Petržalská klubovňa aktívnych seniorov | PETRŽALKA

Petržalská klubovňa aktívnych seniorov na Osuského 8 je po letnej prestávke počas pracovných dní opäť OTVORENÁ. Pre verejnosť funguje v dočasne obmedzenom režime vždy od 10:00 do 16:00. Informácie o novom programe prinesieme už čoskoro.  

 

O NÁS
Mestská časť Bratislava-Petržalka zriadila jej vôbec prvú Petržalskú klubovňu aktívnych seniorov. Od októbra 2021 im slúžiť na šport, oddych aj zábavu.

KDE NÁS NÁJDETE
Petržalská klubovňa seniorov sa nachádza v budove na Osuského ulici 8.

KONTAKT
0947 487 300
klubovna@petrzalka.sk

PODUJATIA

Starosta mestskej časti Ján Hrčka Bratislava-Petržalka vás pozýva na 15. ročník obľúbeného podujatia PETRŽALSKÝ SENIORFEST.  Užite si spoločne s nami v termíne od 19. septembra do 17. októbra 4 týždne plné kultúrnych a športových podujatí, workshopov či prednášok.

VSTUP na PETRŽALSKÝ SENIORFEST 2022 je aj vďaka podpore našej samosprávy BEZPLATNÝ.

Mestská časť Bratislava-Petržalka organizovala v dňoch 8.-9. júla 2022 výlet na ,,Folklórne slávnosti pod Poľanou“ v Detve. Seniorom s trvalým pobytom v Petržalke uhradila cestovné (autobus) mestská časť Bratislava-Petržalka. Ubytovanie, stravu a vstupné na festival si hradili účastníci výletu.

Mestská časť Bratislava-Petržalka s Ekonomickou univerzitou v Bratislave pravidelne spolupracuje a plní spoločné Memorandum. Pripravila v poradí 4. ročník obľúbenej Petržalskej letnej univerzity seniorov (PLUS).

4. ročník PLUS sa koná v termíne od 06. 07. 2022 do 15. 07. 2022 v Dome kultúry Zrkadlový háj, Rovniankova 3, Petržalka. VIAC INFO nájdete na www.petrzalka.sk/univerzita.

 

ĎALŠÍ PROGRAM V KLUBOVNI
Pondelky – šport a súťaženie v stolnom tenise, šípkach, biliarde, stolnom futbale či petangu
Utorky – posilnenie mentálnej kondície v rámci spoločenských hier, tréningu pamäti, medzigeneračných stretnutí starých rodičov a vnúčat, besied a vzájomných dialógov
Stredy – tanec Zumby Gold, rehabilitačné cviky na celé telo, Jogu, Nordic walking, turistiku a iné pohybovo-relaxačné aktivity
Štvrtky – posilnenie kreatívnych zručností v tvorivých dielňach, prostredníctvom výstav a prezentovania tradícií
Piatky – spev, tanec aj vďaka folklórnym súborom Melódia a Petržalčanka

 

VIAC informácií o Klubovni na Osuského nájdete TU.

Plán aktivít pre petržalských seniorov na rok 2022 zas nájdete TU.

ĎALŠIE ORGANIZÁCIE:

Jednota dôchodcov Slovenska – Petržalka

Združenie kresťanských seniorov Slovenska – Petržalka

Denné centrá v Petržalke

web od 2day