DNI PETRŽALKY 2023 | 23. – 25. jún Dostihová dráha Petržalka

Starosta Ján Hrčka a zastupiteľstvo mestskej časti Bratislava-Petržalka vás pozývajú už na 26. ročník podujatia DNI PETRŽALKY, ktoré sa uskutočnia od piatka 23. do nedele 25. júna v areáli Dostihovej dráhy Petržalka štátneho Závodiska na Starohájskej ulici 29.

VSTUP na DNI PETRŽALKY 2023 je vďaka podpore našej samosprávy VOĽNÝ. Všetky dôležité a užitočné informácie o interpretoch, sprievodnom programe či podujatiach, posilnených spojoch MHD, ale aj cenník nápojov či mapu nájdete na tomto mieste. Moderuje Lenka Debnárová. Vidíme sa!

*** HLAVNÝ PROGRAM ***

*** SPRIEVODNÝ PROGRAM ***

SOBOTA 24. JÚN
10:00 Makile – interaktívne divadlo
11:00 MalinyJam – detskí pesničkári
12:00 Hugo Sníček – detskí pesničkári
13:00 Všetečníci – skupina tanečného humoru
13:15 Kúzelník IVAN – čarovanie nielen pre deti
14:00 DFS LúčkaDFS Poleno – folklór zo sídliska
14:40 ŠK Juventa Bratislava – tanečné vystúpenie
15:00 Dansovia – tanečná akadémia Petra Modrovského
15:15 Haló, haló gymnastika – tanečné vystúpenie
16:00 Echosféry – víťaz prehliadky novej hudby

NEDEĽA 25. JÚN
12:30 FS Petržalčanka – folklór zo sídliska
13:00 FS Petržalská melódia – folklór zo sídliska

*** SPRIEVODNÉ PODUJATIA ***

SOBOTA 24. JÚN
(sprievodné podujatia od 10:00 do 17:00)

#PETRZALKAZIJE
Nafukovačky, NERF aréna a elektrické autíčka– zábava pre deti
Detské workshopy – futbal, basketbal, karate, kin-ball, parkour, cvičenie, padákové hry
Stánok mestskej časti Bratislava-Petržalka – chill out zóna a senior zóna
Petržalskí makači v akcii – vozenie na technike údržby mestskej časti
Petržalka na Závodisku – jazda na koňoch a poníkoch
Miestna knižnica Petržalka – burza kníh a výtvarné dielničky pre deti
Kultúrne zariadenia Petržalky – Petržalka má rada zelenú
Oriešok KZP Award 2023 – súťaž o najkrajšieho orieška Petržalky

#PETRZALKASPORTUJE
Streetballový turnaj SBA 3×3 Tour Petržalka
– akcia a rýchlosť sídliska v plnej paráde
Športová škola karate
– prezentácia čoraz obľúbenejšieho športu malým aj veľkým
FC Petržalka ženy & muži – prezentácia táborov, strieľanie na bránky či fanshop
OZ Benitim – gymnasticko-atletická dráha plná aktvít pre deti
Slovenský skauting & Bratislavská skautská oblasť – rozvoj motoriky a mini história skautingu

#PETRZALKAVZDELAVA
Dobrovoľná civilná ochrana – prezentácia záchrany ľudského života z praxe
Dobrovoľní hasiči Bratislava–Petržalka – hasičská technika a pomoc z praxe
Materské centrum Budatko – aktivity pre rodiny s deťmi
OZ Naše Sovičkovo – výcvik a život operencov nielen pre najmenších
Dog Academy – profesionálny výcvik psov
SOŠT Vranovská – prezentácia strednej školy a jej aktivít nielen školákom
Požičovňa hračiek Hrajka – miesto radosti pre najmenších
Mixiland – maľovanie na tvár, tvorivé dielne, maskot a malé darčeky pre deti
OZ Malíček – pomoc predčasne narodeným deťom a verejná zbierka
Liga za duševné zdravie – projekt Ukrajina v Petržalke, lego klub, stolové hry či tvorivé dielne
OZ PRIMA – beseda o konzumácii alkoholu mladistvých, skúška „opitých okuliarov“ a darčeky za aktivity
Máte Slinu? – čo je leukémia a ochorenia krvotvorby? ako sa stať darcom krvotvorných buniek?
KASPIAN – klub mládeže a streetwork, spoločenské hry či workshopy
VEOLIA SLOVENSKODeň otvorených dverí na kotolni (križovatka Furdekovej a Starohájskej)

NEDEĽA 25. JÚN
(sprievodné podujatia od 12:30 do 17:00)

#PETRZALKAZIJE
Stánok mestskej časti Bratislava-Petržalka
– chill out zóna a senior zóna
Nafukovačky, NERF aréna a elektrické autíčka – zábava pre deti
Detské workshopy – futbal, basketbal, karate, kin-ball, parkour, cvičenie, padákové hry

#PETRZALKASPORTUJE
Streetballový turnaj SBA 3×3 Tour Petržalka – akcia a rýchlosť sídliska v plnej paráde

#PETRZALKAVZDELAVA
OZ Naše Sovičkovo – výcvik a život operencov nielen pre najmenších

INTERPRETI

Počas troch festivalových dní všetkých obyvateľov i návštevníkov čaká poriadna hudobná nádielka TOP slovenských interpretov s rôznymi žánrami. Nemusíte ani čakať na zázrak, pretože teraz zostavu najväčšieho petržalského festivalu predstavíme o čosi skôr než obvykle.

