Dni Petržalky 2014

Dni Petržalky 2014 – sprievodné podujatia a galaprogram

DP-2014-billboard-small
 

Olympijský festival nádejí Petržalka

Olympijsky festival nadedi Petrzalka - plagat

13. až 16. máj 2014 od 9.00 do 12.00 hod., ZŠ Budatínska 61, ZŠ Holíčska 50, ZŠ Turnianska 10, pri budove kostole Sv. Rodiny, podujatie je ORGANIZOVANÉ.

Pondelok 12. 5. 2014 ATLETIKA (beh na 50 metrov, beh na 400 metrov, hod kriketovou loptičkou, skok do diaľky zmiesta)
Utorok 13. 5. 2014 VYBÍJANÁ NA PIESKU (súťaž družstiev škôl na pieskových ihriskách)
Streda 14. 5. 2014 PLÁVANIE (jednotlivci 25 m voľný spôsob, štafeta 4 x 25 m voľný spôsob)
Štvrtok 15. 5. 2014 CYKLISTIKA (preteky jednotlivcov a družstiev škôl v teréne na 1 km) PRELOŽENÉ NA PONDELOK 19. MÁJA 2014
Organizačné zabezpečenie všetkých disciplín

Zaradiť šport do každodenného života detí sa Petržalka snaží organizovaním pravidelných športových aktivít počas celého roka. Miestna samospráva zriaďuje 11 základných a 19 materských škôl. Tie spolu navštevuje takmer 6.500 detí, ktoré vďaka aktivitám samosprávy majú možnosť prehlbovať a rozvíjať svoj vzťah k športu. Inak tomu nie je ani na najväčšom petržalskom podujatí na Dňoch Petržalky, v rámci ktorého samospráva každoročne organizuje sprievodné športové podujatia.

Cieľom projektu Olympijský festival nádejí je prehlbovanie a rozvíjanie vzťahu k športu, ktorý výrazne ovplyvňuje zdravý vývoj detí a mládeže. Jeho snahou je šíriť myšlienky olympizmu – Citius, Altius, Fortius, (rýchlejšie, vyššie, silnejšie), osloviť deti a získať ich pre pravidelné športovanie. Tento cieľ nie je možné naplniť jednorazovým podujatím a preto projekt Olympijský festival nádejí Petržalka je celoročným projektom, ktorý na konci školského roka vyvrcholí súťažením medzi jednotlivými základnými školami a školskými klubmi detí. Organizátorom podujatia – Mestskej časti Bratislava-Petržalka a Občianskemu združeniu ZOBER LOPTU NIE DROGY – finančne prispeli aj Bratislavský samosprávy kraj a Raiffeisen Banka Slovensko. Garantom podujatia je Slovenský olympijský výbor.

Celkové výsledky jednotlivých škôl
Atletika
zlato: 3 x ZŠ Černyševského, 3 x ZŠ Pankúchova, 1 x ZŠ Gessayova, 1 x ZŠ Prokofievova
striebro: 2 x ZŠ Černyševského, 2 x ZŠ Gessayova, 1 x ZŠ Pankúchova, 1 x ZŠ Dudova, 1 x ZŠ Tupolevova, 1 x ZŠ Budatínska
bronz: 2 x ZŠ Lachova, 1 x ZŠ Dudova, 1 x ZŠ Holíčska, 1 x ZŠ Pankúchova, 2 x ZŠ Černyševského, 1 x ZŠ Turnianska

Vybíjaná
zlato: ZŠ Gessayova
striebro: ZŠ Turnianska
bronz: ZŠ Pankúchova

Plávanie
zlato: 2 x ZŠ Pankúchova, 1 x ZŠ Lachova
striebro: 2 x ZŠ Pankúchova, 1 x ZŠ holíčska
bronz: 2 x ZŠ Budatínska, 1 ZŠ Lachova

Cyklokros
zlato: 3 x ZŠ Pankúchova
striebro: 1 x ZŠ Budatínska, 1 x ZŠ Lachova, 1 x ZŠ Gessayova
bronz: 2 x ZŠ Lachova, 1 x ZŠ Dudova

 

Penalta 2014

penalta_pohar
Od 19. mája do 6. júna 2014, ZŠ Budatínska

Futbalový turnaj organizuje Mestská čast Bratislava-Petržalka v spolupráci s Centrom voľného času Gessayova 6 pre žiakov a žiačky petržalských škôl. Bojovať budú o putovný pohár starostu Petržalky Vladimíra Bajana.

