Antigénové a PCR testovanie na ochorenie COVID-19 v Petržalke (zoznam aktualizovaný 23. decembra 2021 na základe info od zriaďovateľov)

V Petržalke sú v prevádzke viaceré komerčné mobilné odberné miesta na testovanie ochorenia COVID-19, ktorým však štát do cenotvorby nezasahuje a testovanie si preto plne hradí záujemca.

Zoznam mobilných odberových miest v Petržalke

 
 

VLÁDA ZMENILA PRAVIDLÁ, MOM HROBÁKOVA SKONČILA

Na základe uznesenia vlády a sekcie krízového riadenia ministerstva vnútra zo štvrtka 1. júla 2021 sme museli po dlhých šiestich pandemických mesiacoch bezplatné antigénové testovanie pod záštitou našej samosprávy ukončiť a našu MOM Hrobákova zatvoriť.

Vzhľadom na tieto zmeny v pravidlách nemôžeme ďalej používať antigénové testy, ktoré nám štát pridelil na bezplatné antigénové testovanie. Stojí za tým zmena vládnej stratégie boja s pandémiou, ktorá po novom preferuje RT-PCR testovanie. To momentálne Petržalka za daných podmienok zabezpečiť nedokáže.

Keďže kolegovia z nášho odberného miesta na Hrobákovej 5 skončili svoju činnosť tiež, prosíme, akékoľvek otázky ohľadom antigénového či PCR testovania, ako aj záležitosti s tým súvisiace, smerujte na ministerstvo zdravotníctva.

VIAC INFO na korona.gov.sk.

ĎAKUJEME za pochopenie a najmä všetkým kolegom, partnerom a dobrovoľníkom, ktorí nám pol roka pomáhali testovať, či už na našej MOM Hrobákova, alebo na dočasných odberných miestach v areáloch našich základných škôl. Boli ste naozaj raketovo rýchli.

web od 2day