Deň belasého motýľa

Piatok 8. júna môžete pomôcť všetkým ľuďom trpiacom svalovou dystrofiou. Je to ochorenie svalov, ktoré spôsobuje ich postupné oslabovanie a ochabovanie, čo vedie k odkázanosti na mechanický alebo elektrický vozík. 12. ročník tejto osvetovej kampane je už tradične spojený s verejnou zbierkou. Jej výťažok putuje na kúpu alebo doplatenie elektrických vozíkov, špeciálnych mechanických vozíkov, elektrických postelí, dýchacích prístrojov, ambuvakov a iných špecifických pomôcok pre ľudí so svalovou dystrofiou.

Pomôcť pomôžete prispením dobrovoľníkom alebo poslaním SMS-ky v tvare dms motyl na číslo 877. Cena darcovskej sms je 1€ pre všetkých mobilných operátorov na Slovensku.
Viac informácia na www.darcovskasms.sk.

Pri príležitosti Dňa belasého motýľa sa už po piatykrát bude v utorok 5. júna konať Koncert belasého motýľa od 16.00 hod. na námestí Eurovea v Bratislave. Svojou účasťou belasého motýľa, ktorý symbolizuje bezmocnosť, imobilitu a zároveň túžbu vzlietnuť – túžbu po pohybe a samostatnosti, ho podporia SlowFlow, Funny Fellows, Peter Cmorík, Zdenka Predná, Lavagance a Polemic. Súčasťou kampane je aj celoslovenský turnaj v hre boccia, ktorý sa uskutoční v nedeľu 17. júna v bratislavskej SOŠ Na Pántoch 9 pod názvom Turnaj belasého motýľa.

Zbierku ako aj všetky sprievodné podujatia organizuje občianske združenie Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR. Viac informácií na www.belasymotyl.sk.

web od 2day