Petržalský mládežnícky parlament | PETRŽALKA

Petržalský mládežnícky parlament (PMP) je poradný a iniciatívny orgán miestneho zastupiteľstva a starostu mestskej časti Bratislava-Petržalka.

Aktuálne sa PMP nachádza mimo svojho funkčného obdobia, nábor nových členov a členiek bol ukončený. VIAC informácií prinesieme v priebehu septembra 2023.

KONTAKTY
pmp@petrzalka.sk

ŠTATÚT PMP

AKTUALITY Z PETRŽALSKÉHO MLÁDEŽNICKÉHO PARLAMENTU

PMP, Vincent Chauvet a Green Deal spolu online

V utorok 25. mája sa členovia skupiny pre životné prostredie Petržalského mládežníckeho parlamentu (PMP) zúčastnili 1,5-hodinového online stretnutia s Vincentom Chauvetom, primátorom mesta Autun pri Dijone (francúzsky región Burgundsko).

Trošku iné voľby v Bratislavskom kraji

Viac ako 40 študentov stredných škôl sa stretlo, aby sa dohodli na koordinácii volieb do žiackych školských rád. Stretnutia sa zúčastnili aj zástupcovia Petržalského mládežníckeho parlamentu.

Petržalka pripravuje koncepciu rozvoja práce s mládežou. Dokument určí priority mestskej časti na ďalšie roky

Prijaté opatrenia sa budú zameriavať na zvyšovanie kvality života mladých ľudí v mestskej časti, zlepšovanie podmienok pre ich rozvoj, zapájanie mládeže do života v samospráve, ale dotkne sa aj vzdelávania alebo rozvoja dobrovoľníctva.

Petržalský mládežnícky parlament diskutuje o tom, ako sa môže Bratislava vďaka Európskej zelenej dohode stať zelenšou a zdravšou  

Diskusia je súčasťou programu Mladých volených politikov Európskeho výboru regiónov a iniciatívy Green Deal Going local (Zelená dohoda na miestnej úrovni).

Mládežnícke parlamenty: Možnosť skutočne ovplyvňovať rozhodovanie vo svojich mestách a obciach je kľúčové

V priebehu predchádzajúcich týždňov sa na pravidelných online podujatiach stretli členovia z jedenástich mládežníckych parlamentov z celého Slovenska. Počas série stretnutí, ktoré organizovala IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže, diskutovali mladí ľudia aj o tom, akú pomoc a podmienky by potrebovali pre lepšie rozvíjanie svojich aktivít a zapájanie mládeže v samosprávach.

Petržalský mládežnícky parlament pripravil aktivitu pre všetkých, ktorí si chcú spríjemniť jarné prázdniny

Nemáte ešte program na jarné prázdniny? Spoznajte neprebádané zákutia Petržalky.

Vyučovanie naruby: Žiaci vzdelávajú pedagógov, ako používať on-line nástroje

Mladí ľudia z Petržalského mládežníckeho parlamentu uzatvorili prvý cyklus webinárov pre učiteľov základných a stredných škôl.

Učitelia nevedia učiť online pútavo a moderne, žiaci zvyknú podvádzať, známkovanie je neobjektívne. Ako to zlepšiť?

Realita dištančnej výučby nie je príjemná. Učitelia vraj nevedia využívať online nástroje, študentov to už doma nebaví.

Petržalský mládežnícky parlament má za sebou už viacero aktivít

Prvým výstupom Petržalského mládežníckeho parlamentu boli tri webináre pre učiteľov miestnych základných a stredných škôl, ktoré boli zamerané na kreatívne využívanie online nástrojov vo vzdelávaní.

Stretnutie mládežníckych parlamentov: záleží nám na našich mestách a máme odvahu meniť veci k lepšiemu

Prebehlo prvé zo série online stretnutí členov mládežníckych parlamentov z celého Slovenska. Stretnutia, ktoré organizovala IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže v spolupráci s Petržalským mládežníckym parlamentom sa zúčastnilo dvadsať mladých ľudí z mládežníckych parlamentov z Bardejova, Kysuckého Nového Mesta a Bratislavy – Petržalky.

V Petržalke sa pomaly kreuje nový mládežnícky parlament

Momentálne pokračujú prípravy na prvé spoločné on-line stretnutia.

Petržalka chce intenzívnejšie zapojiť mládež do rozhodovania o mestskej časti. Vzniká mládežnícky parlament

Poslanci miestneho zastupiteľstva schválili na svojom zasadnutí vznik Petržalského mládežníckeho parlamentu, ktorý bude poradným orgánom starostu a zastupiteľstva mestskej časti.

Petržalka chce viac počúvať mladých ľudí. Budú mať svoj parlament

Mestská časť chce ráznejšie reagovať na to, čo mladých v Petržalke trápi a realizovať aj ich predstavy o tom, ako by mal život v mestskej časti vyzerať.

web od 2day