Diskusia 1.6.2015 13:00-14:00

Vaše otázky a odpovede

Marta Birová:
Mám otázku týkajúcu sa NON - STOP lekárne. Zvyčajne mám doma nevyhnutné lieky, pretože pri dvoch malých deťoch musím byť neustále v strehu. V piatok v noci sa syn zobudil s vysokými teplotami a ja som zistila, že nemám žiaden liek na zníženie teploty, tak som ho poslala manžela kúpiť. Musel ísť až do Ružinova, lebo u nás v Petržalke žiadna lekáreň nie je otvorená. Príde mi to čudné, že pri 120 tisíc obyvateľoch, niekoľkých zdravotných strediskách a veľkej nemocnici musíme chodiť do inej mestskej časti.

Starosta:
Dobrý deň, uvedenú situáciu považujem aj ja za neudržateľnú. V najbližších dňoch preto požiadam predsedu Bratislavského samosprávneho kraja o urýchlené riešenie tohto stavu. Pohotovosti a pohotovostných lekární je totiž v kompetencii kraja. S týmto problémom oboznámim aj župných poslancov za Petržalku, aby nám boli nápomocní. V prípade návrhu riešenia zo strany kraja budeme verejnosť obratom informovať.

zuzana:
Dobry den, prosím o informáciu k uzávierke križovatky Bosakova. Predĺženie termínu malo byť do 31.5.Dnes je križovatka naďalej uzavretá. Dakujem

Starosta:
Príjemný dobrý deň prajem. Podľa informácií od hlavnej dopravnej inžinierky Ing. Tatiany Kratochvílovej sa počas prebiehajúcich prác vyskytli určité problémy, ktoré predĺžia čas uzávery tejto križovatky. Termín by nemal prekročiť 30. jún 2015.

Peter:
Dobrý deň, teším sa na novo zrekonštruované námestie hraničiarov, otázka znie: je aj v pláne údržba zelene, v zmysle ručného vytrhávania buriny a podobne? nakoľko, len kosenie trávy nebude postačujúce a tie rôzne okrasné kvetiny a trávy s burinou, ktorá už stihla povyrastať pomedzi kvetiny nevyzerá pekne. Potešili by nejaké hracie prvky pre deti, park je na 90% plný rodičov s detmi.... ďakujem

Starosta:
Dobrý deň prajem. Pri novovznikajúcich projektoch zohľadňujeme aj údržbu a starostlivosť o revitalizované územia v rozpočte mestskej časti. Tieto náklady sa snažíme minimalizovať, preto napríklad na tomto námestí je už zabudovaný závlahový systém. Taktiež očakávame, že obyvatelia z okolitých domov nám pomôžu tento priestor, ktorý slúži prednostne im, udržiavať a zveľaďovať. Pokiaľ ide o detské prvky, tak Námestie Hraničiarov nebolo plánované ako detské ihrisko, skôr ako oddychová a relaxačná zóna. Máme totiž skúsenosti aj s tým, že nie všetci chcú mať všade detské ihriská. Ak však v budúcnosti bude zvýšený dopyt, nie je problém ich tam doplniť, rovnako ako aj ďalšie lavičky.

Martin:
Dobrý deň, rád by som sa spýtal, či plánujete obmedziť herne na území Petržalky, aspoň nejak podobne ako v Dúbravke obmedzením otváracích hodín. Herni je tu viac ako potravín.... Ďakujem.

Starosta:
Umiestňovanie herní nemôže mestská časť obmedziť, nakoľko to nie je v jej kompetencii. Na druhej strane ich počet aj na území Petržalky prerástol únosnú mieru. Preto som sa angažoval v petičnom výbore na ich úplný zákaz na území hlavného mesta. Oklieštenie prevádzkových hodín - podobne ako v Dúbravke - nepripravujeme, lebo sme zachytili protest z tábora právnikov k prijatému nariadeniu. Počkáme si na reakciu prokuratúry a v prípade, ak okresná prokuratúra alebo iný orgán nenapadne toto VZN, budeme sa touto možnosťou zaoberať.

Eva Orlíčková:
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať prečo nie je pokosené trávnaté priestranstvo na Blagoevovej ul. pred vchodmi 14,16,18,20,(tam ako je Daňový úrad, hneď vedľa), kde sú velké trávnaté plochy a všede okolo je pokosené, každá osoba právnická alebo fyzická je povinná postarať sa o kosenie, najmä ked tu býva veľa alergických ľudí. Tráva je už tak vysoká až po pás dospelému človeku, v tomto ročnom období ešte nebola ani raz pokosená. Ďakujem za odpoveď.

Starosta:
Ďakujem za Vašu otázku. Po preverení stavu kosenia som zistil, že všetky plochy vo vlastníctve či správe mestskej časti sú pokosené už po druhý raz. V prípade plochy, ktorú uvádzate, ide o súkromného vlastníka, firmu z Partizánskeho. Na základe Vášho podnetu vyzveme vlastníka k okamžitej náprave pod hrozbou pokuty.

web od 2day