 
 

Concrete jungle jam V

Sobota 24. mája 2014, 10.00 – 19.00 h, Skatepark Markova ul. PRELOŽENÉ na sobotu 7. júna 2014

Dni Petržalky Concrete jungle jamSúťaž jazdcov na bicykloch v skateparku. Podujatie organizuje občianske združenie KASPIAN s podporou mestskej časti. Súťaž vychádza z iniciatívy miestnych jazdcov, viac o súťaži a činnosti združenia sa môžete dozvedieť na stránkach www.cjj.sk a www.kaspian.sk.

 
 

Petržalský uličný futbalový turnaj

Sobota 24. máj 2014, 10.00 až 16.00 h., ihrisko na Farského ulici

Podujatie organizuje Občianske združenie Engerau Street Soccer League v spolupráci s mestskou časťou.

 

Tenisový turnaj vo štvorhre o pohár starostu

Sobota 24. máj 2014, 8.00 až 16.00 h, tenisová hala na Vlasteneckom námestí

 

Detská športová olympiáda

detska sportova olympiada_plagat

Utorok 27. máj 2014, 10.00 až 12.00 h, ZŠ Turnianska 10, podujatie je ORGANIZOVANÉ

Deti petržalských materských škôl vedie samospráva prostredníctvom rôznych pohybových aktivít k myšlienke zdravého životného štýlu počas celého školského roka. Jednou takouto aktivitou jeaj Detská športová olympiáda pre predškolákov. Disciplíny organizátori – Mestská časť Bratislava-Petržalka, Občianske združenie ZOBER LOPTU NIE DROGY, MŠ Bzovícka a ZŠ Turnianka – volili tak, aby deti predškolského veku zvládli ich fyzickú náročnosť. Podujatie podporili Bratislavský samosprávny kraj a Raffeisen Banka Slovensko. Garantom podujatia je Slovenský olympijský výbor.

Deti zažijú hry pripomínajúce olympiádu – na desiatich stanovištiach budú pre nich pripravené rozličné pohybové hry, športové disciplíny, zábavné športové atrakcie – družstvá z jednotlivých škôlok si vyskúšajú svoju športovú zdatnosť a šikovnosť.

 
 
 

Súťaže pre deti pri príležitosti MDD s Ulitou

Ulita MDD Dni Petržalky
Štvrtok 29. máj 2014, 16.00 až 19.00 h, Kopčianska ul. č. 90

 
 
 
 
 
 
 

Taká bola Petržalka – Výstava o Petržalke v rokoch 1900 – 1918

27. máj 2014 až 31. máj 2015, Foyer Miestneho úradu mestskej časti Petržalka, Kultíkova 17 – VSTUP VOĽNÝ

 

Na palube jednorožca III. – Deň detí

Nedeľa 1. jún 2014, 10.00 až 17.00 h, Sad Janka Kráľa a Aupark – VSTUP VOĽNÝ

pozvanka_na palube jednorozca

Medzinárodný deň detí v Sade Janka Kráľa – Rodinná celodenná akcia Na palube jednorožca sa koná v nedeľu 1. júna 2014 od 10:00 do 17:00 h v areáli Auparku a v Sade Janka Kráľa.

Príďte príjemne a užitočne stráviť deň detí na RODINNÚ AKCIU a užiť si NAPLNO deň. Na DETI bude pri REGISTRÁCII čakať fľaša minerálky, sladký cupcake, informačný leták a originálna HRACIA KARTA, s ktorou budú môcť absolvovať 20 atraktívnych STANOVÍŠŤ rozmiestnených po celom Sade Janka Kráľa. Stretnú sa s ATRAKTÍVNYMI SÚŤAŽAMI, ukážkami TECHNIKY a tiež ukážkami práce zásahových jednotiek akými sú Polícia, Hasiči, Horská služba, Záchranka, Vojaci, Kynológovia a mnohí ďalší.

