Diskusia 13.4.2015 13:00-14:00

Vaše otázky a odpovede

Patrícia:
Dobrý den. Chcela by som sa informovať ohľadom ihriska na Budatinskej 41, v článku ktorý bol zverejnení ešte minuli rok 31.oktobra 2014 ste písali že pribudne na ihrisku pruzinovy psík, nakoľko na Budatinskej 63 uz stojí šmykľavka ktorú ste tiež písali v tom istom článku. A chcem sa ešte opýtať či niekdo aj kontroluje to ihrisko na Budatinskej 41 myslím údržbu a doplnenie pieskoviska. Nakoľko si myslíme s mamičkami že o to ihrisko sa tak dosť nestará ako o okolite ihriska. Dakujem za odpoved

Starosta:
Dobrý deň, na detskom ihrisku na Budatínskej 41 osadíme sľúbeného pružinového koníka v priebehu tohto mesiaca. Koncom roka sme ho nemohli osadiť z dôvodu zlého počasia a iných plánovaných prác. Starostlivosť o verejné detské ihriská je zverená miestnemu podniku Verejnoprospešných služieb, ten zabezpečuje údržbu ihrísk ako aj výmenu piesku. Práve piesok bude miestny podnik vymieňať v druhej polovici tohto mesiaca a počas mája.

Andrej:
Pán starosta, na marcovom stretnutí s poslancami sa nenašla podpora na parkovacie miesta na rontgenovej. kde mám podľa vás parkovať?

Starosta:
Dobrý deň, z postoja niektorých poslancov som sklamaný, nie len preto, že investor zapracoval všetky pripomienky, ktoré doposiaľ vzniesli či už obyvatelia alebo aj poslanci, a podľa nich znížil a upravil celý projekt ale aj preto, lebo sa povýšil skupinový záujem nad záujem verejný. Investor ponúkol obyvateľom dotknutej lokality 150 parkovacích miest nonstop a zadarmo. Oni to odmietajú. Pre mňa je to naozaj v stále sa zhoršujúcej situácii v statickej doprave nepochopiteľné. Táto otázka určite nie je úplne uzavretá, očakávam, že poslanci, ktorí sa v nej angažovali sa tak, ako to deklarovali, stretnú s obyvateľmi oboch názorových skupín, teda aj s tými, ktorí sú za, a aj s tými, ktorí sú proti a s nejakým riešením prídu. Očakávať však, že niečo iné ako parkovacie domy a parkovacia politika, ktorú pripravujeme situácii pomôže z dlhodobého pohľadu je nemysliteľné.

Denisa:
Pán starosta, mám zmiešané pocity z toho, že časť poslancov chce výbehy pre psov a iná je proti tomu v tej istej lokalite. Vôbec nerozumiem týmto prekáračkám, ktoré sú za aj proti detským ihriskám. Vedia vôbec poslanci čo vlastne chcú a potrebujú jej obyvatelia?

Starosta:
Dobrý deň, nie ste sama, na druhej strane je to typický prejav demokracie v území. Nikdy by sme Petržalku neposunuli ďalej, keby sme sa zamýšľali len nad tým proti čomu sme. Preto je pre mňa oveľa zaujímavejší a pre územie potrebnejší podnet typu čo by sme chceli. A potom môžeme spolu diskutovať ako to zabezpečíme. Petržalka ešte toho veľa potrebuje a nikdy nenájdeme 100 % podporu pre jednotlivé projekty, pretože vždy hľadáme kompromis medzi skupinovým a verejným záujmom.

Mirka:
Dobrý deň, zachytila som, že ste bol jediným mestským poslancom, ktorý nehlasoval za rozpočet mesta, môžem sa opýtať, prečo? Ďakujem.

Starosta:
Dobrý deň, som presvedčený že výrazne sa charakter rozpočtu od času, kedy ho aj iní poslanci kritizovali, nezmenil. Nie sú pokryté zásadné otázky financovania dopravného podniku. A navyše zostala nezodpovedaná moja zásadná otázka na výšku dlhu v hlavnom meste a jeho štruktúru vrátane jednotlivých metských podnikov. Minulý týždeň sa objavila zmenka voči BVS o výške 7,1 milióna eur, kotrá je splatná do niekoľkých dní. Čo sa objaví zajtra? (Podotýkam, že aj tá sa podľa novej zákonnejh úravy započítava do dlhu mesta.) Ako je zaúvereovaný dopravný podnik? Na tieto a podobné otázky som chcel dostať odpoveť ale nedostal som. Čo sa ukazuje ako vážny politický problém, je skutočnosť, že ani niektorým mestským poslancom zvolených za Petržalku nevadí, že sa Petržalčania vrámci tzv. solidarity skladajú na fungovanie úradov malých mestských častí ako je Lamač, Devín, Jarovce, Čunovo apod. Miesto toho, aby sme z týchto peňazí mohli platiť opravy terás, chodníkov alebo zabezpečovať iné dôležité vecí Petržalčanov ako je čistota. Pritom ide o viac ako 700.000 eur ročne.

web od 2day