Diskusia 1.2.2016 13:00-14:00

Vaše otázky a odpovede

Michal:
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na aktuálnu situáciu na petržalskej plavárni. Kedy bude reálne otvorená a či sú známe ceny? Ďakujem.

Starosta:
Plaváreň je dokončená, práce boli ukončené v zmluvnom termíne. Aktuálne trvá proces kolaudácie objektu, aby mohol byť spustený do prevádzky. Nakoľko sa jedná o zložité bazénové technológie, sauny aj reštauračnú časť, nevieme odhadnúť ako dlho bude tento náročný kolaudačný proces prebiehať. Verím však, že plaváreň otvoríme už čoskoro, určite ešte v jarných mesiacoch. Ceny stále nie sú určené, ani to, komu a za akých podmienok bude samospráva poskytovať zľavy. Všetko bude stanovené až v prevádzkovom poriadku plavárne.

František Rebro:
Dobrý deň. Chcem sa opýtať. Pred Vianocami som sa dočítal, že šéf NKú p. Mitrík povedal, že sa pri parkovaní v Petržalke porušil zákon o obecnom zriadení. Zaujímalo by ma či je to pravda? A ako sa vo veci teraz postupuje?

Starosta:
Ku kontrole NKÚ, ako aj k výrokom pána Mitríka, máme vážne výhrady a kým kontrola nebude ukončená, nebudeme sa k nej vyjadrovať.

Roman:
Dobrý deň pán starosta, chcem sa spýtať či už máte nejaké náznaky ako by mohla vyzerať nová koncepcia parkovacej politiku, ktorou sa hrdili niektorí poslanci minulý rok keď bojovali proti tej prezentovanej.

Starosta:
Rovnako ako Vy, aj ja už niekoľko mesiacov netrpezlivo čakám na návrhy od poslancov. Ale nedávno som čítal v Novom čase, že jeden z našich poslancov navrhol platbu za parkovanie 160 eur na rok, ale viac som sa ani ja nedozvedel (my sme navrhovali 60 a zdalo sa im to veľa). Tak ako uviedol Nový čas na konci článku: "Je jednoduchšie kritizovať, ako navrhnúť riešenie." Pravdepodobne parkovanie nie je pre nich akútnym problémom. Dokonca padli aj návrhy, že by to malo riešiť až nasledujúce zastupiteľstvo. Asi si na poriadok v parkovaní spoločne s Petržalčanmi počkáme.

Ján:
Chcem sa spýtať, či sa neplánuje vybudovať záchytné parkovisko pri konečnej električky. Zatiať je tam iba samé blato.

Starosta:
Keďže ide o prvú etapu, nie je to konečná v tom pravom slova zmysle. Pevne verím, že na túto etapu nadviaže v krátkej dobe aj druhá etapa, ktorá predĺži trať električky až na Janíkov dvor, kde by mali byť vybudované parkoviská nielen na konečnej, ale postupne na veštkých staniciach. Predpokladám, že parkovanie okolo električkovej trate rieši komplexne mesto ako generálny investor stavby.

Peter:
Plánuje sa urobiť niečo s "dočasnou" Jantárovou cestou od TPD po Rusovskú cestu?

Starosta:
V minulom roku hlavné mesto usktočnilo verejnú urbanistickú štúdiu na toto územie. Vyhodnotilo aj víťaza, ale žiaľ o osude tohto územia mi odvtedy nie je nič známe.

web od 2day