priblížili kolegovia z referátu statickej dopravy.

S cieľom poskytnúť bezpečie nielen návštevníkom Kultúrnych zariadení Petržalky pribudlo v našej mestskej časti niekoľko defibrilátorov. Kde všade ich nájdete a prečo sa ich nemusí báť použiť ani obyčajný smrteľník?

 

Za sebou máme aj vychýrený XXII. Petržalský maškarný ples . Návštevníci z jeho atmosféry žijú isto dodnes. No pre tých, ktorí sa ho tento rok rozhodli z akéhokoľvek dôvodu nezúčastniť, máme aspoň nespochybniteľné dôkazy. Veríme, že poslúžia aj ako motivácia do budúceho ročníka.

Záver Petržalského kompasu už tradične patrí krátkym, takzvaným servisným správam, ktoré skrátka nesmiete prehliadnuť.

Prajeme vám príjemné sledovanie či počúvanie a ak máte nejaké návrhy na zlepšenie, dajte nám o nich vedieť cez web https://PODNETY.PETRZALKA.sk, alebo mailom na podnety@petrzalka.sk. ĎAKUJEME.

#petrzalskykompas

web od 2day