Po úspešnom absolvovaní každého stanovišťa získajú deti na zadnú stranu HRACEJ KARTY pečiatku s písmenom. Na deti, ktoré absolvujú všetky stanovištia a zozbierajú všetky písmena tajničky, čakajú
fantastické ceny. Za správne vyplnenú tajničku získa KAŽDÉ DIEŤA svoju FOTKU VÍŤAZA a bude zaradené do žrebovania o atraktívne ceny VÍKENDOVÝ POBYT v KÚPEĽOCH PIEŠŤANY pre 2 osoby a 2 deti na 2 noci v rezorte DANUBIUS HEALTH SPA RESORT BALNEA ESPLANADE PALACE****. Pobyt zahŕňa ubytovanie s polpenziou, lekársku konzultáciu a 3 procedúry. Pre spríjemnenie cesty im spoločnosť IMPA BRATISLAVA, autorizovaný predajca a servisný partner Škoda (dealer roka 2012 a 2013), venuje AUTO ŠKODA s plnou nádržou na CELÝ VÍKEND. Výhercovia môžu získať tiež VÍKENDOVÝ rodinný POBYT v KÚPEĽOCH SMRDÁKY, LET BALÓNOM pre celú rodinu so spoločnosťou darujletbalónom.sk a s miestom a časom štartu podľa vlastného výberu alebo aj RODINNÝ OBED v reštaurácii KUBU v obchodnom centre Aupark.

O pohodlie a zábavu detí sa bude počas celého dňa starať viac ako 150 ľudí, za čo im patrí veľká vďaka. NA STANOVIŠTIACH SA PREDSTAVIA: Polícia SR, Hasičský a záchranný zbor SR, Horská záchranná služba Malá Fatra, Emergency asistent service a Life Star Emergency, Bratislavská kynologická záchranná brigáda, Vnímavé hračky a Ihryska.sk, Materské centrum Budatko, CirKus-Kus, Orbis institute, o. z., Situm events,
Športový klub polície Bratislava, Ozbrojené sily SR, Vojenská polícia, Camp wonderland a ďalší.

PRIPRAVENÉ SÚ TIEŽ SPRIEVODNÉ ATRAKCIE: Workshopy (cirkusový, hiphopový, bubnová škola, bezpečný internet), skákacie nafukovacie hrady, čitáreň, fotenie v kostýmoch, kreslenie na chodník, meranie zraku, Dr. Oetker aj spolu s Paulou, maskot Lišiak a veľa ďalších prekvapení.
ABSOLVENTI KURZU KREATIVITY budú na VERNISÁŽI prezentovať svoje výtvory. ABSOLVENTI KURZU SEBAZÁCHOVY, súčasťou ktorého je aj Prvá pomoc, predvedú spolu s profesionálmi SIMULOVANÚ ZÁCHRANNÚ AKCIU. Do akcie budú zapojení hasiči, záchranka a ZÁCHRANÁRSKA HELIKOPTÉRA. Na PÓDIU VYSTÚPIA detskí umelci a zaujímaví i slávni hostia. Program moderujú ABSOLVENTI KURZU HERECTVA. O očarujúci úvod plný fascinujúcich efektov
sa postará ČESTNÁ STRÁŽ Ozbrojených síl SR so svojim show programom. Na pódiu sa ďalej predstavia ABSOLVENTI KURZU HIP-HOPU, detská tanečná skupina S3T KIDZ, CirKus-Kus, brušné tance Hafla, Margarétky z MŠ Lietavská pod vedením ich vedúcej Naďky a ďalší kamaráti. ABSOLVENTI KURZOV, ktoré počas roka organizovalo a realizovalo Občianske združenie Moonlight camp, si prevezmú z rúk starostu bratislavskej mestskej časti Petržalka Vladimíra Bajana DIPLOM. Na záver celého podujatia budú vyžrebovaní víťazi.
Vlani prišlo príjemne a užitočne stráviť MDD na rodinnú akciu približne 3500 usmiatych a spokojných ľudí. Počas dňa sa registrovalo viac ako 1400 detí. Tento rok sme pripravení na našu palubu, teda Na palubu jednorožca, vziať každého, kto sa rád usmieva.

