VOĽBY DO EURÓPSKEHO PARLAMENTU 2024: Vybavte si hlasovací preukaz rýchlo a jednoducho

Online už len do 20. mája.

V stredu 1. mája Slovenská republika oslávila 20. výročie vstupu do Európskej únie. Už 20 rokov sme teda rovnocennými partnermi v súčasnosti ďalších 26 členských štátov tohto mierového zoskupenia.

Záujmy našej krajiny v Európskom parlamente reprezentujú nami volení zástupcovia. Tých si budeme už piatykrát voliť v sobotu 8. júna. O priazeň voličov sa tento rok uchádza 24 politických subjektov, z ktorých si spoločne vyberieme po novom až 15 europoslancov. V prípade, že sa počas volebného dňa nebudete nachádzať v mieste svojho trvalého pobytu, pripomíname možnosť vybaviť si hlasovací preukaz, pričom odporúčame najpohodlnejšiu – elektronickú formu.

AKO NA TO?

Ak sa teda rozhodnete využiť naše rady a zvolíte si elektronickú formu podania žiadosti o hlasovací preukaz, v tomto prípade máte dve možnosti:

1, Napíšte e-mail na adresu podatelna@petrzalka.sk. Do žiadosti uveďte nasledujúce údaje – meno a priezvisko, rodné číslo, štátnu príslušnosť, adresu trvalého pobytu, korešpondenčnú adresu, na ktorú vám budeme vedieť zaslať hlasovací preukaz.

2, Vyskúšajte schodnejšiu cestu – náš ONLINE FORMULÁR, vyplňte potrebné údaje a jedným klikom odošlite. Elektronický dokument nájdete TU VOLBY.PETRZALKA.sk/ep. POZOR! Urobte tak čo najskôr. V uvedených prípadoch máte čas žiadať o vydanie hlasovacieho preukazu už len do pondelka 20. MÁJA (vrátane).

Samozrejme, stále platí i možnosť zvoliť si osobnú návštevu Miestneho úradu Petržalka alebo požiadať vami splnomocnenú osobu. V takom prípade musíte o vydanie hlasovacieho preukazu požiadať najneskôr do 7. JÚNA 2024 do 12:00. VIAC INFO k hlasovacím preukazom či iným dôležitým otázkam týkajúcich sa eurovolieb nájdete ako vždy na našom volebnom webe VOLBY.PETRZALKA.sk/ep.

ĎAKUJEME, že ste zodpovední a že aj vďaka vám sa Slovensko vo volebnej účasti opäť neocitne na chvoste Európy.

#petrzalkavoli

web od 2day