Začíname skvelou kapelou z metropoly východu NO NAME. Svoju 27-ročnú kariéru odštartovali víťazstvom na domácej pôde v známej súťaži Košický zlatý poklad.

Odvtedy bratia Timkovci s ďalšími skvelými hudobníkmi zásobili slovenskú a možno ešte väčšmi českú scénu nezabudnuteľnými hitmi ako Žily, Ty a tvoja sestra, Večnosť, Čím to je či Starosta. Sme presvedčení, že ich účasť ocení aj ten náš, petržalský.

Po kapele NO NAME vám predstavujeme ďalšiu stálicu slovenskej hudobnej scény, ktorej jedinečné texty vieme (takmer) všetci naspamäť.

Dámy a páni, prichádzajú skvelí HORKÝŽE SLÍŽE. Svoju kariéru odštartovali v roku 1992 v Nitre a predstavovať členov kapely vám nijako extra určite netreba, veď ich nezabudnuteľné hity sú známe nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Šetrite si preto hlasivky na jún, nech chalanom ukážete, ako dobre si pamätáte ich texty. A nemusíte mať ani osemnásť, vítaní sú naozaj všetci. Líza a Wendy, Vojtech, bylinožravec Milino, najmladší vnúčik Emilko či Emanuel Bacigala z Popradu, ktorý sa k nám vraj chystá vlakom.

Veríme teda, že nezameniteľný humor a parádna energia, ktorá roztancuje (alebo rozoskáče) aj toho najväčšieho leňochoda, vás presvedčia, že zavítať na petržalskú Dostižku a zanôtiť si nejeden silný refrén naozaj stojí za to.

Treťou kapelou nášho obľúbeného festivalu je kapela GLADIATOR, ktorá si svojou tvorbou naprieč rokmi získala ako metalovú, tak popovú fanúšikovskú základňu a ako prvá slovenská skupina to dotiahla aj na obrazovky MTV. A sme si istí, že svojimi hitmi na Dostižke rozospieva jednoducho každého.

Je jedno, či ste mamička, dievčatko alebo obyčajný chalan. Sám, či s tou, čo v srdci je i v hlave. Tešíme sa na všetkých, ktorí si s nami z plných pľúc zaspievajú niektorú z obľúbených hitovíc, a poriadne si užijú pekný deň na náš účet.

New age popová kapela KING SHAOLIN, má za svoju 12 ročnú kariéru na konte 3 albumy, ocenenie, druhé miesto na medzinárodnom festivale piesne v poľskom Rzeszowe a ocenenie za najlepšiu kompozíciu za skladbu „Friend“.

Jej fanúšikovia si piesne pravidelne môžu užiť v prostredí hudobných klubov naprieč Slovenskom. No my sa tešíme, že svoj talent predvedú aj na našom pódiu pred tisíckami návštevníkov a ukážu im, že aj slovenská hudba môže znieť svetovo.

Piesne inšpirované slovenským folklórom no s rockovým nádychom prinesie na dostižku kapela HRDZA, ktorej albumy sa už dvakrát umiestnili v rebríčku World Music Charts Europe.

Ten pravidelne zostavujú odborníci na world music z radov redaktorov 42 rozhlasových staníc z 24 krajín Európy a hodnotia aktuálne albumy z celého sveta. Hudba hraná s radosťou a zo srdca nenechá na pokoji ani tých najlenivejších, vieme o čom hovoríme. Príďte sa presvedčiť aj vy!

A to zďaleka nie je všetko. V júni to poriadne rozbalíme i s poriadnou košickou hudobnou nádielkou v podaní PETER BIČ PROJECT a Tomáš BuranoWski. Prvé menované zoskupenie teší domácu hudobnú scénu svojimi pop rockovými hitmi od roku 2010.

Okrem Slávika či diváckeho ocenenia OTO 2019 sa kapela môže pochváliť i Krištáľovým krídlom. Na konte majú aktuálne päť albumov a každý ich fanúšik istotne dobre vie, že „Hey now“ nie je len obyčajné zvolanie.

Nejeden žiarivý lúč do najväčšieho petržalského festivalu vnesie i účastník tretej série SuperStar, víťaz súťaže Košický zlatý poklad 2010 a finalista show Česko Slovensko má talent Tomáš BURANOWSKI. Vždy sám sebou východniar s príznačným hlasom vo svojich piesňach prezradí, čo je život a ktovie, možno nás prekvapí i spojením so svojimi kolegami v titulnej skladbe k seriálu Hniezdo. Veríme, že to v Petržalke určite nebude posledný krát.