Moonlight camp sa už štvrtý rok úspešne venuje inkluzívnemu vzdelávaniu a podpore nadaných detí zo sociálne znevýhodneného prostredia. Aktuálne realizuje v poradí 3. ročník projektu NA PALUBE JEDNOROŽCA – CELOROČNÉ KURZY HERECTVA, KREATIVITY, HIP-HOPU A SEBAZÁCHOVY. Súčasťou projektu je tiež 5-dňové sústredenie v srdci Európy, na Skalke pri Kremnici, v období jarných prázdnin, veľká celodenná akcia rodinného typu v areáli Auparku a v Sade Janka Kráľa počas MDD a rovnako aj premiéra divadelného predstavenia Alica v krajine zázrakov na doskách divadla GunaGu. Záštitu nad projektom prevzal starosta Petržalky Vladimír Bajan. Výber detí zapojených do projektu prebiehal v spolupráci s odborom školstva, kultúry a športu na petržalskom miestnom úrade.

 

Junior Osobnosť Petržalky 2014

Štvrtok 5. jún 2014, 10.00 až 12.30 h, Dom kultúry Zrkadlový háj, Rovniankova 3, podujatie je ORGANIZOVANÉ

Tradičné podujatie je významnou udalosťou v živote základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti. Projekt pomáha zvyšovať motiváciu žiakov k dosahovaniu lepších výchovno-vzdelávacích výsledkov, podnecuje k humánnemu konaniu a vytváraniu pozitívnych príkladov medzi rovesníkmi.

Starosta mestskej časti morálne ocení žiakov za úspešnú reprezentáciu svojej školy a mestskej časti v medzinárodných, celoštátnych, krajských súťažiach a olympiádach, za mimoriadne aktivity a dosiahnuté výchovno-vzdelávacie výsledky počas školského roka 2013/2014. Morálne ocení žiakov za mimoriadne detské činy ako pomoc slabším spolužiakom, chorým a starším spoluobčanom alebo pomoc pri záchrane života či majetku.

 

Súťažná prehliadka amatérskych skupín

Sobota 7. jún 2014, 9.30 h Dom kultúry Lúky, Vígľašská 1, môžete sa PRIHLÁSIŤ

Možnosť zviditeľniť sa majú amatérski hudobníci na Dňoch Petržalky prostredníctvom Súťažnej prehliadky amatérskych skupín, ktorú organizujú Kultúrne zariadenia Petržalky. Víťaz súťaže dostane možnosť vystúpiť na galaprogame v sobotu 14. júna 2014 ako “predskokan“ renomovaných slovenských i zahraničných súborov. Podobne sa v minulosti presadili The Broken, Hvozd, The Cellmates, Flow Factory, Robo Patejdl Band.

Štýlovo nie je súťažná prehliadka ohraničená, vybraná trojčlenná porota hodnotí na základe hudobných kvalít celkového prejavu, originality, vhodná je prezentácia vlastných skladieb i textov v slovenčine, nie je to však podmienkou. Prednosť majú súťažiaci pôsobiaci v Petržalke. Súťaž prebieha od 9:00 hod. Účastník má 10 – 15 minút na prípravu a 15 – 20 minút na prezentáciu. Ozvučenie a základ bicej súpravy zabezpečuje organizátor, ostatný pódiový aparát účastník súťaže. Čas vystúpenia na súťažnej prehliadke si účastník dohodne s organizátorom. V prípade víťazstva na súťaži organizátor zabezpečí jeho vystúpenie v rámci Galaprogramu v dĺžke 20 minút. Toto vystúpenie nie je honorované. Záujemca o súťaž zašle organizátorovi vyplnenú prihlášku najneskôr týždeň pred súťažou.( do 2.06.2014 ). Nakoľko počet účastníkov je z časových dôvodov obmedzený, je potrebné zaslať prihlášku čím skôr. Záujemca o súťaž zašle organizátorovi spolu s vyplnenou prihláškou stage plán, prípadne zostavu a zoznam skladieb pre SOZA. Vyplnenú prihlášku posielajte na mailovú adresu: dkl@kzp.sk, bližšie informácie získate na tel: 02/63 835 400, 02/ 63 835 404.

