Športový deň seniorov v klubovni ukázal, že petržalskí starkí sú mimoriadne aktívni

A takisto sa vedia poriadne zabaviť.

Už niekoľkokrát sa nám dostali do uší sťažnosti, že sa na zelenom sídlisku pre seniorov nerobí žiaden alebo dostatočný program. Hoci konštruktívna kritika je v našich radoch vždy vítaná, takýto negatívny výrok nás veľmi mrzí. Obzvlášť, keď nie je pravdivý.

V najľudnatejšej samospráve totiž na skôr narodených Petržalčanov a Petržalčanky spoločne s kolegami z Kultúra v Petržalke myslíme neustále. Svedčia o tom i mnohé podujatia, o ktorých sa môžete dozvedieť viac napríklad aj tu www.KZP.sk. Veľa sa však toho deje i v denných centrách a v Petržalskej klubovni aktívnych seniorov na Osuského 8 pod vedením Janky Chládeckej, kde to poriadne žilo aj v piatok 10. mája.

Takzvaný Športový deň seniorov sa tešil nielen peknému počasiu, ale i hojnej účasti. Veď aktívne si zasúťažiť v siedmich zaujímavých disciplínach si postupne prišlo celkovo až 87 starkých z celého nášho sídliska. A o tom, že núdza a poriadnu zábavu naozaj nebola, svedčí i fotodokumentácia pod naším príspevkom, ktorá vyčarí úsmev na tvári nielen samotným účastníkom.

V klubovni si totiž pre seniorov pripravili skutočne neobvyklé disciplíny. Súťažilo sa napríklad v hode vareškou, v hode loptou do koša či v nosení stolnotenisovej loptičky medzi prekážkami. Troch najlepších v každej kategórii neminula pekná odmena a na záver dňa seniori doplnili sily posedením pri chutných pagáčikoch a chlebíčkoch.

Skrátka, vydarený deň, z čoho sa tešila aj šéfka klubovne. „Športový duch sa prebudil. Účasť bola vysoká a sme hrdí, že máme v Petržalke veľa aktívnych seniorov, ktorí si športové disciplíny náramne užili,“ zhodnotila na záver akcie Chládecká.

My sa k nej pridávame a už teraz sa tešíme na ďalšie podujatia, vďaka ktorým naši starkí pookrejú a najmä všetkých ukážu, že vek je naozaj len číslo.

#petrzalkazije #petrzalkasportuje

web od 2day