Dni Petržalky 2013

Každoročne si Petržalčania užívajú najväčšie podujatie v Petržalke, ktoré mestská časť organizuje.
Dni Petržalky
sú tradičným podujatím a nebudú chýbať ani tento rok. Ich 16. ročník prinesie obľúbené akcie, ale aj nové podujatia, ktoré program obohatia a spestria.

PAT_5324 dni-petrzalky-galaprogram-fotografia-14 dni-petrzalky-galaprogram-fotografia-22

Olympijský festival nádejí Petržalka 2013

13. až 16. mája vždy od 9.00 do 12.00 hod., ZŠ Budatínska 61, ZŠ Holíčska 50, ZŠ Turnianska 10, podujatie je ORGANIZOVANÉ.

Slovensky olympijsky vybor

Cieľom projektu je prehlbovanie a rozvíjanie vzťahu k športu, ktorý výrazne ovplyvňuje zdravý vývoj detí a mládeže. Jeho snahou je šíriť myšlienky olympizmu – Citius, Altius, Fortius, (rýchlejšie, vyššie, silnejšie), osloviť deti a získať ich pre pravidelné športovanie. Tento cieľ nie je možné naplniť jednorazovým podujatím a preto projekt Olympijský festival nádejí Petržalka je celoročným projektom, ktorý na konci školského roka vyvrcholí súťažením medzi jednotlivými základnými školami a školskými klubmi detí.

Viac informácií

Pondelok 13. 5. 2013 ATLETIKA (beh na 50 metrov, beh na 400 metrov, hod tenisovou loptičkou, skok do diaľky)

Utorok 14. 5. 2013 VYBÍJANÁ NA PIESKU

Streda 15. 5. 2013 PLÁVANIE

Štvrtok 16. 5. 2013 CYKLISTIKA

Vybrané športové disciplíny sú v súlade s príručkou pre organizátorov vydanou v r. 2008 Slovenským olympijským výborom.

Sponzormi podujatia sú Bratislavský samosprávny kraj, Občianske združenie Zober loptu, nie drogy.

Petržalský uličný futbalový turnaj o pohár starostu Petržalky

25. mája 2013, od 9.00 do 15.00 hod., ihrisko na Farského, MÔŽETE SA PRIHLÁSIŤ.

Podujatie organizuje Občianske združenie Engerau Street Soccer League v spolupráci s mestskou časťou, sponzorom podujatia je Občianske združenie Zober loptu, nie drogy. Štartovné pre tím je 25 €, uhrádzať sa bude na mieste. Pre mužstvá budú pripravené ceny a občerstvenie. Hrať sa bude 2 x 8 minút, resp. 2 x 10 minut v play off. Hrať sa bude na umelej tráve s počtom hráčov 3+1, systémom dve skupiny po štyroch mužstvách, z každej skupiny postupujú dve mužstvá do vyraďovacej časti turnaja. Prihlásiť sa môžete telefonicky na čísle 0948 730 470, alebo mailom na esslinfo@gmail.com. Viac informácií nájdete na www.streetsoccer.sk.

Tenisový turnaj vo štvorhre o pohár starostu Petržalky

1. júna 2013, od 10.00 do 20.00 hod., tenisový areál Vlastenecké námestie 1.

Concrete Jungle Jam IV.

25. mája 2013 od 10.00 do 19.00 hod., Skatepark, Markova ulica, podujatie je ORGANIZOVANÉ.

Súťaž jazdcov na bicykloch v skateparku. Podujatie organizuje občianske združenie KASPIAN s podporou mestskej časti. Súťaž vychádza z iniciatívy miestnych jazdcov Jaroslava Profta, Jakuba Ebsta, Ľubky Húskovej a Mariána Meszárosa, ktorí celú akciu pripravovali už od minulého roka. Viac o súťaži a činnosti združenia sa môžete dozvedieť na stránkach www.cjj.sk a www.kaspian.sk.

Detská športová olympiáda materských škôl

28. máj 2013 od 9.00 do 12.00 hod., športový areál ZŠ Turnianska, podujatie je ORGANIZOVANÉ.

