Míňajú sa vám vrecká na kuchynský bioodpad? Žiaden problém

Vyzdvihnite si ich počas júla bezplatne na Miletičke alebo v centrále OLO.

Začiatok tohto roka v našej samospráve okrem iného patril i povinnému zavedeniu zberu kuchynského bioodpadu pod taktovkou kolegov z bratislavského magistrátu a Spoločnosti OLO – Odvoz a likvidácia odpadu.

Cieľom opatrenia bolo, a stále je, znížiť, ideálne odstrániť kuchynský bioodpad zo zmesového komunálneho odpadu, ktorý tvorí 20 – 25 % objemu čiernych zberných nádob. Spolu so záhradným odpadom je to až 45 % komunálneho odpadu.

Tí z vás, ktorí sa do zberu aktívne zapojili, už možno badajú, ako sa im vrecká zo štartovacieho balíčka postupne míňajú a iste rozmýšľajú, kde zohnať nové.

My vám radi poradíme. Na výber máte z dvoch možností:

Buď si certifikované kompostovateľné vrecká s logom “OK compost” zakúpite v obchodoch alebo si ďalšie vrecká bezplatne vyzdvihnete na miestach na to určených, konkrétne:

  • V centrále OLO na Ivanskej ceste 22, a to každý pondelok až piatok v čase od 7:00 do 16:00. Prípadne existuje i možnosť hromadného prevzatia správcom, ktorý predloží zoznam domácností.
  • Počas júla vždy v sobotu od 8.00 do 14.00 v oranžovom stánku OLO na trhovisku Miletičova a v priebehu augusta, rovnako v sobotu od 8.00 do 14.00, na trhovisku Žilinská.

Dôležité je pritom vedieť, že táto dodatočná distribúcia je jednorazová, pričom každá zapojená domácnosť má nárok na 2 rolky, teda 50 certifikovaných kompostovateľných vreciek.

Ak ste si nádoby a kompostovateľné vrecká na zber kuchynského bioodpadu z rôznych dôvodov doteraz prevziať nestihli, nevadí, nikdy nie je neskoro začať pomáhať našej planéte.

Váš bezplatný štartovací balíček – teda jeden 10 l odvetrávací košík a vrecká na 12 mesiacov v počte 150 kusov – na vás čaká v Zákazníckom centre OLO na adrese Ivanská cesta 22, a to každý pondelok až piatok v čase od 7:00 do 16:00.

VIAC INFO TU OLO.sk/kbro alebo na webe PETRZALKA.sk/kuchynskyodpad.

Aké jednoduché, že? Veríme, že si vyberiete niektorú z možností, ktorá vám najviac vyhovuje a spolu sa tak aj týmto spôsobom postaráme o to, aby (nielen) Petržalka bola naozaj zelená.

#zelenapetrzalka

web od 2day