 

Petržalský uličný basket

Sobota 7. jún 2014, 9.00 až 19.00 h, ZŠ Holíčska 50 Môžete sa prihlásiť do piatku 6. júna 2014 do 12.00 h.

Petržalka spolu so Školským športovým klubom B.S.C. Bratislava organizujú pod záštitou starostu Vladimíra Bajana podujatie venované hlavne deťom základných škôl v Petržalke ale i obyvateľom mestskej časti.

KATEGÓRIE
A kategória – (chlapci a dievčatá – ročník narod. 1.1.2004 a mladší)
B kategória – (chlapci a dievčatá – ročník narod. 1.1.2002 a mladší)
C kategória – (chlapci a dievčatá – ročník narod. 1.1.2000 a mladší)
D kategória – (chlapci a dievčatá – ročník narod. 1.1.1998 a mladší)
R kategória – RODINA (rodičia a ich deti)

DRUŽSTVO
Družstvo tvoria štyria hráči (3+1).
Družstvá kategórie R – RODINA musia mať vždy aspoň jedného rodiča na ihrisku.

PRIHLÁSENIE
a) e-mailom na adresu – bsc@bscbratislava.sk a robert.schnurmacher@petrzalka.sk
b) cez mobil : 0918/385789 – SMS s textom: názov družstva, kategória, počet hráčov.
Usporiadateľ si vyhradzuje právo neprijať do súťaže družstvo, ak je už naplnený plánovaný limit v tejto kategórii!!!!

INFORMÁCIE
online: www.bscbratislava.sk
osobne: Dr. Robert Schnürmacher, MÚ Bratislava-Petržalka,
kontakt – 68288831, resp.0918/385789

Účastníci majú možnosť:
– registrovať družstvo do vybranej kategórie (hráč môže štartovať len v jednej súťažnej kategórii)
– prihlásiť jedného hráča družstva do sprievodných súťaží „Basket na ulici“
– každý účastník dostane tričko PUB 2014
– osviežiť sa minerálkou a pizzou

PROGRAM
* Prezentácia 8:30 – 9:30 h
* Oficiálne otvorenie podujatia – 9:50 h
* Začiatok zápasov – 10:00 h
* súťaž v streľbe trestných hodov – 12:30 h
* súťaž v streľbe spoza hranice 6,25 m – 13:00 h
* súťaž 1:1 – 13:30 h
* Finálové zápasy – 14:00 – 16:00 h
* Odovzdávanie cien – 16:00 h

BASKET NA ULICI (súťaže pre aktívnych účastníkov Petžalského U-Basketu 2014 )
* súťaž v streľbe trestných hodov o Cenu starostu Petržalky
* súťaž v streľbe spoza hranice 6,25 m o Cenu B.S.C Bratislava
* súťaž 1:1 o cenu o.z. Zober loptu, nie drogy!

 

Agility psí parkúr

Sobota 7. jún 2014, 9.00 až 19.00 h, plocha pri Kostole Sv. Rodiny

Ak chcete so svojím štvornohým miláčikom súťažiť, vyplňte prihlášku.

Aglity_web

 

Beh okolo Draždiakov

Nedeľa 8. jún 2014, 10.00 až 16.00 h, areál jazier Malý a Veľký Draždiak

 

Osobnosť Petržalky 2014

Utorok 10. jún 2014, 13.00 h, CC Centrum, Jiráskova 3

Každoročne starosta Petržalky oceňuje osobnosti, ktoré si zaslúžia osobitné spoločenské ocenenie za ich výnimočnú prácu, celoživotný prínos, či výrazný ľudský čin. Odovzdávanie sa uskutoční na slávnostnom zasadnutí Miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava-Petržalka.