Športové podujatie sa zameriava na deti predškolského veku a prostredníctvom pohybových aktivít ich vedie k myšlienke zdravého životného štýlu. Sponzorom podujatia sú Bratislavský samosprávny kraj, Občianske združenie Zober loptu, nie drogy.

Viac informácií

Deti budú súťažiť v disciplínach:

malí bicyklisti

futbalové zázraky

veľký parkúr na malých koňoch

beh cez prekážky

stavitelia

volejbalová prípravka

vyhýbaná

prenes a utekaj

plavánie na kolesách

váľanie sudov

Na palube jednorožca II – Deň detí

1. júna 2013, Sad Janka Kráľa, VSTUP VOĽNÝ.

Na palube jednorožca v Sade Janka Kráľa 16.6.2012, (83)

Už druhý ročník projektu inkluzívneho vzdelávania detí a mládeže s názvom „Na palube jednorožca“ a pod záštitou petržalského starostu Vladimíra Bajana organizuje Občianske združenie Moonlight camp.

Plagát podujatia

Program podujatia

Č A S O V Ý H A R M O N O G R A M:

10:00 – 14:00 Aupark
REGISTRÁCIA – každé dieťa dostane hraciu kartu, informačný leták, minerálku, fotku víťaza

10:00 – 15:00 Aupark a Sad Janka Kráľa
14 súťažných a 6 bonusových stanovíšť s atraktívnymi súťažami a ukážkami techniky, bubnová škola, kurz hip-hopu, čitateľský kútik, meranie zraku, výroba objektov z recyklovaného odpadu, detský kasting do pripravovaného projektu Barbory Rakovskej, skákacie hrady…

12:00 – 12:20 Sad Janka Kráľa
Absolventi kurzu prvej pomoci (moonlight camp) spolu s profesionálmi predvedú simulovanú záchrannú akciu.

15:00 – 16:00 pódium za Auparkom
Moderujú absolventi kurzu herectva (moonlight camp).

UVIDÍTE:
Show – program čestnej stráže ozbrojených síl SR.

ÚČINKUJÚ:
Absolventi kurzu hip-hopu (moonlight camp), deti z tanečnej školy Mateja Chrena a Katky Štumpfovej – DANCE COOL, deti zo súkromnej umeleckej školy ART PEGAS, deti z tanečnej školy TS ASSOS NELUX, D“LADIES – juniorské majsterky sveta v hip–hopovom tanci, Eňa Podzámska, Barborka Rakovská, Bibiana Ondrejková, Zuzka Vačková, EGO a ďalší kamaráti.

NA ZÁVER:
ŽREBOVANIE CIEN (VÍKENDOVÝ RODINNÝ POBYT V BANSKEJ ŠTIAVNICI aj s autom na víkend, TABLET, 10-DŇOVÝ POBYT PRE DIEŤA V LETNOM zážitkovom DIVADELNO-ŠPORTOVOM TÁBORE VO VYSOKÝCH TATRÁCH s kurzom herectva, prvej pomoci a hip-hopu (Moonlight camp), tlačiareň, lístky na koncert skupiny Elán a iné zaujímavé ceny.

Výstava a jej vernisáž k 40. výročiu položenia základného kameňa výstavby petržalského sídliska

4. júna 2013 17.00 hod. (vernisáž), výstava potrvá do septembra, Dom kultúry Zrkadlový háj,
VSTUP VOĽNÝ a MOŽNOSŤ ZAPOJIŤ SA DO VÝSTAVY.

40. výročie sídliska

Výstava mnohých zaujímavých fotografií o tom, ako Petržalka vznikala potrvá do septembra. Jej kurátorom je Martin Kleibl – zberateľ fotografií a odborných materiálov, kotré zachytávajú počiatky výstavby najväčšieho sídliska na Slovensku.

 
Do výstavy sa môže zapojiť aj verejnosť. Majitelia dnes už historických záberov a dokumentárnych materiálov zachytávajúcich búranie a výstavbu petržalského sídliska panelovými stavbami môžu svoje materiály priniesť osobne do Domu kultúry Zrkadlový háj na Rovniankovu 3, a to každý pracovný deň v čase od 9.00 do 13.00 hod. na sekretariát riaditeľstva (1. poschodie), alebo na vrátnicu v čase od 9.00 do 20.00 hod. v uzatvorenej obálke s nápisom „Výstava“ alebo ich môžu poslať poštou na adresu Kultúrne zariadenia Petržalky, Rovniankova 3, 851 02 Bratislava.

