Petržalská klubovňa aktívnych seniorov | PETRŽALKA

Petržalská klubovňa aktívnych seniorov na Osuského 8 bude v termíne od 18. júla do 19. augusta 2022 ZATVORENÁ.

O NÁS
Mestská časť Bratislava-Petržalka zriadila jej vôbec prvú Petržalskú klubovňu aktívnych seniorov. Od októbra 2021 im slúžiť na šport, oddych aj zábavu.

KDE NÁS NÁJDETE
Petržalská klubovňa seniorov sa nachádza v budove na Osuského ulici 8.

KONTAKT
0947 487 300
klubovna@petrzalka.sk

PODUJATIA

Mestská časť Bratislava-Petržalka organizuje v dňoch 8.-9. júla 2022 výlet na ,,Folklórne slávnosti pod Poľanou“ v Detve. Seniorom s trvalým pobytom v Petržalke hradí cestovné (autobus) mestská časť Bratislava-Petržalka. Ubytovanie, stravu a vstupné na festival si hradia účastníci. Ubytovanie bude zabezpečené v Študentskom domove Technickej univerzity vo Zvolene (17,50 EUR/noc). Vstupenky na festival budú stáť približne 10,-EUR. Odchádzať sa bude z Petržalky v piatok 8. 7. 2022 o 8:00, návrat v sobotu 9. 7. 2022 popoludní. Bližšie informácie Vám poskytneme na 0947 487 666, pani Alena Halčáková (alena.halcakova@petrzalka.sk). Tešíme sa na Vás.

Mestská časť Bratislava-Petržalka s Ekonomickou univerzitou v Bratislave pravidelne spolupracuje a plní spoločné Memorandum. Pripravila v poradí 4. ročník obľúbenej Petržalskej letnej univerzity seniorov (PLUS).

4. ročník PLUS sa bude konať v termíne od 06. 07. 2022 do 15. 07. 2022 v Dome kultúry Zrkadlový háj, Rovniankova 3, Petržalka. Slávnostné otvorenie a prvá prednáška s pánom Jozefom Banášom, bude 6. júla 2022, t. j. v stredu o 9:30.

 

ĎALŠÍ PROGRAM V KLUBOVNI
Pondelky – šport a súťaženie v stolnom tenise, šípkach, biliarde, stolnom futbale či petangu
Utorky – posilnenie mentálnej kondície v rámci spoločenských hier, tréningu pamäti, medzigeneračných stretnutí starých rodičov a vnúčat, besied a vzájomných dialógov
Stredy – tanec Zumby Gold, rehabilitačné cviky na celé telo, Jogu, Nordic walking, turistiku a iné pohybovo-relaxačné aktivity
Štvrtky – posilnenie kreatívnych zručností v tvorivých dielňach, prostredníctvom výstav a prezentovania tradícií
Piatky – spev, tanec aj vďaka folklórnym súborom Melódia a Petržalčanka

 

VIAC informácií o Klubovni na Osuského nájdete TU.

Plán aktivít pre petržalských seniorov na rok 2022 zas nájdete TU.

ĎALŠIE ORGANIZÁCIE:

Jednota dôchodcov Slovenska – Petržalka

Združenie kresťanských seniorov Slovenska – Petržalka

Denné centrá v Petržalke

web od 2day