Petržalská letná univerzita seniorov | PETRŽALKA

Tvrdenie, že vek je iba číslo, nám pravidelne potvrdzujú naši seniori. Aj tento rok mali opäť možnosť prihlásiť sa na obľúbenú Petržalskú letnú univerzitu seniorov (PLUS), ktorú využilo rekordných viac ako 600 účastníkov. 

Vynikajúci, už štvrtý ročník PLUS-ky, ktorú organizujeme v spolupráci s Ekonomickou univerzitou v Bratislave, mal opäť za cieľ sprostredkovať najstarším Petržalčanom nové, často odborné informácie formou zaujímavých a zmysluplných prednášok. Od 6. do 15. júla sme sa vídali v priestoroch nášho DK Zrkadlový háj.

O slávnostné otvorenie sa postarali náš starosta Ján Hrčka a rektor univerzity Ferdinand Daňo, ktorí si vzájomnú spoluprácu pochvaľujú a tešia sa z rastúceho počtu účastníkov.

Ročník 2022 odštartoval Jozef Banáš prednáškou Motivácia môjho života a tvorby. Najstarší obyvatelia mali možnosť vzdelávať sa aj s renomovanou etnologičkou Katarínou Nádaskou či s profesionálkou na tréning pamäti Petrou Hirtlovou. Posledná prednáška patrila téme Čo o nás vie celý svet, ktorú pre seniorov pripravila firma Deutsche Telekom Services Europe Slovakia v zastúpení Lukáša Harvilu a Radoslava Vengrina.

Záverečné slovo už tradične patrilo manažérke Univerzity tretieho veku a vedúcej Petržalskej klubovne aktívnych seniorov Janke Chládeckej i našej vicestarostke Ivete Jančokovej. Obe dámy pri odovzdávaní osvedčenia o absolvovaní 4. ročníka PLUS-ky všetkým absolventom srdečne poďakovali a rovnako prisľúbili jej pokračovanie v lete 2023.

Veľmi nás teší elán a chuť, s ktorou sa petržalskí seniori vrhli do učenia a v mene mestskej časti Bratislava-Petržalka im ešte raz ĎAKUJEME za priazeň. Veríme, že o rok nás bude opäť viac a užijeme si spolu ďalšie more zážitkov aj informácií.

#petrzalkasavzdelava #petrzalkazije

***

Mestská časť Bratislava-Petržalka s Ekonomickou univerzitou v Bratislave pravidelne spolupracuje a plní spoločné Memorandum. Pripravila v poradí 4. ročník, obľúbenej Petržalskej letnej univerzity seniorov (PLUS).

4. ročník PLUS sa uskutočnil v termíne od 06. 07. 2022 do 15. 07. 2022 v Dome kultúry Zrkadlový háj, Rovniankova 3, Petržalka.

Celý projekt letnej univerzity je financovaný Mestskou časťou Bratislava-Petržalka a poskytla ho pre svojich seniorov zadarmo.

Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand Daňo a starosta MČ Bratislava-Petržalka Ján Hrčka:
„Našou ambíciou je, aby 4. ročník PLUS bol rovnako úspešný ako predchádzajúce ročníky. Veríme, že vybraté prednášky pre seniorov budú zmysluplným vyplnením leta 2022. Po neľahkom dvojročnom období, sa môžu seniori stretnúť bez obmedzení a to je dôvod na úsmev.“

 

 

Témy prednášok:
1. Prednáška – 06.07.2022 od 9:30 do 11:00
Téma: Motivácia môjho života a tvorby
Prednášajúci: Jozef Banáš

2. Prednáška –  08.07.2022 od 9:30 do 11:00
Téma: Nenechajme mozog zaháľať
Prednášajúci: Petra Hirtlová

3. Prednáška – 13.07.2022 od 9:30 do 11:00
Téma: Prvky ľudovej mágie v etnomedicíne
Prednášajúci: Katarína Nádaská

4. Prednáška – 15.07.2022 od 9:30 do 11:00
Téma: Informácie nad zlato (Čo o každom z nás vie celý svet?)
Prednášajúci: Lukáš Harvila a Radoslav Vengrin,
DEUTSCHE TELEKOM SERVICES EUROPE SLOVAKIA s.r.o.

 

Memorandum o spolupráci a porozumení medzi Ekonomickou univerzitou v Bratislave a Mestskou časťou Bratislava-Petržalka

Ekonomická univerzita v Bratislave zastúpená rektorom Ferdinandom Daňom a Mestská časť Bratislava-Petržalka zastúpená starostom Jánom Hrčkom podpísali Memorandum o spolupráci a porozumení 21. júna 2019. 

Prvým výsledkom spolupráce bola v roku 2019 práve Petržalská letná univerzita seniorov (PLUS), kľúčovými ambíciami memoranda sú tiež spolupráca medzi vedeckovýskumnými a vysokoškolskými vzdelávacími inštitúciami Ekonomickej univerzity a podnikmi a organizáciami mestskej časti Petržalka.

 

Súčasne obe strany presadzujú spájanie teórie s praxou predovšetkým v oblasti obchodu a marketingu. Ide napríklad o vzájomné konzultácie, odborné diskusie, participáciu na prednáškach, organizovanie konferencií, workshopov a iných spoločných projektov.

VIAC INFO o spolupráci nájdete TU. 

 

web od 2day