Junior osobnosť Petržalky 2013

6. júna 2013 od 10.00 do 12.30 hoh., Dom kultúry Zrkadlový háj, podujatie je ORGANIZOVANÉ.

Toto tradičné podujatie je významnou udalosťou v živote základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Bratislava-Petržalka. Projekt pomáha zvyšovať motiváciu žiakov k dosahovaniu lepších výchovno-vzdelávacích výsledkov, podnecuje k humánnemu konaniu a vytváraniu pozitívnych príkladov medzi rovesníkmi.

Starosta mestskej časti morálne ocení žiakov za úspešnú reprezentáciu svojej školy a mestskej časti v medzinárodných, celoštátnych, krajských súťažiach a olympiádach, za mimoriadne aktivity a dosiahnuté výchovno-vzdelávacie výsledky počas školského roka 2012/2013. Morálne ocení žiakov za mimoriadne detské činy ako pomoc slabším spolužiakom, chorým a starším spoluobčanom alebo pomoc pri záchrane života či majetku.

Penalta 2013, MiniPenalta 2013 a LadyPenalta 2013 – finále

7. júna 2013, ZŠ Budatínska 61, od 8.00 do 13.00 hod., podujatie je ORGANIZOVANÉ. Z DÔVODU POVODŇOVEJ SITUÁCIE JE PODUJATIE PRELOŽENÉ O TÝŽDEŇ NA 14. JÚNA 2013

Futbalový turnaj organizuje mestská čast Bratislava-Petržalka v spolupráci s Centrom voľného času Gessayova 6, Miestnym športovým klubom Iskra Petržalka a Lady Teamom Bratislava pre žiakov a žiačky petržalských škôl. Bojovať budú o putovný pohár starostu Petržalky Vladimíra Bajana. Sponzormi podujatia sú Bratislavský samosprávny kraj, Občianske združenie Zober loptu, nie drogy.

Petržalský uličný basketbalový turnaj o pohár starostu Petržalky

8. júna 2013, od 9.00 do 15.00 hod., ZŠ Holíčska 50, MÔŽETE SA PRIHLÁSIŤ.

Turnaj v uličnom basketbale zapustil v Petržalke pevné korene. Mestská časť v tejto akcii pokračuje aj počas tohtoročných Dní Petržalky a spolu s BSC Bratislava organizujú jeho pokračovanie. Prihlásiť sa môžete na stránke BSC Bratislava.  Sponzormi podujatia sú Bratislavský samosprávny kraj, Občianske združenie Zober loptu, nie drogy.

AGILITY parkúr pre psov

8. jún 2013, od 8.00 hod. do 18.00 hod., Tyršovo nábrežie pod Starým mostom. Z DÔVODU POVODŇOVEJ SITUÁCIE SA PODUJATIE NEKONÁ

11 Trening.Pretek-AGILITY

Ak máte záujem zúčastniť sa s Vašim psom, registrujte sa do 31. mája 2013 u organizátora , ktorými sú Slovensko Agility klub, Agility centrum Bratislava-Petržalka, spoluorganizátorom je mestská časť Bratislava-Petržalka (štartovné je darček do záverečnej tomboly. / Limit je 120 účastníkov. Čakajú Vás 2 behy + 1 agility hra, beží sa bez obojku, postrojov a bez pamlskov! Šteniatka a začiatočníci majú povolenú hračku. Hodnotí a vyhodnocuje sa podľa oficiálnych FCI pravidiel (okrem šteniatok).

Súťažná prehliadka amatérskych kapiel

8. júna 2013, Dom kultúry Lúky, MÔŽETE SA PRIHLÁSIŤ.

