Diskusia 7.12.2015 13:00-14:00

Vaše otázky a odpovede

Ernest Horvath:
Ako to vyzerá s električkou do Petržalky? Kedy sa uskutoční druhá fáza, alebo skôr kedy sa budú práce uskutočňovať pri Jasovskej ulici? Terajšie depo metra bude slúžiť aj električkám?

Starosta:
Podľa dostupných informácií z mesta toto rozhodnutie - teda či a kedy - záleží na rozhodnutí Mestského zastupiteľstva a schopností magistrátu hl. mesta ako aj prístupu Európskej komisie prefinancovať tento projekt. Na projekčných prácach druhej etapy (Bosákova – Janíkov dvor) sa pracuje. Predpokladáme, že uvažované depo na Janíkovom dvore by malo údajne slúžiť pre električky.

Michal:
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať kedy budú jasné ceny v petržalskej plavárni. Dakujem.

Starosta:
Ceny budú stanovené s dostatočným predstihom, teda ešte pred otvorením plavárne pre verejnosť. Vplyv na určenie ceny bude mať aj skúšobná prevádzka, záujem verejnosti atď. Je zámerom mestskej časti plaváreň sprístupniť pre širokú verejnosť a tomu bude zodpovedať i cena vstupného.

Dana:
Pan starosta, preco ked zrusite diskusiu, neoznamite to vopred? Ludia tu cakaju a zda sa ze marne. Ako napriklad minuly mesiac.

Starosta:
Ani jednu diskusiu som nezrušil bez toho, aby som to vopred neoznámil obyvateľom. Ak myslíte tú novembrovú, tak počas vymedzeného času neprišla žiadna otázka. Nemám dôvod zrušiť diskusiu, ktorú považujem ja osobne za relevantný spôsob komunikácie s obyvateľmi.

Dana:
Dobry den, preco odpovedate len na otazky o parkovani? Nehnevajte sa, ale vyzera to tak, ako keby ste otazky mali pripravene dopredu a len ste ich tam umelo pisali a odpovedali.

Starosta:
Online diskusie v septembri a októbri - ako sme dopredu oznámili - boli venované len otázkam týkajúcim sa zavedenia parkovacej politiky práve pre zvýšený záujem obyvateľov o túto tému. A napokon iné otázky počas vymedzeného času ani neprišli.

Ernest Horvath:
Ako sa vyvíja situácia s novostavbou Domino? Stojí to tam už mesiace. Dokonca tam začali rásť stromy, ktoré sú vyššie ako samotná stavba. Prečo v tejto veci nekonáte? Škodný sú aj obyvatelia Jasovskej, tak ako noví budúci majitelia, ktorí do stavby investovali a nemajú si ako peniaze vymôcť naspäť.

Starosta:
Stavebný úrad požiadal stavebníka o doloženie záväzného stanoviska hlavného mesta SR Bratislavy z hľadiska súladu s územným plánom. Po obdržaní stanoviska bude stavebný úrad konať ďalej. Zároveň sme stavebníka v novembri vyzvali, aby si plnil svoje povinnosti vyplývajúce z VZN o čistote a poriadku, teda aby odstránil odpad, pokosil zeleň, opravil poškodené oplotenie a otvorené šachty. V prípade, že tak neurobí do stanoveného termínu, začne mestská časť správne konanie o uložení pokuty.

web od 2day