Komu prekážali nové lavičky a koše?

Včera predpoludním pracovníci miestneho podniku Verejnoprospešných služieb Petržalka pokračovali v osádzaní nových lavičiek a odpadkových košov pozdĺž Chorvátskeho ramena v úseku Ševčenkova – Hálova. Novinka však nevydržala ani do druhého dňa. Zatiaľ neznámi páchatelia všetky tieto lavičky a koše z betónu vytrhli a nechali pohodené bokom.
Dnes mali VPS-kári v osádzaní mobiliárom popri ramene pokračovať ďalej a to v časti od Bosákovej k Rusovskej ulici – Jantárovej ceste a z druhej strany Lachovej, kde malo pribudnúť 8 lavičiek a 5 košov. V prácach však pokračovať nebudú, pretože treba opraviť zničené. Okrem toho niekto ukradol nové odpadkové koše na uliciach Vígľašská a Krásnohorská. Nový mobiliár v rámci celého projektu „Životné prostredie a relax“ je viac ako 20 tísíc eurová investícia z rozpočtu mestskej časti. Škodu, ktorá bola spôsobená zničením môžeme vyčísliť na cca. 2000 €.
Nejde o drobné finančné záležitosti a záleží nám na vypátraní sabotérov, ktorým nič nehovorí príjemnejšie a čistejšie prostredie v Petržalke. Prípadom sa už zaoberá polícia, ktorú mestská časť Petržalka k prípadu privolala.

web od 2day