Vianoce v Petržalke 2021 | Petržalka

Nepriaznivá zhoršujúca sa pandemická situácia a s ňou spojené prísne hygienické opatrenia spôsobili, že mestská časť Petržalka upustila od pôvodného plánu organizovať Vianočné trhy na Nám. Republiky a tiež zrušila pripravovaný bohatý kultúrny program. Pre občanov tak v spolupráci s Miestnou Knižnicou Petržalka, Kultúrnymi zariadeniami Petržalky a sociálnym oddelením MiU a Strediskom sociálnych služieb pripravila svetelnú výzdobu pred Technopolom a alternatívny program, ktorý aspoň na chvíľku zabavil malých i dospelých Petržalčanov, poteší a pomôže seniorom a sociálne slabším rodinám. Do niektorých aktivít  sa ešte stále môžu naši občania zapojiť.

Realizované aktivity: 

 

Vianočné stromčeky prianí boli od 5. Decembra do 6. Januára rozmiestnené na niekoľkých miestach – Galéria Kontajner, Petržalská Tržnica, Slnečnice, Ovsištské Nám., Nobelovo Nám., Technopol, DK Lúky, DK ZH, CC Centrum, Tyršovo nábrežie pri električke pod kupolou z kolies. Občania si na ne mohli zavesiť svoje vianočné prianie.

Daruj čas je dobročinná aktivita miestneho úradu Petržalka v spolupráci so sociálnym oddelením MiU, ktorá trvala od 1.decembra. Občania, ktorí sa chcú stať dobrovoľníkmi a pomáhať tak spríjemňovať čas petržalským seniorom, pomáhať im, či naučiť ich niečo užitočné, sa do nej stále môžu zapojiť. Stačí napísať niečo o sebe, pridať nápad, čím by chceli petržalským seniorom pomôcť na e-mail darujcas@petrzalka.sk.

Mikuláš v Petržalke so svojimi pomocníkmi – čertami a anjelmi vymenil sane za vláčik a 5. decembra bavil deti i dospelých v online priestore i na petržalských cestách. Občania ho stretávali na trase DK Lúky, Slnečnice, Ovsište, Galéria Kontajner, Nobelovo námestie, električka na parkovisku pod Starým mostom, Tržnica, Technopol, Námestie republiky a DK Zrkadlový háj.

Deti deťom v knižnici bola aktivita, ktorá trvala od 22. Novembra do 6. decembra. Malí Petržalčania mohli potešiť svojich kamarátov vlastnoručne vyrobeným vianočným prianím, ktoré vhodili do schránok detských a rodinných pobočiek petržalskej knižnice. Ich diela spolu s malým darčekom potešia nielen adresátov – deti zo sociálne slabších rodín, ale aj tvorcov.

Petržalská vianočná pošta – Vianoce v susedstve trvala od 1. do 15.  decembra, kedy občania mohli potešiť seniorov z petržalských domovov sociálnych služieb milým pozdravom. Vlastnoručne vyrobené pohľadnice vhodili do vianočnej schránky umiestnenej na každej pobočke petržalskej knižnice. Vyzbieralo sa množstvo krásnych pozdravov, ktoré urobia mnohým seniorom radosť.

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Dobročinné podujatie bolo organizované od 19. novembra do 6. decembra, kde občania pripravovali vianočné balíčky pre seniorov naprieč celým Slovenskom.  Do celoslovenskej výzvy sa zapojila aj mestská časť Bratislava – Petržalka. Organizácii poskytla nie len priestory na uskladnenie vyzbieraných darčekov, ale aktívne oslovovala občanov k zapojeniu sa do tejto výzvy. Zapojili sa aj deti zo základných škôl, ktoré mali nesmiernu radosť z obdarovania petržalských seniorom.

K obdarovaniu prispelo aj nákupné centrum Aupark. Vyzbierané darčeky z obchodných prevádzok daroval aj seniorom v petržalskom Stredisku sociálnych služieb.

Symbol Vianoc nesmie chýbať ani v Petržalke. Rozsvietenie stromčeka na Námestí Republiky prebehlo v nedeľu podvečer 28. novembra.

Mikuláš vás a najmä deti v uliciach potešil v nedeľu 5. decembra. Stretnúť ste ho mohli na trase DK Lúky, Slnečnice, Ovsište, Galéria Kontajner, Nobelovo námestie, električka na parkovisku pod Starým mostom, Tržnica, Technopol, Námestie republiky a DK Zrkadlový háj.

 

———————————————————————————————————————————————–

POVINNE ZVEREJŇOVANÉ DOKUMENTY:
Obchodná verejná súťaž – stánky na predaj občerstvenia:
Vyhodnotenie Obchodnej verejnej súťaže
Podmienky Obchodnej verejnej súťaže 
Vyhlásenie Obchodnej verejnej súťaže
Prihláška
 

Obchodná verejná súťaž – stánky na vianočný tovar mimo občerstvenia:
Vyhodnotenie Obchodnej verejnej súťaže
Podmienky Obchodnej verejnej súťaže
Vyhlásenie Obchodnej verejnej súťaže
Prihláška

 

 

 

 

 

web od 2day