Oceňovanie osobností je neoddeliteľnou súčasťou tradičného petržalského podujatia Dni Petržalky. Ani 17. ročník sa nezaobíde bez podujatia Osobnosť Petržalky 2014, na ktorom ocenenia vybraným osobnostiam odovzdá petržalský starosta Vladimír Bajan.

 

Petržalská kvapka krvi

Petrzalska kvapka krvi jun 2014

Utorok 10. jún 2014, 8.00 až 11.00 h, Denné centrum, Gercenova 8, môžete sa PRIHLÁSIŤ

Petržalská samospráva pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi, ktorý si pripomíname 14. júna, už tretí rok organizuje charitatívnu akciu – Petržalskú kvapku krvi aj ako sprievodné podujatie v rámci Dní Petržalky. Tej minuloročnej sa zúčastnilo viac ako 60 darcov, bude vás tento rok viac?

Neváhajte a prihláste sa na tel. č. 02/68 288 857, alebo mailom na vlasta.kuzmova@petrzalka.sk.

Podľa údajov Národnej transfúznej služby SR sa na Slovensku každoročne spotrebuje približne 180 tisíc transfúznych jednotiek červených krviniek. Obete úrazov a nehôd, ľudia podstupujúci operácie, pacienti liečiaci sa na leukémiu, nádorové ochorenia či ochorenia krvných buniek. Tí všetci potrebujú krv.

 
 
 

Kin ball – ukážkový turnaj

Utorok 10. jún 2014, 15.00 až 18.00 h, plocha pri Kostole Sv. Rodiny

 

TABU

12. jún až 4. júl 2014, CC Centrum, Jiráskova 3
3. ročník kolektívnej výstavy výtvarníkov žijúcich v Petržalke

 

Život našimi očami – Novinári tretieho tisícročia

Dni Petržalky - Život našimi očami
Štvrtok 12. jún 2014, 10.00 h, VŠK Prokofievova 5

Miestna knižnici Petržalka Vás srdečne pozýva na slávnostné vyhodnotenie 18. ročníka súťaže školských časopisov s názvom Život našimi očami – novinári tretieho tisícročia. Slávnostné vyhodnotenie sa uskutoční dňa 12.6. 2014 o 10.00 hod. na pobočke Miestnej knižnice Petržalka Prokofievovej 5.

 

Hokejbalový turnaj o pohár Panterov

HC Petržalka 2010

Sobota 14. jún 2014, 9.00 až 17.00 h, hokejbalové ihrisko na Medveďovej ulici. Môžete sa prihlásiť do 11. júna 2014.

Propozície:
Počet družstiev: 6 družstiev v jednej kategórií
Počet zápasov: 3/1 kategória spolu 9/turnaj
Hrací systém: Družstvá sú rozdelené na 2 skupiny „A“ a „B“ po 3 družstvá. V skupine sa hrá sa systémom „ každý s každým“. Po ukončení zápasov v skupine nasledujú zápasy o umiestnenie v poradí: zápas o 5.miesto, zápas o 3.miesto a finále o 1.miesto.
Za víťazstvo družstvo získava 2 body, za remízu 1 bod a za prehru 0 bodov. O poradí v skupine rozhoduje:
1. vyšší počet získaných bodov,
2. vzájomný zápas,
3. vyšší počet strelených gólov,
4. samostatné nájazdy.
Pravidlá: Hrá sa na hokejbalovom ihrisku. Hrajú 4 hráči v poli + 1 brankár. Maximálny počet hráčov v jednom družstve je 10 + 2 brankári. Hrá sa s hokejkou a s tenisovou loptičkou. Odporúčané sú hokejbalové/hokejové rukavice, chrániče na lakte, holenné chrániče hokejová prilba. Brankár si zabezpečí vlastnú výstroj podľa možností. V prípade potreby hokejový klub zapožičia 1 ks brankárske rukavice (lapačka/vyrážačka) a betóny (chrániče nôh). Nie je dovolená hra telom, hrá sa bez nedovolených zákrokov v duchu „fair play“. Za faul nasleduje vylúčenie hráča na 1 minútu.
Hrací čas: 2 x 10 minút hrubého času.
Zdravotná služba: Každé družstvo hrá na vlastné nebezpečie, ošetrovateľa zabezpečí usporiadateľ.
Ceny: Ceny získajú družstvá umiestnené na 1. – 3. mieste, všetky družstvá dostanú diplomy.
Vyhodnotia a odmenia sa aj najlepší hráči turnaja – najlepší hráč a brankár.
Podmienky účasti: Vyplnenú záväznú prihlášku poslať do 11.6.2014 na e-mailovú adresu: machala@centrum.sk a robert.schnurmacher@petrzalka.sk. Bez zaslania prihlášky vopred nie je možné sa turnaja zúčastniť.

