Vlajka dobrovoľníctva, ktorá putuje svetom, sa zastaví v Petržalke

"Vlajkou dobrovoľníctva okolo sveta," to je motto kampane Alliance Flag Tour v rámci Európskeho roka dobrovoľníctva a 10. výročia Medzinárodného roku dobrovoľníctva. Putovná vlajka navštívi celkom 26 krajín po celom svete.
Tento týždeň navštívi Bratislavu, konkrétne Petržalku.
Ako inak krajšie osláviť rok dobrovoľníctva pod putovnou vlajkou FLAG TOUR-u, ako práve nezištnou prácou tam, kde je pomoc potrebná.
Mestská časť Bratislava-Petržalka, MP VPS, občianske združenie INEX Slovakia spolu s dobrovoľníkmi pomôžu v piatok 5. augusta 2011 od 10,00 hod. do 12,00 hod. krízovému centru Brána do života na Medveďovej ulici č.4. Pridať ruku k dielu môžete v tomto dovolenkovom a prázdninovom čase aj vy ostatní dobrovoľníci.
V zariadení, kde matky a deti nachádzajú azyl pred domácim násilím, budú dobrovoľníci čistiť areál, aby sa deti z tohto zariadenia mali kde hrať. Potrebné bude vykosiť celý pozemok, vyhrabať, pozametať a očistiť od náletových drevín.
Zároveň všetkých zúčastnených pozývame na privítanie putovnej vlajky „Flag Tour“ na Slovensku, ktorá už precestovala okrem Arménska, Veľkú Britániu, Grécko, Nemecko, Bosnu a Hercegovinu, Belgicko, Rakúsko, Švajčiarsko a Francúzsko. Na Slovensku má 6 zastávok: hrady Hanigovce, Brekov, Sklabiňu, Kamenicu, chránené vtáčie územie v Sennom a v Bratislave jedine Petržalku.

web od 2day