Petržalská električka: Koniec dopravných obmedzení na Kultíkovej

Od 6. júna treba počítať aj so zmenou MHD.

Mnohí si dobre pamätáte január 2025, keď sa pre výstavbu petržalskej električky v gescii kolegov z bratislavského magistrátu uzavrela Kutlíkova ulica a spolu s ňou aj viaceré okolité komunikácie.

Dôvodom bolo najmä vybudovanie nového mostného objektu ponad Chorvátske rameno a dokončenie súvisiacich stavebných prác.

Po takmer roku a pol však prichádza dobrá správa.

Od soboty 6. júna sa veľká uzávera na Kutlíkovej končí. S odbitím pol noci z 5. na 6. júna tak bude spustená komunikácia cez Kutlíkovu ulicu v smere na Pajštúnsku.

V tejto súvislosti treba rátať so zmenou trás mestskej hromadnej dopravy. Dopravný podnik Bratislava obnoví premávku MHD po Kutlíkovej ulici a viaceré autobusové linky sa vrátia na svoje pôvodné trasy. Zároveň sa tým ukončí posledná väčšia výluka v Petržalke súvisiaca s výstavbou nosného systému MHD.

Zmeny sa dotknú viacerých autobusových spojov vrátane liniek 92, 98, 99, 192 a nočnej linky N95.

Podrobné informácie o zmenách trás, zastávok a organizácii dopravy nájdete TU.

Ďakujeme všetkým za trpezlivosť počas výstavby. Veríme, že návrat autobusov na Kutlíkovu opäť zjednoduší cestovanie mnohým Petržalčanom.

#petrzalskaelektricka

web od 2day