 

Galaprogram – sobota 14. jún 2014 10.00 – 23.00

Detská tvorivá činnosť – tvorivé výtvarné dielne prepojené s inscenovaným čítaním pána Mrkvičku, tvorivé dielne pre deti, kreatívne programy, voľné hranie detí spojené so súťažami.

Prezentácia materských škôl, základných škôl a základnej umeleckej školy, detských folklórnych súborov a ďalších organizácií pracujúcich s deťmi – tanečné školy, športové kluby – spolu s vystúpeniami profesionálnych umelcov – bábkoherci, kúzelníci, klauni a žongléri, Krajina zázrakov – show a program s maskotmi. Predstavenie pre deti – Divadlo z domčeka.

Prezentácia denných centier seniorov, vystúpenie poslucháčov Konzervatória v Bratislave.

Prezentácia tradícií a remesiel v spolupráci s ÚĽUV-om a rôznymi ďalšími spolkami, ktoré sa venujú tradičným remeslám a činnostiam.

Dni Petržalky 2013 (91)
Milí súťažiaci, o pár týždňov bohatým programom a zábavou vyvrcholia v sobotu 14. júna 2014 Dni Petržalky svojím galaprogamom na Závodisku, š.p. Bratislava-Petržalka. Tento rok sa môžete prihlásiť a zabojovať o prvenstvá nielen v už tradičnej súťaži Petržalská varecha – súťaž vo varení gulášu, ale aj v ďalších – súťaž O najlepší marhuľový koláč , súťaž Rýchlo s cibuľou – preteky v krájaní cibule a v jedení mastného chleba s cibuľou a súťaž O najkrajšieho petržalského orieška.

Petržalská varecha – súťaž vo varení gulášu

PROPOZÍCIE: Súťaže sa môžu zúčastniť najmenej 2 a najviac 5 členné družstvá (maximálne 13 družstiev). Do prihlášky uvedú meno a trvalé bydlisko, tel. kontakt jedného člena + počet členov družstva. Súťažné družstvá nesmú mať v názve meno žiadnej politickej strany. Petržalská varecha PRIHLÁŠKA

Termín konania súťaže: 14. 6. 2014
Miesto: Závodisko, š. p. (dostihová dráha) Starohájska ul., Bratislava–Petržalka
Prezentácia: 9:30 – 10:00 hod. na mieste
Ukončenie súťaže – odovzdanie vzoriek porote: cca 15:00 hod.
Vyhodnotenie: 16:00 – 16:30 hod.
Prihlášky odovzdať do 2. 6. 2014

PODMIENKY ÚČASTI: súťažiaci si prinesú vlastnú kotlinu, alebo kotlík s nádobou, plechovú podložku!! na založenie ohniska (bez podložky bude družstvo diskvalifikované), vedro na vodu, vlastné suroviny a materiál na varenie gulášu, (sekerku na úpravu dreva). Guláš môže byť z bravčového, hovädzieho mäsa, alebo diviny podľa uváženia súťažiacich, o zakúpení (hygienickej nezávädnosti) mäsa donesú súťažiaci potvrdenku, ktorú odovzdajú pri prezentácii v deň súťaže, potvrdenie nesmie byť staršie ako 3 dni, súťažiaci ručia za hygienickú nezávadnosť použitých surovín, po ukončení súťaže sú povinní zanechať miesto upratané, každé družstvo môže po odovzdaní vzorky naložiť s gulášom podľa vlastného uváženia, súťažiaci si zabezpečí misky, príbor, chlieb, plastové vrecia na odpad

USPORIADATEĽ: Kultúrne zariadenia Petržalky: zabezpečí drevo na oheň, porotu a ceny pre víťazov.
ZÁVODISKO: pitnú a úžitkovú vodu, sociálne zariadenia, stoly na prípravu, smetné nádoby (plastové vrecia).

