Vianoce v Petržalke

Z dôvodu zhoršujúcej sa pandemickej situácie a stále sa sprísňujúcich protipandemických opatrení ako aj v záujme prevencie proti ochoreniu COVID-19 a efektívneho nakladania s verejnými financiami mestská časť rozhodla avizované vianočné trhy na Námestí Republiky v Petržalke neorganizovať. VIAC INFORMÁCIÍ nájdete TU.

Je nám to úprimne ľúto a aj preto sa spoločne s našimi kolegami z úradu, Miestnej knižnice Petržalka a Kultúrnych zariadení Petržalky pre vás v rámci aktuálnych možností snažíme pripraviť program, ktorý vyčarí úsmev na tvárach v týchto ťažkých časoch.

Symbol Vianoc nesmie chýbať ani v Petržalke. Na rozsvietenie stromčeka na Námestí Republiky sa tak môže tešiť už v nedeľu podvečer 28. novembra.

A ak to bude možné, Mikuláš vás a najmä deti v uliciach poteší v nedeľu 5. decembra. Tentokrát by ste ho mali stretnúť na trase DK Lúky, Slnečnice, Ovsište, Galéria Kontajner, Nobelovo námestie, električka na parkovisku pod Starým mostom, Tržnica, Technopol, Námestie republiky a DK Zrkadlový háj.

V zálohe máme aj ďalšie nápady, avšak s ich realizáciou ešte musíme počkať kvôli zmenám v Covid automate. Už teraz však vieme, že budeme môcť opäť podporiť viaceré dobročinné aktivity v čase Vianoc.

DETI DEŤOM V KNIŽNICI – Od 22. novembra do 6. decembra môžu malí Petržalčania potešiť svojich kamarátov vlastnoručne vyrobeným vianočným prianím. Stačí ho vhodiť do schránok detských a rodinných pobočiek našej petržalskej knižnice. Ich diela spolu s malým darčekom potešia nielen adresátov, ale aj tvorcov. VIAC INFO nájdete TU.

PETRŽALSKÁ VIANOČNÁ POŠTA – V termíne od 1. do 15. decembra môžete znova potešiť aj našich seniorov z petržalských domovov sociálnych služieb milým pozdravom. Vlastnoručne vyrobené pohľadnice stačí vhodiť do vianočnej schránky umiestnenej na každej pobočke našej petržalskej knižnice.

DARUJ ČAS – osamelým seniorom, či seniorkám. Od 1.12. hľadáme dobrovoľníkov. Zapojte sa do našej výzvy. Napíšte nám niečo o sebe a pridajte i nápad, ako by ste naším seniorom chceli pomáhať na darujcas@petrzalka.sk a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme.

STROMČEKY VINŠOV A PRIANÍ – Počkajú na vás od 5. do 24. decembra pozdĺž nedeľnej trasy nášho Mikuláša. Zaveste si na ne vaše vianočné priania. A ktovie? Možno sa aj vaše sny naplnia.

VIAC INFO, aj vzhľadom na prípadný lockdown krajiny, sa pokúsime priniesť, akonáhle to bude možné. Ďakujeme, za pochopenie i strpenie.

———————————————————————————————————————————————–

POVINNE ZVEREJŇOVANÉ DOKUMENTY:
Obchodná verejná súťaž – stánky na predaj občerstvenia:
Vyhodnotenie Obchodnej verejnej súťaže
Podmienky Obchodnej verejnej súťaže 
Vyhlásenie Obchodnej verejnej súťaže
Prihláška
 

Obchodná verejná súťaž – stánky na vianočný tovar mimo občerstvenia:
Vyhodnotenie Obchodnej verejnej súťaže
Podmienky Obchodnej verejnej súťaže
Vyhlásenie Obchodnej verejnej súťaže
Prihláška

 

 

web od 2day