Diskusia 6.6.2016 13:00-14:00

Vaše otázky a odpovede

Mariana:
Dobrý deň p. starosta, prosím Vás, kedy bude možné si pozrieť na internete nový prehľad evidovaných psov za rok 2015? A ešte prosím, hostinec Ratata na ul. Mlynarovičova 5 dokedy má otváracie hodiny, lebo na dverách ich má prelepené do 23:00 h. čo podľa všeobecného nariadenia má byť v paneláku do 22:00 hod, a na “rampe” (vzadu) majú spravenú terasu, je to v poriadku? Ďakujem za odpovede

Starosta:
Dobrý deň aj Vám Mariana. Zoznam evidovaných psov aktualizujeme na našej stránke pravidelne - raz za dva až tri mesiace. Najbližšie ho budeme aktualizovať koncom júna. Ohľadom hostinca Ratata na Mlynarovičovej sme o vyjadrenie požiadali prevádzkovateľa, ktorý uviedol, že sa jedná o nimi prenajatú rampu, ktorú prekryli z dôvodu, že na rampu chodia fajčiť zákazníci kaviarne. Prevádzkovateľ bol upozornený, aby uvedenú skutočnosť prerokoval so stavebným úradom na miestnom úrade, čo tento aj vykonal a vec je v posúdení stavebným úradom Bratislava-Petržalka. Ďalej mi dovoľte uviesť, že na základe platného VZN žiadna terasa pri bytovom dome na území Petržalky nesmie byť otvorená dlhšie ako do 21.00 h. Naďalej budem tento podnet pozorne sledovať.

Jana:
Dobry den p. starosta, obraciam sa na Vas so ziadostou o riesenie problemu vo vnutrobloku Macharova-Pifflova. Z miesta kde bolo kedysi ihrisko dnes len volna plocha, kde sa hraju deti z okolitych panelakov, oddychuju mamicky s kocikmi na lavickach a v doobednych hodinach aj deti z MS Pifflova sa stava parkovisko. Auta stoja pozdlz celeho plota MS Pifflova od vjazdu na chodnik az po panelak Pifflova rovnako na ploche po ihrisku. Auta na drzo manevruju medzi lavicky, po trave ako im pride, bezohladne voci detom, ohrozujuc chodcov vsetkych okoloiducich. Chodnik je znecisteny od olejovych skvrn atd... A samozrejme nervozni soferi ak si dovolite zavadzat na chodniku pri MS. Je podla Vas v poriadku, aby to takto vyzeralo vo vnutrobloku panelaku rovno pri vchode do MS??? Rovnako kusok od zariadenia, ktore v kotolni pri skolke poskytuje volnocasove aktivity pre deti. Nehovoriac o tom ze za panelakom Macharova je velke parkovisko po byvalej odtahovke. Bola by som rada, ak by ste zaujali stanovisko, a navrhli riesenie, pretoze ako rodic zijuci v Petrzalke od narodenia, nechcem aby sa moje deti hrali sice na chodniku a ,,ihrisku,, medzi autami, spinave od oleja. Uz len dodam, ze skoda ze sa tu nedaju vlozit fotografie, uz nejaky cas si situaciu dokumentujem, aby ste si automobilove korzo na chodniku vedeli lepsie predstavit. Dakujem za odpoved.

Starosta:
Situácia, ktorú opisujete je nám známa. Pred viac ako dvoma rokmi sme na žiadosť obyvateľov vypovedali zmluvu so spoločnosťou, ktorá zabezpečovala odťahovú službu. Následne sme parkovisko dali k dispozícii Petržalčanom z tejto lokality. Na ich žiadosť sme odstránili aj existujúce oplotenie, nakoľko sa obávali možného poškodzovania svojho majetku. Napriek tomu bolo a aj je toto parkovisko nevyužité. Nášmu vodičovi je zrejme zaťažko prejsť pár metrov od auta domov, všetci chcú parkovať pod vlastným oknom. Požiadam mestskú políciu o zvýšenie monitorovania tejto lokality, ale bez prijatia zásadných pravidiel v parkovaní sa arogantnému správaniu vodičov nevyhneme. Problém by mohla vyriešiť nová parkovacia politika a ja pevne verím, že poslanci hlavného mesta začnú riešiť situáciu v priebehu tohto roka.

Jana:
Pan starosta, dovolte mi reagovat na Vasu odpoved ohladne aut a parkovania vo vnutrobloku Macharova. Nehnevajte sa ale skutocne neviete riesit dany problem skor? Neexistuje v ramci mestskej casti ziadna VZN, ktora by obmedzovala ,,divoke,, parkovanie tz. ze v okoli skolok, skol, detskych ihrisk proste nemoze byt premavka ako niekde na ceste??? Nehovoriac o tom, ze by stacila jedna zakazova znacka (ano znie to divne ze by ju bolo treba dat na chodnik) a bolo by po probleme... Zial slovenska natura je asi raz taka ze len trest zabrani neohladuplnym jednotlivcom nenicit nase spolocne.... Z druhej strany od Pifflovej su stlpiky, tie neprichadzaju z tejto strany do uvahy, kvoli hasicom a atd, ale zakaz vjazdu ci statia by vela vyriesilo a pomohlo to mnohym trvalo byvajucim ci len prechadzajucim.... Dakujem v mene nas petrzalcanov, ktori roky prinasaju do miestnej kase financie zo svojich dani. Myslim, ze podobny problem nie je len u nas. Dakujem za odpoved.

Starosta:
Žiaľ cestný zákon neumožňuje samospráve v tejto veci konať. Apelujte na poslancov z Vášho obvodu, aby sa čo najskôr angažovali, nech pravidlá v parkovaní fungujú čo najskôr, nech Petržalka slúži predovšetkým ľuďom a nie autám. Poslanci za Váš obvod Ing. Ján Hrčka, Mgr. Vladimír Dolinay, Ing. Jozef Vydra, Michal Vičan, Mgr., Ing. Peter Cmorej, Mgr. Ľuboš Homola, Martin Jóna. Kontakty na nich nájdete tu: https://www.petrzalka.sk/samosprava/miestne-zastupitelstvo/volebne-obvody/

web od 2day