Diskusia 5.9.2016 13:00-14:00

Vaše otázky a odpovede

Dušan:
Pán starosta, aký je Váš názor a aký je postoj úradu k výstavbe, ktorú chce údajne pán Kmotrík realizovať na mieste bývalého štadióna. Dúfam, že výstavbe takéhoto kolosu budete vedieť zabrániť. Ďakujem za odpoveď.

Starosta:
Dobrý deň, projekt tak, ako bol medializovaný, môže objektívne vyvolávať obavy, pokiaľ ide o dopady na životné prostredie, najmä vzhľadom na blízkosť Sadu J. Kráľa ale aj na objem či rozsah výstavby. Nemenej problémovou môže byť aj statická či dynamická doprava v tejto lokalite. Mestské zastupiteľstvo sa malo už na svojom rokovaní dňa 25. augusta zaoberať návrhom na vypísanie medzinárodnej architektonicko-urbanistickej súťaže na stvárnenie areálu bývalej Artmédie a priľahlých plôch v okolí Krasovského ulice a Tyršovho nábrežia, čo by mohlo znamenať, že sa toto územie zareguluje. Žiaľ, kvôli neuznášania schopnosti sa tento bod na program nedostal. Verím však, že sa tak stane na zajtrajšom mestskom zastupiteľstve, kde tento materiál ako mestský poslanec určite podporím a verím, že tak urobia aj ostatní poslanci za Petržalku.

Vlaďa:
Dobrý deň, dnes som sa v Novom čase dočítala, že Martin Klizan chce u nás v Petržalke postaviť tenisovú akadémiu, v akom je to štádiu, kde to teda bude? Myslím, že by to mohlo byť skvelé, nielen samé bytovky.

Starosta:
Dobrý deň, zatiaľ nepoznám presné detaily Martinovej predstavy, zatiaľ ma nekontaktoval, ale ak tak urobí, určite jeho iniciatívu privítam a budem jeho plánom nápomocný, ak sa bude dať. Martin Kližan je okrem iného aj Osobnosť Petržalky a je podľa môjho názoru chvályhodné a úctyhodné, že chce podporovať rozvoj športu a talentov, a to práve v Petržalke, odkiaľ pochádza. Prípadnému konkrétnemu projektu sa samozrejme budú venovať aj poslanci.

Laura:
Dobry den, pan starosta, mate uz nejake informacie o tom, ako dopadli rokovania poslancov s p. Durovcikom?Trochu sa totiz bojim, aby nam taketo prestizne divadlo nevyfukol niekto iny. Dakujem, Laura z Petrzalky

Starosta:
Dobrý deň, žiaľ, zatiaľ novšie informácie nemám, s niektorými poslancami som už síce hovoril, ale tí podporovali projekt už od začiatku, takže podstatné budú výsledky rokovaní tých, ktorí si vyžiadali priestor a čas. Obávam sa, že ak rokovania v najbližších dňoch či týždňoch neuzavrieme, pán Ďurovčík sa naozaj radšej obráti inam a Petržalka o tento projekt príde.

Mariana:
Dobrý deň p. starosta Prosím o vyjadrenie ohľadne hostinca Ratata na Mlynarovičovej 5, už v diskusii o tom bolo písané. Na zadnej terase sa naďalej zdržujú zákazníci aj po 23:00 hod., k žiadnej náprave nedošlo. Je to vonkajšia (zadná) terasa, ak to má byť terasa a tá má byť otvorená len do 21:00 hod. Čo robia mestskí policajti? Prečo sa dovoľuje v bytových domoch pre takéto zariadenia otváracia doba do 23:00 hod.? Na neprispôsobivých podnikateľov dopláca len obyvateľ, ktorý má právo po 22:00 hod. na nočný kľud. Ďakujem

Starosta:
Váš podnet sme preverili vlastnými silami aj prostredníctvom mestskej polície. Žiadne porušenie v čase ich kontroly zistené nebolo. Tejto prevádzke sa budeme intenzívne venovať aj naďalej. Ideálne by bolo, keby ste zavolali mestských policajtov v čase, keď budú porušené ustanovenia VZN ako napríklad dodržiavanie nočného pokoja, verejného poriadku a povolenej prevádzkovej doby. Mestská časť v najbližších dňoch - aj na základe Vášho podnetu - prehodnotí otváraciu dobu tejto prevádzky. Pošlite prosím kontakt na Vás na mail starosta@petrzalka.sk a o ďalšom priebehu Vás budeme informovať.

Roman:
Dobrý deň pán starosta, ešte by ma zaujímalo čo je nové s parkovacou politikou. Bude sa čakať na magistrát (ak áno, ako to časovo vidíte), alebo sa použije prelomový návrh pána Vetráka a spol?

Starosta:
Momentálne sa poslanci podľa mojich informácií venujú mestskej parkovacej politike. Ani komisia, ktorá bola pre tento účel zriadená sa nezaoberá žiadnymi inými návrhmi a neexistuje žiaden návrh pána Vetráka a už vôbec nie prelomový.

Juraj:
Kedy je naplanovane dokoncenie elektricky az do Janikovho dvora? Zase az v 2022?

Starosta:
Investorm je hlavné mesto v spolupráci s EK a podľa mojich informácií je termín stanovený na rok 2020. Pre viac informácií sa musíte obrátiť na mesto.

Juraj:
Kolkokrat ste sa osobne od otvorenia zviezli novou elektrickou do Stareho Mesta. Ako sa vam to paci? Co hovorite na fakt, ze napriek najnovsim technologiam musi na vrchole mosta zastavit a nasledne sa tento najrychlejsi sposob dopravy ruti na Safarikovo namestie rychlostou 15km/h?

Starosta:
Nie som dopravný inžinier, v tomto dôverujem odborníkom, ktorí trať projektovali a prevádzkujú. Ak by všetko nebolo v súlade so zákonom a normami, nedostali by súhlas Štátneho dráhového úradu na prevádzku. Ak sú výhrady, je potrebné sa obrátiť na Dopravný podnik.

web od 2day