Súťaž o najlepší marhuľový koláč

PROPOZÍCIE: Súťaže sa môže zúčastniť max. 20 osôb. Do prihlášky uviesť meno, adresu bydliska, tel. kontakt. O najlepší marhuľový koláč PRIHLÁŠKA

Termín konania súťaže: 14. 6. 2014
Miesto: Závodisko, š. p. (dostihová dráha) Starohájska ul., Bratislava-Petržalka
Registrácia: 14:20 hod.
Odovzdanie vzoriek: 15:00 hod.
Prezentácia koláčov: 15:30 hod.
Vyhodnotenie: 16:00 – 16:30 hod.

PODMIENKY ÚČASTI: súťažiaci prinesie koláče (torty, zákusky, rolády) v cukrárenskej krabici (veľká, biela na tortu) s max. počtom 2 krabice, do súťaže môže prihlásiť jeden druh koláča (zákusok, torta, roláda…), súťažiaci ručí za hygienickú nezávadnosť výrobkov.

Víťazní súťažiaci, ktorí obdržia ceny, odovzdajú svoje výrobky (koláče) víťazom v krájaní cibule a v jedení mastného chleba s cibuľou. Ďalší súťažiaci môžu s koláčmi naložiť podľa vlastného uváženia.

Súťaž rýchlo s cibuľou

Súťaž v krájaní cibule a v jedení mastného chleba s cibuľou. Súťaže sa môže zúčastniť max. 13 osôb. Do prihlášky uvedú meno, adresu bydliska, tel. kontakt. Rýchlo s cibuľou PRIHLÁŠKA

PROPOZÍCIE:
Termín konania súťaže: 14. 6. 2014
Miesto: Závodisko, š. p. (dostihová dráha) Starohájska ul., Bratislava-Petržalka
Registrácia: 14:00 hod.
Súťaž: 14:30 hod.
Vyhodnotenie: 16:00 – 16:30 hod.

PODMIENKY ÚČASTI: súťažiaci starší ako 18 rokov, prinesie si vlastný nôž.
Víťazní súťažiaci obdržia ceny, od víťazov súťaže O najlepší marhuľový koláč.

Súťaž o najkrajšieho petržalského orieška

PROPOZÍCIE :
Súťaže sa môže zúčastniť max. 20 – 25 psíkov rôznych veľkostí, farieb, veku…
Prihlasovanie psov prebehne priamo na mieste konania súťaže, teda v deň konania.

Termín konania súťaže: 14. 6. 2014
Miesto: Závodisko, š.p. (dostihová dráha) Starohájska ul., Bratislava-Petržalka
Registrácia: 13:00 – 14:00 hod.
Súťaž: 14:00 hod.
Vyhodnotenie: 16:00 -16:20 hod.

PODMIENKY ÚČASTI:
Do súťaže sa môžu prihlásiť len psi bez preukazu pôvodu (nie čistokrvné), zaočkované a zdravé. Musia mať zdravotné preukazy s platnou vakcináciou proti besnote v dobe nie kratšej ako 21 dní a nie dlhšej ako uvádza výrobca vakcíny.

USPORIADATEĽ: Kultúrne zariadenia Petržalky zabezepčí ceny pre víťazov, porotu a veterinárny dozor. Víťaz súťaže „Najkrajší Petržalský oriešok“ sa predstaví na tribúne na Malej scéne.

Dni Petržalky 2013 (40)V rámci galaprogramu
Ponuka vyradenej alebo darovanej literatúry pre deti, mládež i dospelých za symbolickú cenu 0,30 € / ks.

 

Detské skákačky, kolotoče, maľovanie na tvár a iné.

 

plagat dalkia den otvorenych dveri
Sobota 14. jún 2014, 10.00 až 16.00 na križovatke Furdekovej a Starohájskej ulice pri Dostihovej dráhe v Petržalke.

web od 2day