Nápad predstavovať začínajúce kapely vznikol v Petržalke na konci 90. rokov a táto tradícia sa zachovala až dodnes. Mladé začínajúce kapely sa môžu do súťaže prihlásiť do 3. júna 2013. Informovať sa môžu na telefónnom čísle 63 835 404, mailom na dkl@kzp.sk, alebo osobne v Dome kultúry Lúky na Vígľašskej 1 v Petržalke. Na prezentáciu majú skupiny 20 minút vrátane nazvučenia, vystúpenie musí pôsobiť profesionálne a prihlásiť sa môžu tie kapely, ktoré ešte nevydali album.

Víťaz prehliadky amatérskych skupín vystúpi na pódiu v rámci galaprogramu v sobotu 15. júna 2013 od 16.30 do 16.50 hod.

Petržalská kvapka krvi

11. jún 2013 od 8.00 do 11.00 hod. ZŠ Gessayova 2, MÔŽETE SA PRIHLÁSIŤ.

Petržalská kvapka krvi Petržalčania boli zvyknutí na vianočné darovanie krvi, ktoré v ostatných rokoch podporilo vždy okolo 50 darcov. Po druhý rok pripravuje mestská časť Petržalskú kvapku krvi aj ako sprievodnú charitatívnu akciu v rámci kultúrnospoločenského podujatia „Dni Petržalky“.

Rozhodnutie darovať krv má veľký význam, pretože môže zmeniť, resp. zvrátiť osud iného človeka a zachrániť mu život. Ak ste zdraví a vo veku od 18 do 60 rokov, neváhajte, príďte v júni, za každú kvapku ďakujeme. Prihláste sa na vlasta.kuzmova@petrzalka.sk.

Život našimi očami – novinári tretieho tisícročia

Slávnostné vyhodnotenie bude 14. júna 2013, 10.00 hod., v Miestnej knižnici Petržalka, pobočka Prokofievova 5. Prihlásiť sa môžu školy so svojimi školskými časopismi do 15. 5. 2013.

Miestna knižnica Petržalka Súťaž školských časopisov má už svoje sedemnáste pokračovanie. Jej cieľom je podporiť mladých tvorcov, autorov alebo dokumentaristov života detí, žiakov, študentov a pedagógov na školách.
Pre zapojenie sa do súťaže je potrebné poslať alebo osobne doručiť prihlášku spolu s dvoma číslami časopisu (školský rok 2012/2013) na adresu: Miestna knižnica Petržalka, Kutlíková 17, 851 02 Bratislava 5, ZN. Školské časopisy. Uzávierka súťaže je 15. mája 2013. prihlaska sutaz skolskych casopisov

Osobnosť Petržalky 2013

15. júna 2013, od 20.15 – 20.35 hod., Dostihová dráha – súčasť galaprogramu.

Každoročne starosta Petržalky ocení osobnosti, ktoré si zaslúžia osobitné spoločenské ocenenie za ich výnimočnú prácu, celoživotný prínos, či výrazný ľudský čin.

Súťaž o petržalskú varechu

15. júna 2013 od 10.00 do 18.00 hod., Dostihová dráha – súčasť galaprogramu – MÔŽETE SA PRIHLÁSIŤ.

Neoddeliteľnou súčasťou Dni Petržalky býva súťaž v kuchárskych zručnostiach gulášových gurmánov. Tento rok je súťaž obohatená o varenie tradičnej slovenskej špecialty. Svoje „vareškové“ umenie si môžu zmerať 2 až 5 členné družstvá (prihlásiť sa môže maximálne 13 družstiev) v sobotu 15. júna na Dostihovej dráhe v Starom háji. Prezentácia účastníkov bude od 9.30 do 10.00 hod. na miestne konania súťaže. Ukončenie súťaže a odovzdanie vzoriek porote cca o 15.00 hod. a vyhodnotenie o 16.30 hod.

Prihlášky treba odovzdať do 1. júna 2013 osobne alebo poštou v Dome kultúry Zrkadlový Háj na Rovnaniankovej 3, 851 02 Bratislava, alebo mailom na adresu marta.droppova@kzp.sk. Bližšie informácie získate telefonicky na číslach 02/68 299 220, kl. 221, 222.

GALAPROGRAM – 15. júna 2013 – Dostihová dráha

Bulletin DP 2013 web

Zmena programu vyhradená.

web od 2day