Ďalšie meno je dôkazom, že tešiť sa môžete aj na klasiku v podaní azda najznámejšej slovenskej pop punkovej kapely INEKAFE. Svoj príbeh chalani začali písať v roku 1995 v jednej z bratislavských betónových garáží. Hoci sa im vtedy mohla zdať ich budúcnosť trochu čiernobiela, nečakali ani minútu a svojou snahou jasne dokázali, že právo na šťastie má naozaj každý.

Úspešne zapojení zostali až dodnes, kedy koncertujú pred desaťtisícmi fanúšikov nielen po celom Slovensku, ale i v zahraničí. O svoje spomienky na budúcnosť sa s radosťou podelia i s vami na našej Dostižke a určite toho, čo predvedú zo svojho repertoáru, nebude málo.

Ale keďže sľubujeme zábavu naozaj všetkým, chýbať nemôže ani Michael Švehla a.k.a MAJSELF, ktorý prinesie poriadnu dávku energie za zvuku hip-hopových beatov. Za 11 rokov svojej hudobnej kariéry vydal sedem albumov a ďalšie na seba nenechá dlho čakať. Na viacerých piesňach spolupracoval s menami ako Ben Cristovao, Kali či ADiss, ale nebránilo mu to ani experimentovať s umelcami mimo svojho hudobného žánru a spolupracovať s Dominikou Mirgovou, Martinom Cisárom či Veronikou Strapkovou.

Príďte si spoločne užiť návykové tracky ako Trofej, Stopy, Tanec v daždi či Talizman, ktorý v čase svojho vydania vyhral hudobnú hitparádu TOP 22 rádia Europa2 celkom 5-krát po sebe a začnite leto s predstihom.

Štýl, ktorý nám chýba do dotvorenia dokonalej atmosféry nášho festivalu, nebude také komplikované uhádnuť. Neuveriteľnú dávku energie nám prinesú mládenci z kapely obľúbenej naprieč generáciami – POLEMIC. Legendárne ska-reggae zoskupenie s ôsmimi členmi nám spestruje všedné dni už od roku 1988.

Okrem bohatej diskografie a množstva hitov sa pýšia i platinovou platňou za predaj DVD albumu Live. Každá dáma i nejden štramák tak skrátka vedia, že zvŕtať sa v ich kolísavých rytmoch nie je žiaden škandál. Kladiete si otázku, ako to prežijem? Jednoducho, riaďte sa radami odborníkov z Polemicu, „hanbu preč, rob, čo vieš, nič nerieš, len tancuj“.

Dokonalú zostavu rôznych žánrov doplní slovenská alternatívna skupina CHIKI LIKI TU-A. Prešovská kapela fungujúca od roku 1995 dávkou svojej rytmickej hudby spraví z našej Dostižky druhé Monte Carlo. Ta toto nie je možné? Ale je. Príďte sa sami presvedčiť na júnový festival, že žiadna kuca paca vám nehrozí. Práve naopak, na svoje si príde každá Kristína či milenka a možno sa dočkáte aj tej svojej úradníckej hitovky.

Zároveň veríme, že vás neodradia ani komáre a s ďalšou rockovou kapelou O.B.D si naplno užijete krásny slnečný deň. Takzvaný Orchester Branislava Dobrotu z roku 1993 vám svojimi najväčšími hitmi ukáže, že takto to funguje, keď sa na pódiu objaví mnohými významnými cenami odmenený kolektív. Ponorte sa spolu s našimi hosťami do ich verejných nahrávok a ukážte svetu, ako sa bavia obyvateľky a obyvatelia nášho zeleného sídliska.

Ďalším interpretom, ktorý to vo vás rozprúdi, je kapela Kochanski, ktorá vznikla na podnet splnenia sna textára, speváka a lídra populárnej slovenskej skupiny LOJZO. Práve on totiž túžil počuť svoje skladby v rôznych prevedeniach, čo sa mu rozhodol v roku 2007 splniť jeho syn Marek. Príďte si užiť hity ako Anča, si drahá ako Volvo či Zita obezita v rockovom šate a roztočte to spolu s nami.

Z bežných pracovných dní vás dostane aj duo, ktoré by mohlo pokojne konkurovať známejším kolegom z hudobnej brandže Modern Talking. Hudobná skupina Trevis za svoju kariéru roztancovala aj tých najväčších odporcov koordinovaných pohybov. Veríme, že Dostižka nebude výnimkou.

***

PRENÁJOM STÁNKOV PRE GASTRO A NEPOTRAVINÁRSKY TOVAR

PRIHLÁSTE SA DO 7. JÚNA DO 12:00

PODMIENKY VEREJNEJ OBCHODNEJ SÚŤAŽE

PRIHLÁŠKA

Mgr. Zuzana Horniaková
vedúca referátu predbežnej právnej ochrany a podnikateľských činností
Telefón: + 421-2-68 288 825
Mobil: +421 947 487 135
zuzana.horniakova@petrzalka.sk
kancelária č. 813, 8. poschodie

***

NÁVŠTEVNÝ PORIADOK

web od 2day