Tyršovo nábrežie s novým ihriskom

Na Tyršovom nábreží v bratislavskej Petržalke môže verejnosť využívať nové zrevitalizované detské ihrisko a mestský mobiliár. Podľa primátora mesta Andreja Ďurkovského tak k modernej mestskej pláži pribudol bonus pre najmenších Bratislavčanov.
Ihrisko zrevitalizovala na vlastné náklady spoločnosť Slovak Telekom, čo je podľa primátora dôkazom úspešnej spolupráce so súkromným investorom.
"Potvrdzuje nám to správnosť našej rozbehnutej aktivity, teda revitalizáciu 50 detských ihrísk. Toto bude symbolicky päťdesiateprvé a v tom najcennejšom priestore, ktoré Petržalka má, teda v nábrežnom promenádnom priestore," povedal pre agentúru SITA starosta mestskej časti Milan Ftáčnik. Ako tiež uviedol, o ihrisko sa budú starať, bude tu vyvesený aj prevádzkový a návštevný poriadok.

Detské ihrisko ponúka deťom 12 herných prvkov. Deti si budú môcť popri tradičných atrakciách vyskúšať chodenie po sieťovom moste, ale aj v sieťovej špirále, k dispozícii je aj minimaják či preliezka s lezeckými stenami, lezeckou sieťou a vyhliadkou. Rovnováhu si preveria na zostave Kvak pripomínajúcej žabku. Deťom od štyroch rokov je určená lanová dráha so sedacou závesnou a nástupnou rampou. Pre deti so zdravotným postihnutím je k dispozícii hojdačka Hniezdo, ktorej nosnosť je 250 kilogramov.
V spolupráci s magistrátom hlavného mesta je okrem ihriska na petržalskom nábreží umiestnený aj nový mestský mobiliár v podobe 25 nových lavičiek a 10 odpadkových košov. Ftáčnik vyjadril pri ich preberaní presvedčenie, že letné mesiace prinesú život na Tyršovo nábrežie a Magio pláž sa stane stálou súčasťou petržalského prázdninového života.

Správa bola prevzatá s agentúry SITA

web od 2day