Petržalský seniorfest 2022 | 19. september – 17. október

Starosta mestskej časti Ján Hrčka Bratislava-Petržalka vás pozýva na 15. ročník obľúbeného podujatia PETRŽALSKÝ SENIORFEST.  Užite si spoločne s nami v termíne od 19. septembra do 17. októbra 4 týždne plné kultúrnych a športových podujatí, workshopov či prednášok.

VSTUP na PETRŽALSKÝ SENIORFEST 2022 je aj vďaka podpore našej samosprávy BEZPLATNÝ.

V decembri v roku 1990 vyhlásilo Valné zhromaždenie Organizácie spojených národov mesiac október za mesiac úcty k starším.

Pri tejto príležitosti sme sa v Petržalke už po pätnástykrát rozhodli zorganizovať takpovediac kultové podujatie pre našich najmilších seniorov.

Jeseň života nemá byť predsa pochmúrna ako zatiahnuté oblaky, naopak má byť farebná ako listy na stromoch. Prečo si ju nevyfarbiť pestrým programom na Petržalskom seniorfeste, nad ktorým prevzal záštitu starosta Petržalky Ján Hrčka.

Od 19. septembra do 17. októbra sa naše kultúrne zariadenia po celej Petržalke vrátane Klubovne aktívnych seniorov na Osuského 8 rozozvučia hlasmi známych interpretov, zabávačov či odborníkov.

Naše pozvanie na jeho 15. ročník prijali tentokrát aj mená ako Gizka Oňová, ktorá sa predstaví s kapelou Akcent live a svoj talent predvedie aj v divadelnom predstavení Klimaktérium s názvom No a čo? i legenda slovenského humoru Ander z Košíc so svojou kapelou KONYARE.

 

Chýbať nebude ani tradičné Jablkové hodovanie a súťaž v pečení jablkových koláčov s pestrým hudobným programom, kde zaznejú nielen najväčšie hity Karola Duchaňa, ale privítame i obľúbených Nedvědovcov.

Prihlášku do súťaže O najlepší jablkový koláč a produkty z jabĺk nájdete TU.

Propozície do súťaže O najlepší jablkový koláč a produkty z jabĺk nájdete TU.

 
 

Okrem hudobných či divadelných podujatí na vás čakajú aj rôznorodé workshopy. Veríme totiž, že nikdy nie je neskoro na učenie sa nových vecí, ktoré, mimochodom, majú aj zásadný vplyv na ľudský mozog v každom veku! Pripravené sú pre vás workshopy textilnej tvorby, dekorovania a úpravy keramiky, drôtovania či figurálnej tvorby.

 

Nezáleží na tom, či ste úplný začiatočník, radi by ste svoje zručnosti len udržiavali alebo by ste sa radi prišli jednoducho zabaviť s priateľmi. Dvere má otvorené každý.

Máte vo svojom okolí seniorov? Povedzte im o podujatí alebo ich naň odprevaďte, doprajte im aktívne strávený čas a dajte im šancu stretnúť starých či nájsť si nových priateľov.

Ďalšie podujatia v rámci Petržalského seniorfestu 2022 nájdete TU. 

 

Viac o fungovaní denných centier pre seniorov v Petržalke nájdete TU.

#petrzalkazije #seniorfest #kulturavpetrzalke

web od 2day