Odvoz elektroodpadu | PETRŽALKA

Asi každý z nás pozná ten pocit, keď sa mu pokazí práčka či chladnička. Oveľa väčší problém, ako kúpiť ich nové funkčné náhrady, nám však prináša otázka: Kam s tým starým a opotrebovaným?

Nie každý má možnosť nechať tento druh odpadu odniesť rovno firmou, ktorá mu donesie novučký spotrebič. Nuž, keďže u nás v Petržalke veríme, že pivnice, ale taktiež verejné priestranstvá majú slúžiť lepšiemu účelu, ako skladovaniu starých nefunkčných elektrospotrebičov, prinášame dvakrát do roka možnosť zbaviť sa ich jednoducho a BEZPLATNE.

V spolupráci so združením výrobcov ENVIDOM vás takéhoto odpadu zbavíme tentokrát V SOBOTU 20. MÁJA.

————————————————————————————————————————————-

ČO POTREBUJEME OD VÁS?

Najskôr si (nanajvýš do 17. MÁJA) na 👉 www.ZBERELEKTROODPADU.sk v časti Objednať zber zvoľte našu samosprávu a v požadovaný dátum nahláste druh a počet spotrebičov, ktoré potrebujete odviezť, adresu, odkiaľ ich vyzdvihneme a vaše meno, priezvisko aj telefonický kontakt.

Veľké či malé spotrebiče nezabudnite pred ich odovzdaním vyčistiť – odmrazte mrazničku, vypustite vodu z filtra práčky a podobne.

Dodržujte inštrukcie a v deň zberu o 8:00 ráno vyložte elektroodpad do vchodu vášho bytového domu alebo za bránu vášho rodinného domu.

 


 

A POZOR!

Príslušnú techniku NEVYKLADAJTE na ulicu, aby sa nedostala do rúk nelegálnych zberačov. Prepravcovia vám zatelefonujú alebo zazvonia na zvonček, aby ste im vchod sprístupnili. Následne spotrebiče naložia a odvezú na ekologickú recykláciu.

Zber sa NETÝKA televízorov ani monitorov. Tie vám v prípade potreby odporúčame odovzdať na našom zbernom dvore na ulici Ondreja Štefanka 4 alebo priamo u predajcov.

Napriek tomu, že mestská časť Bratislava-Petržalka organizuje bezplatný mobilný zber elektroodpadu dvakrát ročne (na jar a na jeseň), v prípade potreby si ho Petržalčania môžu objednať aj mimo uvedených termínov. Potrebné je tak urobiť najneskôr 2 dni pred termínom zberu. VIAC INFO TU alebo na webe.

ĎAKUJEME, že sa o svoje okolie a prírodu v Petržalke staráte spolu s nami.

#zelenapetrzalka

web od 2day