Petržalská hasičská zbrojnica prešla opravou

Modernizácia stála viac než 74-tisíc EUR.

Školenia, schôdze či stretnutia členov Dobrovoľných petržalských hasičov už nebudú ako predtým.

Vyžité a rokmi namáhané priestory hasičskej zbrojnice na Zadunajskej ceste totiž prešli rekonštrukciou, počas ktorej došlo k vyspraveniu a zaizolovaniu základov budovy, ako aj k výmene okien či vynoveniu garážových brán.

Podtekanie vody do základov budovy, ktoré malo na svedomí vlhnutie stien a mnoho ďalších nabaľujúcich sa problémov spojených s údržbou interiéru sú tak minulosťou.

Inováciou prešla aj zasadacia miestnosť, ktorej steny a podlaha dostali nový lesk a vďaka novonainštalovaným klimatizáciám budú aj letá znesiteľnejšie.

Požiarna zbrojnica sa okrem iného využíva napríklad aj pri cvičeniach, údržbe techniky a materiálno-technického zabezpečenia DHZO, no slúži aj na školenia pre najmenších z petržalských materských škôl, ktorí sa spolu s hasičmi učia prevencii pred požiarom a mnoho ďalšieho.

Veríme, že jej rekonštrukcia v hodnote viac ako 74-tisíc eur, ktorá sa mohla uskutočniť aj vďaka finančnej podpore Ministerstva vnútra SR prinesie zlepšenie pracovných podmienok viac ako 20 zasahujúcim dobrovoľným hasičom z DHZO Petržalka, ktorí v našej mestskej časti konajú obdivuhodnú prácu a pomáhajú robiť z Petržalky bezpečnejšie miesto pre život.

VIAC INFO o ich činnosti nájdete TU .

#petrzalkapomaha

web od 2day